Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alhambra, Star Especial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Alhambra, Star Especial

    Piwo jasne 5,4 vol. Butelka 0,33.

    Kolor żółty,
    Zapach - lekko korzenny.
    Smak - dość gorzkie, lekkie.

    Ocena dobra 4.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Całkiem smaczne, lekkie piwo, jednak korzeni tam się nie doszukałem. Za to słodowych akcentów, a jakże.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Alhambra Star Especial

      Nie wiem czy to nie to samo piwo co w temacie Alhambra Especial , ale nikt tam nie wspomniał o nazwie Star?
      Butelka 0,33l, alk. 5,4%, eks. 13%. Jak na te 13% to jakby zbyt lekkie. Ale nie jest złe. Piana dosyć szybko zniknęła. Zapach - właściwie brak, ale mam mały katar sienny, więc może to przez to
      Na lato 4+.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        zostało wypite ale nie przeze mnie, ocene zapachu jednak zanotowałem od ciotki:

        Art, dlaczego to piwo pachnie końskim potem?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Konie oglądałem dotychczas z daleka, więc nie wiem jak pachnie koński pot
          Tak serio to może w ocenie pomoże Kiszot bo piliśmy to piwo razem.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #6
            Re: Alhambra Star Especial

            adam16 napisał(a)
            Nie wiem czy to nie to samo piwo co w temacie Alhambra Especial , ale nikt tam nie wspomniał o nazwie Star?
            Butelka 0,33l, alk. 5,4%, eks. 13%. Jak na te 13% to jakby zbyt lekkie. Ale nie jest złe. Piana dosyć szybko zniknęła. Zapach - właściwie brak, ale mam mały katar sienny, więc może to przez to
            Na lato 4+.

            Tak to jest to samo piwo.

            Comment

            • pjenknik
              • 08-2001
              • 3388

              #7
              Wypiłem, bez specjalnych rewelacji. Jak za piwo kosztujace 5 zł za 0,33 to nawet jest lekka przesada. Ktoś mi tłumaczył, że piwa południowo europejskie muszą być lekkie bo u nich taki klimat, ale odchodzę do wniosku, ze niech Oni sobie sami te piwka popijają.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                A ja lubię lekkie piwka i ta Alhambra mi smakowała. Po paru łykach zrobiła się lekko słodziutka, ale tylko lekko.

                Piana wygląda bardziej jak mydliny i nie jest jej specjalnie dużo.

                Zapach - dla mnie bomba, dokładnie taki, jak lubię. Przypomina troszkę Grolscha, może też niemieckie piwa. W polskich lekkich piwach nie wiedzieć czemu takiego zapachu nie uświadczysz.

                A tak w ogóle, to nie jest ta Alhambra taka lekka - 5,4 volta...

                Comment

                • Viktor
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 617

                  #9
                  Alhambra, Star Especial

                  Kupiłem w Warszawie za 3,80 zł (0,33l). Mimo 5,4 % bardzo lekki , ciepłoklimatyczny pils, w moim był ładny zapach chmielowy (nic końskiego!), kolor jasnobursztynowy, goryczka wyraźna a piana utrzymywała się ok. 3 min. ( 4 )
                  Producent Grupo Cervezas Alhambra S.L.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwo
                    Tak to jest to samo piwo.
                    Tyle, że dziś jest lżejsze - 5 % alk. Ekstrakt 10,8 %

                    O piwie powiem tyle, że lepsze jest od niego Tyskie Coś pokroju warzonego w Polsce Carlsberga. Gorycz w smaku i tyle niesamowicie ubogie piwo. Do tego przegazowane i pozostawia ciężkość na żołądku. Zapach o zgrozo lekko alkoholowy. Piana w postaci lichej obrączki ale pozostawia ładne kręgi na pokalu.

                    Piwa nie polecam Nie spodziewałem się co prawda nic innego ale chciałem zaliczyć coś hiszpańskiego w tym roku. Za chwilkę skosztuję ciemne piwo z tego browaru i mam nadzieję, żę będzie lepsze


                    Poniżej zdjęcie. Miało być profesjonalne ale lampa przywaliła i nic innego w nocy nie wymyślę. Jakie piwo takie zdjęcie
                    Attached Files

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pite w wersji butelkowej w andaluzyjskiej Fuengiroli. Kosztowało bodajże 2€ za butelkę 0,33l.

                      Ma znowu 5,4% alkoholu, z nazwy wyleciało słowo Star.

                      Kolor: Jasne złoto, typowe dla hiszpańskich piw.
                      Zapach: Raczej słaby, słodowo-mdły, też typowy.
                      Smak: Słodowy, ze słabiutką goryczką. Piwo jest nawet stosunkowo treściwe, a przy tym, jak to te hiszpańskie cienkusze, świetnie sprawdza się przy wysokich temperaturach.
                      Opakowanie: Aktualna odsłona etykiety na zdjęciu poniżej. Prosta, bez udziwnień.
                      Uwagi: W Hiszpanii na szczęście włącza mi się tryb bezproblemowego picia ich jasnych lagerów. To zapewne kwestia tego, że świetnie orzeźwiają i gaszą pragnienie, gdy jest ciepło. Mimo to z granadzkiego browaru zdecydowanie wolę Negrę i Reservę.
                      Attached Files

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        Puszka 0,33 l. Nietypowa aluminiowa owijka u góry.
                        Alkohol nadal 5,4 %, ekstraktu nie podano, na puszce informacja o składzie.
                        Barwa słomkowa.
                        Piana wysoka, gruba, długo się utrzymuje. Pozostawia spore i wyraźne ślady na szkle.
                        Zapach - typowy dla koncernowych piw.
                        Smak - słodkawe, goryczka nie występuje. Słodycz pozostaje długo w ustach. Do tego nachalny metaliczny posmak.
                        Nagazowanie w sam raz.
                        Można spróbowac.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎