Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ekspozycja otwieraczy - prośba o pomoc.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • xpstanx
    Senior
    • 06-2005
    • 157

    Ekspozycja otwieraczy - prośba o pomoc.

    Witam. Nadzszedł ten piękny dzień, że moja skromna kolekcja polskich metalowych otwieraczy osiągnęła okrąglutką liczbę 200. Gdy tylko euforia i radość z tego faktu nieco opadły, do głowy zakrdło mi się nurtujące pytanie: Jak ty to Piotrek wyeksponujesz?? I tutaj moja prośba-pytanie: czy ma ktoś może pomysł na ładną i przejrzystą ekspozycję?? Dodam, że do dyspozycji mam ścianę o wymiarach ok. 130x150 cm.
    Czy znajdzie się Ktoś życzliwy i pomoże moim otwieraczom wyjść z czeluści pudełek po butach??
    Pozdrawiam. Piotrek
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Wyobrażam sobie to, tak, jak w przypadku ekspozycji płyt CD w sklepach muzycznych- wybierak. Tyle że zamiast slotów na płyty powinny być wieszaczki. Ja bym kupił taki wbierak na płyty i zawiesił na nim otwieracze za pomocą żyłki wędkarskiej. Można by je dokładnie oglądać a zajmowałyby mniej miejca, niż wywieszone w gablocie jeden przy drugim.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Mafar
      Senior
      • 04-2003
      • 1262

      #3
      Pomyślałeś o tablicy korkowej ?
      Last edited by Mafar; 22-12-2006, 23:01.
      Polakom gratulujemy Brackiego

      Gdy rozum śpi budzą się demony

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Na tablicy o tych rozmiarach 200 otwieraczy będzie raczej upchnięta a nie wyeksponowana Choć na dobrą sprawę to chyba rozsądniejsze i tańsze niż mój pomysł.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • xpstanx
          Senior
          • 06-2005
          • 157

          #5
          Dziękuję Panowie za propozycje!! O korku już myślałem, tylko czy nie jest to zbyt miękki materiał?? Ojczulek poddawał mi też pomysł z płytom OSB 8mm powleczoną suknem... nadal się wacham.

          Comment

          • xpstanx
            Senior
            • 06-2005
            • 157

            #6
            "płytom OSB"
            oczywiście miało być płytą - zmęczenie daje się we znaki!!!

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Ja również zastanawiam się nad wyeksponowaniem swojej skromnej kolekcji otwieraczy (tu jeszcze nie wiem czy wszystkich czy tylko metali) ale jestem zdecydowany właśnie na podobną płytę czy po prostu deskę powleczoną ciemnym materiałem zamszopodobnym. Może akurat kolorowe otwieracze plastikowe nie będą wyglądać na niej zbyt atrakcyjnie jednak "metale" powinny eksponować się ciekawie. Samo mocowanie do płyty stanowić będą małego rodzaju gwożdziki na których będą zawieszone otwieracze gdyż chyba każdy z nich posiada otwór do podpięcia do breloka.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika xpstanx
                pomysł z płytom OSB ............ nadal się wacham.
                Z "płytom" poradziłeś sobie sam. Nie mogę się jednak połapać czy się wąchasz czy wahasz?

                Przypominam sobie, że kilkanaście lat temu widziałem w Holandii ekspozycję podobnej kolekcji w dużych, płaskich przeszklonych gablotach. Były to jakieś stareńkie gabloty z uchylanymi drzwiami. Nie mam pojęcia skąd się bierze takie rzeczy, w dodatku w kilku egzemplarzach. Ale zbiór prezentował się pięknie.

                Comment

                • xpstanx
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 157

                  #9
                  Chodzi oczywiście o wahanie - brak zdecydowania, wątpliwość.

                  A pomysł z gablotkami tez mi się podoba, tylko jak takie nabyć, bo zrobić to na pewno nie dam rady.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Myślę, że możesz zamówić wszędzie tam gdzie robią meble na wymiar.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • marcopolok
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 2334

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                      Myślę, że możesz zamówić wszędzie tam gdzie robią meble na wymiar.

                      Prosciej będzie podskoczyć z "flaszką" do woźnego pierwszej z brzegu szkoły z reguły mają kanciapy zawalone rozmaitymi gablotami itp.
                      bez brody...

                      Comment

                      • molpiwny
                        Senior
                        • 04-2004
                        • 118

                        #12
                        Ekspozycja otwieraczy - prośba o pomoc

                        Moja kolekcja wisi w gablotkach.
                        W tej chwili mam ich pięć, ale już następne trzy "się produkują"
                        Staram się nie mieszać KP z GŻ itd.
                        Jedna z nich to breloki i w tej jest cała mieszanina polskich browarów.
                        Attached Files

                        Comment

                        • xpstanx
                          Senior
                          • 06-2005
                          • 157

                          #13
                          Dziękuję za zdjęcie. Ten pomysł bardzo mi się podoba!!! Jeśli można wiedzieć, to produkcja własnoręczna, czy u jakiegoś np. stolarza??

                          Comment

                          • molpiwny
                            Senior
                            • 04-2004
                            • 118

                            #14
                            Ekspozycja otwieraczy - prośba o pomoc

                            Mam to szczęście mieć odwiecznego Kumpla stolarza z własnymi profesjonalnymi maszynami.
                            Sam mógłbym też to zrobić ale główny problem jest z frezarką do odfrezowania prowadzenia szyb i rowków pod plecy.
                            Te moje są zrobione z drewna dębowego ( boki) a plecy ze sklejki a potem wszystko odpowiednio pobejcowane i pomalowane.
                            Można to zrobić sporo taniej; Zaprojektować czytaj ustalić wymiary , potem wybrać odpowiedni tzn. pasujący do wystroju wnętrza lub mebli wzór płyty okleinowanej (meblowej) i odpowiednią " plecówkę". Proponowałbym płytę 16-tkę( lżejsza).
                            Następnie w zakładzie lub w sklepie gdzie tną płytę zamówić formatki o odpowiednich wymiarach.
                            Przynieść to do domu,wziąć żelazko, okleić kanty odpowiednią okleiną.
                            Potem tylko poskręcać i gotowe.
                            W moich szyba jest wsuwana od góry. W tych z płyty proponowałbym dokupić zawiasy do drzwiczek szklanych i zrobić szybę jako drzwi.
                            Jest jeszcze tańszy sposób na pozyskanie materiału;
                            Wielu ludzi w tej chwili wymienia okna i wiele razy można spotkać wyciepnięte szyby.
                            To samo jest z materiałem na boki i plecy.Też często spotyka się wyciepnięte szafy, szafki, półki....
                            W taki spsób "umeblowałem" swój " pokój piwny" w piwnicy gdzie trzymam kufle pokale i szklanki.
                            Tu przypominam o Adamie Słodowym, który robił coś z niczego
                            Powodzenia
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎