Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Knajpa Roku 2006 - etap II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Knajpa Roku 2006 - etap II

    Zgodnie z informacjami w tym temacie do drugiego etapu konkursu przeszły następujące lokale:

    Kraków, Podbrzezie 2, Szynk
    e-prezes:
    Wydawałoby się, że w mieście w którym jest taka mnogość lokali wybrać ten najlepszy i porównać z lokalami z innych miast, w których się było nie sposób dokonać. Jeśli jednak przyjąć kryteria każdemu piwoszowi miłe: dobre piwo, w przystępnej nie drenującej kieszeni cenie, z miłą obsługą w pełnym tego słowa znaczeniu, z możliwością konsumpcji dobrego, robionego na miejscu jedzenia to listę można zawęzić do paru lokali. Jak przyjrzeć się każdemu z nich to okaże się, że żaden nie jest ideałem. Dlaczego? Takich nie ma! Nie można mieć tanio, smacznie i miło - przynajmniej ja takiego lokalu nie spotkałem, ale najbliższy temu ideałowi jest moim zdaniem Szynk w Krakowie. Nigdzie indziej nie czuję się w lokalu jak w gronie bliskich znajomych, z którymi można pogadać o piwie, o muzyce (i przy okazji móc jej posłuchać), o tym co łączy ludzi wspólnych pasji. Nic więc dziwnego, że browar, który dostarcza piwo do tego lokalu troszczy się o niego jak o swój. Taki lokal to skarb!


    Zawiercie, Paderewskiego 114, Karczma U Stacha

    Jackson:
    Knajpa, czy może restauracja (a może już hotel? – cały czas trwa rozbudowa) mieści się przy samym Browarze na Jurze. Ma ciekawy wystrój, miłą obsługę oraz, co najważniejsze, serwuje piwo prosto z browaru, którego trudno napić się gdzie indziej. Piłem tam już niefiltrowanego Bonera oraz beczkowe ciemne górnej fermentacji (świetne piwo). Kelnerki zawsze z uśmiechem na twarzy naleją nam piwo do naszych naczyń na wynos. W lokalu obowiązuje zakaz palenia (duży plus). W tym miejscu można także smacznie zjeść. Toaleta mała, ale czysta. Zawsze kiedy jestem w okolicy przejazdem zatrzymuję się w tej knajpie.

    Płock, Jachowicza 38, Minibrowar
    jaro-w:
    W kategorii lokal proponuję pub przy hotelu Płock w Płocku rzecz jasna.Moim zdaniem warto oceniać jedynie lokale warzące piwo na miejscu ponieważ wyróżniają się wyglądem,klimatem no i oczywiście jakością oraz niepowtarzalnością piwa.Tego typu lokali mamy już na szczęście kilka,ale ten w Płocku jest jedynym gdzie po wejściu czujesz jakbyś sam właśnie warzył piwo.Jest cudowny intensywny zapach(ok w Bierhalle jak Krzysiek warzy też jest ok ale nie aż tak).Dodatkowo jest to mały lokalik w którym możesz spokojnie zająć się smakowaniem a nie jak w innych pełno ludzi i łomot muzyki pop lub co gorsza niemieckiej.Jednak najbardziej wyróżnia ten lokal fakt ,że jeżeli chcesz mozesz spędzić godzinę na rozmowie z Piwowarem omawiając tematy piwne,czy warzenie ,które własnie ma miejsce.NIgdzie indziej tego nie doświadczyłem.Miałem przyjemność rozmawiać z Krzysztofem w Bierhalle,aletrudno wymagać od człowieka żeby mial godzinę dla Ciebie przy takim przemiale.
    OK jednomyślnie pub w Płocku.

    Gdynia, Świętojańska 130, Degustatornia
    Simon:
    Wspaniały pomysł z konkursem - jest jest okazja, by nagrodzić pomysł, który:
    1. jest i w części mój ( przyczyna egoistyczna ... troszkę );
    2. doczekał się realizacji ( mimo oporów zewnętrznych );
    3. rozwija się pomyślnie ku radości Wielbiceli Prawdziwego Piwa !;
    Zrealizowany pomysł to Degustatornia, która ze sklepu urosła do lokalu i sklepu w jednym. A Krzysztof, bo tak się ów przedsiębiorczy i wierzący w sukces gość nazywa, zdaje się, że uruchomi następne Degustatornie.
    A ma w ofercie:
    Blisko 30 piwa z nalewaka ( lub jak kto woli z beczki ),
    kilkaset piw z butelek, w tym największy wybór piw z polskich browarów ( poza dużymi ! )
    A co najważniejsze:
    1. jezdżąc do browarów dostarcza piwo również do innych sklepów i lokali , regionalne browary tym wspierając !
    2. nie ma w ofercie ani jednego "masowca" polskiego !
    3. kształci się i personel w kwestii piwowarstwa, stylów piwnych, tudzież celebracji, sposobów nalewania itp ( każdy gatunek piwa do odpowiedniej szklanki, kupuje szkło ! nie tylko czeka na dostawy z browarów ! )
    Nagroda zatem za umiejętność robienia biznesu z pasją i za promowanie polskich browarów regionalnych !
    A wiem, że ma baaaardzo rozwojowe plany.
    Tak trzymać ! I wspierać !
    I tyle,
    ukłony, ucałowania, uprzejmości

    O głosowanie proszę do 31 stycznia do godziny 24.00. Osobno lokal, osobno sklep wpisując w tytule np:
    Lokal: Szynk
    Bardzo ułatwi mi to podsumowanie. Głosujemy oczywiście przez PW do Maggyka.
    Last edited by Maggyk; 12-01-2007, 12:15.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Proszę o wysyłanie osobnych PW na sklep i na lokal.
    Osobnych znaczy się pierwsze PW na sklep, drugie PW na lokal.

    Wpisując w temacie PW jednego i drugiego swój typ np.
    Temat PW: Sklep: Piwosklep*
    Temat PW: Lokal: Piwolokal*
    Od tej chwili inne głosy nie będą akceptowane, a ja nie będę wysyłała PW z prośbą o przesłanie swego głosu w powyższej konwencji, bo po prostu nie mam na to czasu.


    * nazwy zmyślone
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎