Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Czechy - zniżki na kolej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Czechy - zniżki na kolej

    Karty Z, już nie ma.
    Teraz jest, '' IN KARTA'' za 600 Kc, płatna na 3-lata.
    Forma wydawania taka jak Karty Z.
    Szczyt burczakowy, przypada na Listopad, a Breclav, to po Polsku, - Brzeclav.
    Pozdrawiam, i Życzę wielu wrażeń, podczas Sylwestrowego wyjazdu na Morawy!
  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion
    Karty Z, już nie ma.
    Teraz jest, '' IN KARTA'' za 600 Kc, płatna na 3-lata.
    Forma wydawania taka jak Karty Z.
    Szczyt burczakowy, przypada na Listopad, a Breclav, to po Polsku, - Brzeclav.
    Pozdrawiam, i Życzę wielu wrażeń, podczas Sylwestrowego wyjazdu na Morawy!
    Proszę Pana !
    Proszę nie udzielać błędnych informacji ...

    - Karta Z jest dostępna i jej wyrobienie kosztuje 200 koron ! www.cd.cz
    - szczyt " buraczkowy " ( czytaj chyba " winny " tam ) przypada na koniec września i październik !
    - " Brzeclav " w bezpośrednim tłumaczeniu może i tak, ale na końcu " W " - po pol. raczej Brzecław chociaż w języku polskim chyba nie ma takiego imienia !?

    Za życzenia dziękujemy !

    PS
    Czeski Cieszyn, Frydek i do rz. Ostrawicy, Wisła i śląska Ostrawa to nie Morawy jeno Śląsk - Śląsk Cieszyński !
    Last edited by ZIOMEK2; 14-12-2006, 08:59.

    Comment

    • Rolek
      Senior
      • 08-2001
      • 1038

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
      Proszę Pana !
      Proszę nie udzielać błędnych informacji ...
      - Karta Z jest dostępna i jej wyrobienie kosztuje 200 koron ! www.cd.cz
      Takiś mądry, to pokaż gdzie ją tam znalazłeś?
      - szczyt " buraczkowy " ( czytaj chyba " winny " tam ) przypada na koniec września i październik !
      Czytaj uważnie. Bastion napisał BURCZAKOWY, szczyt BURCZAKOWY.

      Proszę Pana...

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1117

        #4
        Chciałbym ustosunkować się do postawionych przez kolegę ZIOMKA 2 zarzutów,
        o pewnych nieścisłościach w moim poście.
        1. Ten Brzeclaw, niech już tak zostanie, nie ma go co ruszać, ale napewno, nie mógłby
        być to Brzecław, (a mówimy to tak jak czesi) z tej prostej przyczyny, że w alfabecie czeskim, nie występuje litera Ł . Szczytem ignorancji, były relacje prasowe, i
        telewizyjne, w zeszłym roku, z ligi mistrzów, gdzie rewelacją była drużyna PETRZALKA BRATISLAVA. Nie wiadomo dlaczego, nazywano ją PETRŻAŁKA. Koń by się uśmiał, a co
        dopiero Czech. ( i Słowak też)
        2.Widziałem w waszych, ciekawych zresztą planach, wizytę w Olomoucu, i właśnie
        dlatego miałem na myśli Moravy.
        3. ten nieszczęśliwy burczak.
        W krajach o tradycji winiarskich, najważniejszym dniem w roku, jest 11 Listopada.
        Czyli św.Marcina. Według tradycji, właśnie w tym dniu, moszcz winny zamienia się w wino.
        W piwniczkach winnych, odbywają się huczne imprezy, którym towarzyszy picie
        młodego wina, które w Czechach, nazywa się akurat burczakiem, choć w moim przekonaniu to jeszcze nie wino. Oczywiście że jest on już dostępny, we Wrześniu,
        (winobranie jest od Września więc kiedy on dojrzewa to nie wiem) i Pażdzierniku,
        ale clou programu, to picie go na św. Marcina , i to miałem na myśli, pisząc o szczycie burczakowym. A swoją drogą, to mamy święto narodowe 11. Listopada i wiele osób
        w tym czasie. wyjeżdża na długi weekend. Jeśli ktoś nie jest ortodoksem piwnym,
        to warto wybrać się do np. Hodonina, gdzie z jednej strony można rozkoszować się
        doskonałym Svihakiem, z tamtejszego minibrowaru, a później udać się do położonych
        zaledwie kilka kilometrów dalej Mutenic, by w licznych wykutych w skale piwniczkach,
        posmakować tego jakby: Hefe Weizena-winnego, jak i innych specjałów.
        4. Tu muszę zaznaczyć, że obok pasji piwnych, drugie miejsce, zajmuje u mnie
        zamiłowanie kolejowe, ze szczególnym uwzględnieniem kolei czeskich, i w temacie
        karty-Z jestem całkowicie pewny.
        Wydawanie karty-Z, z roczną ważnością, zakończono 30.04.2006.
        Oczywiście wszystkie one, nie tracą swojej ważności.(najdalej do 30.04.2007)
        W ich miejsce od 1-go Maja jest w sprzedaży : IN-KARTA, ważna na 3-lata, która
        kosztuje 600Kc. Do 10.12.2006 dawała ona, zniżkę od taryfy podstawowej : 40%.
        Niestety od nowego rozkładu, podwyższono taryfę, i teraz jest to : 30%
        W sprawie taryf i połączeń, u naszych Południowych sąsiadów, zawsze służę pomocą!
        No i to tyle tych zupełnie nie piwnych spraw.
        Pozdrawiam!

        Comment

        • ZIOMEK2
          Gość
          • 09-2004
          • 2523

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
          Takiś mądry, to pokaż gdzie ją tam znalazłeś?

          Czytaj uważnie. Bastion napisał BURCZAKOWY, szczyt BURCZAKOWY.

          Proszę Pana...
          Proszę Pana !

          Odnośnie " Karty Z " pytałem osobiście na dworcu w Czeskim Cieszynie przed 10tym XII i udzielono mi informacji, że karte obecnie jeszcze można wyrobić, sam takową posiadałem w sezonie 2002 na 2003 ! Jeszcze wczoraj była w cenniku, widocznie faktycznie wycofują się z niej na rzecz IN-Karty która chyba tylko wyglądem będzie się różnić bo na rok też wychodzi 200koron !?
          Jutro będe w Cieszynie to to dokładnie sprawdze i ewentualnie postawie Tyskie jeśli nie mam racji !?

          Szczyt burczakowy przypada w połowie października ( jak pamiętam drugi czy trzeci weekend pazdziernika (?)) kiedy to są organizowane tzw " winne pochody " związane z tym winem m.in ogląda się winnice, za psi pieniądz bezpośrednio z piwniczek degustuje się wino, gra muzyka ... także w rejonie Hodonina i w Hodoninie, sam dla piwnej odmiany uczestniczyłem w takiej zabawie i to nieraz otrzymując nawet diploma za dobre sprawowanie !

          Miesiąc listopad jest już zimnym miesiącem i dlatego winne zabawy przenoszą się do knajp co pomniejsza urok obcowania z naturą.
          Last edited by ZIOMEK2; 14-12-2006, 23:03.

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion
            1. Ten Brzeclaw, niech już tak zostanie, nie ma go co ruszać, ale napewno, nie mógłby
            być to Brzecław, (a mówimy to tak jak czesi) z tej prostej przyczyny, że w alfabecie czeskim, nie występuje litera Ł .
            Ja w kwestii formalnej: Ziomkowi chodziło o polską wersję nazwy, co zresztą wyraźnie napisał, więc alfabet czeski ma się tu jak (sam sobie dopowiedz) Tak jak po czesku Vaclav to po polsku Wacław.

            Po za tym, sprzeczacie się o totalne pierdoły i nie na temat, poleciało zgłoszenie do Admina o wydzielenie postów.
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • ZIOMEK2
              Gość
              • 09-2004
              • 2523

              #7
              a ja myślałem, że ten temat dotyczy wszelakiego rodzaju giełd i imprez w Czechach !?

              Dojazd na takie giełdy to rzecz dość istotna, jeszcze o winie i nie tylko skoro ma to pójść do lamusa czy być wydzielone : www.slovacko.cz

              Comment

              • ZIOMEK2
                Gość
                • 09-2004
                • 2523

                #8
                odnośnie znizek w CR to fajno jest - można jechac i swiat się kręci, i wcale nie kalkulujesz ni spekulujesz , tylko jedziesz ! :


                IDOS umožňuje vyhledání spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel. Vyhledává spojení různých dopravců a zobrazuje aktuální polohy vlaků a autobusů. Pro vyhledané spojení lze zakoupit jízdenky přímo v aplikaci IDOS.


                Komu jestem coś winien, to prosze na PW - dziękuje !

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎