Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec! Giełda (Papierów Wartościowych)?!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • korneliag
    Junior
    • 06-2005
    • 4

    Strzelec! Giełda (Papierów Wartościowych)?!

    hejka, mam pytanko czy moze sie ktos orientuje jak ogólnie stoi Strzelec? czy oplaca sie inwestować w jego akcje na gieldzie papierow, bo czytalam ostatnio ze ma niezbyt dobre ida tam inwestycje i browar ma byc wykupiony przez jakas firme, tylko nie wiem przez jaka i czy to jest w ogole prawda?! moze mi ktos pomoze na ten temat cos dopowie, posle linka dzieki z Gory NELKA
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika korneliag
    (...) browar ma byc wykupiony przez jakas firme, tylko nie wiem przez jaka i czy to jest w ogole prawda(...)
    Browar już od dawna jest sprzedany, duńczykom z Royal Unibrew.
    Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=royal
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • strzelczyk76
      Senior
      • 11-2003
      • 823

      #3
      ło matko! to już nie wystarczy tego co wypisują na bankierze i parkiecie o STC - i tutaj dotarły echa euforii giełdowe - to chyba już faktycznie oznaka nadciągającej bessy...

      a tak wogóle to już nie Strzelec - tylko ADS SA - i pakuj się jutro rano PKC - FinCo kupuje, PP w lutym - róże dziwne rzeczy się dzieją - więc 10 zeta pewne ha ha

      tylko z piwem i browarem to już nic wspólnego nie ma...

      najnowsze plotki (z Bakiera) są o Coca Coli
      NORMALNOŚĆ



      Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        Czyżby nowy wątek giełdowo-piwny
        Jutro może być ciekawy dzień dla byłego Strzelca (oby na północ).
        Jak dla mnie za dużo zakulisowych manipulacji
        Ile razy np. można przerywać NWZA?
        NWZA zaplanowane na 8.11.2006 zakończyło się 08.12.2006 w biurze notarialnym!!! (Ciekawe ile osób się tam zmieściło ??? )
        Zakończyło się tylko dlatego, że był to ostatni zgodny z regulaminem giełdy termin jego zakończenia.
        Ja sam w tym czasie kilka razy nabywałem i zbywałem te akcje,
        na moje szczęście zawsze na kilku % na plus
        W piątek na totalnej zwałce troszkę kupiłem,
        perspektywy są obiecujące w II'07 nowa emisja z PP
        A teraz trochę w stylu "rynków dla kretynów",
        inwestujemy własne pieniądze a nie wirtualne !!!
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • kangurpl
          Senior
          • 03-2002
          • 2660

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76
          tylko z piwem i browarem to już nic wspólnego nie ma...

          najnowsze plotki (z Bakiera) są o Coca Coli
          Czyżby to z związku z tą wytwórnią wód gazowanych
          Może w końcu zaczną coś robić, cokolwiek !!!
          Przecież nie prowadzą działalności operacyjnej już od ... lat
          (nie chce mi się sprawdzać a nie pamiętam dokładnie)
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • strzelczyk76
            Senior
            • 11-2003
            • 823

            #6
            To jednak twój nick mi mignął na Parkiecie

            Robiłem dokładnie te same ruchy na STC w ostatnim czasie, teraz się jeszcze dopakowałem po 1,54 na ostatniej zwałce w dniu 3 wiedźm - i czekam - albo wóz... albo nie będzie na większą instalację browarową

            Powodzenia na kolejnych sesjach i niech ten rajd świętego M. w końcu i na Strzelcu będzie...
            NORMALNOŚĆ



            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

            Comment

            • sodom
              Senior
              • 12-2002
              • 351

              #7
              podobno za tym wszystkim stoi Roman.

              Comment

              • mluk
                Senior
                • 01-2005
                • 778

                #8
                Jeśli potraktujemy ten temat jako ogólnie giełdowy, to i ja dorzucę swoje trzy grosze.

                Zacząłem grać niedawno. Okazuje się, że trochę za wcześnie. Pieniądze wpakowałem w Bioton i na razie wychodzę na tym bardzo źle. Trochę za późno dowiedziałem się, że Krauze sprzedał część udziałów.

                Jak tylko wyjdę na swoje (o ile to się stanie), to zabieram pieniążki z giełdy, bo to chyba zły moment na ten rodzaj inwestycji.
                "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                Comment

                • strzelczyk76
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 823

                  #9
                  No i ujawniają się kapitalistyczni spekulanci na browar.biz

                  Paskudnie trafiłeś z tym Biotonem, jak przychodzi solidna korekta - to takie balony tracą najwięcej, ja miałem przygodę z BIO (jeszcze przed PP) i jak się bujał nie tak dawno w okolicach 1,6-1,8 zł - więc nie sądzę że prędko wróci na pułap 3 zł - nawet aktualna cena jest atrakcyjna do wywalania dla wielu...

                  ale jak zwykle na nasze WGPW nic nie wiadomo... zobaczymy co nowy rok przyniesie (byle nie bessę )
                  NORMALNOŚĆ



                  Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                  Comment

                  • mluk
                    Senior
                    • 01-2005
                    • 778

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76
                    Paskudnie trafiłeś z tym Biotonem, jak przychodzi solidna korekta - to takie balony tracą najwięcej, ja miałem przygodę z BIO (jeszcze przed PP) i jak się bujał nie tak dawno w okolicach 1,6-1,8 zł - więc nie sądzę że prędko wróci na pułap 3 zł - nawet aktualna cena jest atrakcyjna do wywalania dla wielu...
                    Ja tam jestem drobny inwestor i na razie nie wiem, o co chodzi. Zainwestowałem niewiele pieniędzy, chcąc zobaczyć "z czym to się je".

                    Doradź, jako bardziej doświadczony. Wywalać w cholerę, czy zostawiać? Na razie udupiłem niecałe 200 zł. Żeby mi się zwróciło musi wejść na 2,77 zł. Sądzę, że prędko to nie nastąpi. No i jeszcze dzisiejsza historia z myszami i lekarstwem na cukrzycę. Kusi mnie, żeby zostawić do piątku i zobaczyć co się dzieje.

                    Z drugiej strony nie chce mi się trzymać akcji, bo chyba lubię kupować i sprzedawać. Poza tym boję się, że do końca tygodnia będzie już poniżej 2 zł, a wtedy będzie mnie bolało (lanie od żony).
                    "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #11
                      Dobra rada jak nie wiesz o co chodzi to nie ryzykuj własnymi pieniędzmi.
                      Wyjścia masz co najmniej dwa:
                      1. sprzedaj jak najszybciej, obserwuj kurs jak po spadkach zacznie się podnosić to odkup.
                      2. Dokupuj po jak najniższych cenach i obniżaj średnią cenę zakupu - gdy przyjdą wzrosty łatwiej będzie Ci odzyskać swoje pieniądze.

                      A generalnie jeżeli jesteś początkujący to nigdy nie kupuj akcji po spektakularnych wzrostach na jednej sesji o np. 40%.
                      Gdy już coś kupisz wyznacz sobie punkt wyjścia zarówno na plus jak i na minus.
                      Ustal poziom akceptowalnej straty np. 10% i gdy kurs spadnie do tego poziomu sprzedawaj, ograniczysz sobie straty.
                      Podobnie przy wzrostach, gdy kurs wzrośnie do poziomu akceptowalnego przez Ciebie natychmiast sprzedawaj. Chytrzy najczęściej sprzedają już na spadku - często bardzo gwałtownym.
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        O boże ale tytuł postu A byłem pewien że w jędrzejowskim browarze planowana jest GIEŁDA KOLEKCJONERSKA a tutaj jakieś parkietowe tematy Myśle że takie pytania lepiej było by formułować na jakichś forach dla biznesmenów i innych ciułaczy...
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • mluk
                          Senior
                          • 01-2005
                          • 778

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
                          Dobra rada jak nie wiesz o co chodzi to nie ryzykuj własnymi pieniędzmi.
                          Wyjścia masz co najmniej dwa:
                          1. sprzedaj jak najszybciej, obserwuj kurs jak po spadkach zacznie się podnosić to odkup.
                          2. Dokupuj po jak najniższych cenach i obniżaj średnią cenę zakupu - gdy przyjdą wzrosty łatwiej będzie Ci odzyskać swoje pieniądze.
                          Wyjątkowo na coś mnie stać. Postawiłem "wydać to" na giełdzie.

                          Drugi punkt Twojej wypowiedzi brałem pod uwagę wcześniej i tak zrobię.
                          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                          Comment

                          • strzelczyk76
                            Senior
                            • 11-2003
                            • 823

                            #14
                            Wszystko się zgadza - słuchaj kangura, dodam jeszcze - patrz na wolumen i wartość obrotu - jak mocno spada na wysokich obrotach (jak ostatnio BIO) - to tnij straty, chroń kapitał, czyli sprzedawaj przy akceptowalnej stracie - potem możesz odkupić taniej.

                            Zawsze możesz wskoczyć, jak zacznie rosnąć - i tu też pamiętaj, że za prawdziwymi wzrostami - też idzie duży wolumen - często są pozorne ruchy - rośnie (lub spada) dużo, ale przy małych obrotach - w to nie daj się wciągnąć.

                            Osobiście wątpię, że w najbliższych 1-2 miesiącach Bioton wróci na poziom 2,7-2,8. Przeczekaj aktualną zwałę, o ile się giełda uspokoi - odrabiaj na czymś innym.
                            NORMALNOŚĆ



                            Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                            Comment

                            • korneliag
                              Junior
                              • 06-2005
                              • 4

                              #15
                              dzieki ALLL people za odpowiedzi, piszcie dalej, moze cos jeszcze sie dowiem) NELKA

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎