Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Medlesice 2, Pivovar Medlesice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Czechy, Medlesice 2, Pivovar Medlesice

    Właściwie Medlešice. Na trasie Chrudim - Pardubice trzeba skręcić w lewo (lub w prawo zależy skad jedziemy ) w bardzo niepozorną uliczkę, potem jeszcze kilka skrętów głównie w lewo i mamy Pivovar Medlesice. Z zewnatrz wygląda na typową hospode. W środku głównie miejscowi, widać, że inaczej niz w Polsce pije sie przede wszystkim piwo tutejsze, lokalne. W sumie lokal nie wywarł na mnie jakiegoś oszałamiającego wrażenia, piwa też nie powalały na kolana. W środku tradycyjna siekiera w powietrzu, byliśmy w niedzielę i to dość wcześnie, wiec trudno powiedzieć jaki tam jest klimat, jak się ekipa zejdzie. Mieli szkło firmowe i podstawki, dosć ascetyczne, ale nie można się przyczepić za bardzo. Tutaj strona pivovaru. Załączam mapkę uzyskaną ze strony http://www.mapy.cz/.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    #2
    w 2004r. jak tam byliśmy - podawali dwa kwasiżury ale za to toaleta męska była zjawiskowa - nad pisuarami na wysokości głowy - wisiały poduszeczki na podparcie czoła
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      w 2004r. jak tam byliśmy - podawali dwa kwasiżury ale za to toaleta męska była zjawiskowa - nad pisuarami na wysokości głowy - wisiały poduszeczki na podparcie czoła
      Ja byłem w tym roku na długi weekend majowy, piwka były do bólu poprawne. Nic im nie można było zarzucić, ale też niczym się nie wyróżniały.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Czechy, Medlešice 2, Pivovar Medlešice

        Medlesice znajdują się w połowie drogi między Pardubicami a Chrudimem. Ze stacji kolejowej idzie się 'aleją ujadających psów', które wściekle szczekają z przyległych domów jednorodzinnych. Po kilku minutach widać coś w rodzaju stodoły czy innego budynku gospodarczego z wywieszką 'Pivovar Medlesice'. W środku również nieciekawie: oszczędny wystrój wioskowej knajpy, wszystko spowite papierosowym dymem...
        Do wyboru dwie dwunastki: jasna i ciemna
        Svetle jest dobrym, klasycznym kvasnicovym, niestety dym uniemożliwił mi głębsze poznanie walorów tego piwa.
        Cerne o kolorze brudno herbacianym było piwem dość wodnistym, ani słodkim, ani wytrawnym. Brakowało mu jakiegokolwiek charakteru.
        Ciepłych dań nie ma. Moja wizyta w medlesickim pivovarze trwała około 20 minut. Polecam go wyłącznie wysoce zdeterminowanym lub zabłąkanym piwoszom
        Attached Files
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          I jeszcze uroczy budynek browaru
          Attached Files
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • skakacz
            Member
            • 02-2007
            • 64

            #6
            Medlesice Aktualizacja!
            Dwie wizyty w hospodzie przy Pivovarze Medlesice w ciągu ostatnich dwóch dni: ciemne - "nie wiem, nie wypowidam się" bo piłem je tylko w wersji řezané (pół na pół z jasnym) i brzmiało całkiem nieżle. Za to samo jasne - niepasteryzowne i niefiltrowane to po prostu poezja... Ponieważ poetą nie jestem ze szczegółami owej "poezji smaku" opisywać nie będę, ale medlesicke svetle stanowczo polecam!
            Nie występuje w butelkach - tylko beczki!
            Napić się go można w rzeczonej gospodzie przy browarze (klimat jak z serialu produkcji czechosłowackiej pt. "Pod jednym dachem" - starsi użytkownicy będą wiedzieć co mam na myśli), lub w muzeum lalek w pobliskim Chrudmiu.
            Last edited by skakacz; 11-04-2008, 00:25.

            Comment

            • bastion
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 1117

              #7
              Bardzo się cieszę, że piwo jest dobre, co tylko przyspieszy moją rewizyte tam.
              Aktualnie ten minibrowar jest na mojej ''czarnej liście'', bo podczas wizyty tam 4 lata temu, piwo najzwyczajniej w świecie było skwaszone, co skróciło pobyt do minimum.
              Teraz jednak z opisów widzę że jest dużo lepiej ,więc trzeba go powtórzyć.

              Comment

              • skandal
                Senior
                • 05-2002
                • 1439

                #8
                Knajpka taka jak lubie, prosto acz konkretnie Budynek chyba parterowy, że to browar świadczy tylko tablica mała na bramie i reklama przy knajpce jak na zdjęciu no i cały "bajzel" na podwórku. Piwo bardzo smaczne i aromatyczne. Pan barman-może i piwowar czy własciciel od razu wie o co chodzi jak się peta pokazuje. Nie ma się co dziwić. Przez jakieś 20min jak tam byłem przyjechało 4 klientów z PETami. Jeden miał przynajmniej 6 1,5 butelek... Na jednym nalewaku już specjalnie przygotowany wężyk do takiego rozlewu także idzie to bardzo sprawnie. W samym lokalu w dniu powszednim koło 12 godziny może z 2 klientów ale za to piwo schodzi na wynos. Też kolejne miejsce do odwiedzenia kolejny raz!

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #9
                  O proszę jakie to proste - zamontować wężyk i już nie ma problemu. Szkoda, że niewielu wpada na tak proste pomysły i ma problemy z laniem piw do petów czy butelek na wynos.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)Szkoda, że niewielu wpada na tak proste pomysły i ma problemy z laniem piw do petów czy butelek na wynos.
                    Jest to częsta praktyka w małych browarch.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • skakacz
                      Member
                      • 02-2007
                      • 64

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                      W samym lokalu w dniu powszednim koło 12 godziny może z 2 klientów ale za to piwo schodzi na wynos.
                      Otwierają już w południe? Przed niespełna rokiem knajpa otwierała swe podwoje dopiero o 14, przez co m.in. wydłużył mi się powrót do domu (bez medlesickego w pojemnikach nie wracamy - czekamy aż otworzą!).

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        #12
                        Wiesz co-dokładnie nie pamiętam. Mogło to być i po 14. Słoneczko już dobrze grzało w każdym razie i było jeszcze wysoko.

                        Comment

                        • naczelnik
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 1884

                          #13
                          Godziny otwarcia sie chyba nie zmienily- jak bylim tam kilka lat temu tez czekalismy prawie do zmroku
                          ART bedzie pamietal, bo go mianowano KOwcem
                          Last edited by naczelnik; 09-01-2009, 23:24.
                          Popieram domowe browary!

                          Polakom gratulujemy naczelnika

                          Zamykam browar.
                          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23794

                            #14
                            Ech jakiż nudny byłby świat gdyby wszystko było dostępne jak na tacy
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • skakacz
                              Member
                              • 02-2007
                              • 64

                              #15
                              Zwłaszcza że na medlesicke svetle czekać niestraszno.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎