Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dundalk (Guinness), Harp Lager 5 %

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Dundalk (Guinness), Harp Lager 5 %

    Piwo jasne produkowane w irlandzkim browarze HARP (należącym do Guinnessa).
    Błąd. Harp to nie nazwa browaru, lecz po prostu marka, produkowana w browarze Guinness - T_A, 22.08.2005

    Opakowanie : butelka 0,33 l.
    Zawartość alkoholu : 5% obj.
    Zawartość ekstraktu : 11.9% (info z kontretykiety), 12,2% (dane z dolepionej karteczki w języku polskim).
    Skład : woda, słód jęczmienny, palony słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

    Barwa : jasnożółta, z wyraźną zawiesiną (być może to efekt przeterminowania o 3 miesiące).
    Piana - intensywna, długo się trzyma, ale bąbelki dosyć duże.
    Zapach - chmielowy, słaby.
    Smak - bardzo delikatna goryczka (na mój gust - aż za delikatna), ale w gardle zostaje kwaśny, nieprzyjemny posmak.

    Subiektywna ocena końcowa - niezbyt dobre, ale da się wypić. Tym nie mniej ja już go pić nie będę. Trója.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 22-08-2005, 13:52.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Lepiej będzie jak zostaną przy stoutach.

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      Dałbym temu piwu jednak 4, zostawia jakiś fajny (dla mnie) posmaczek.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        Re: HARP, Lager

        Originally posted by Cezar
        [...]
        Barwa : jasnożółta, z wyraźną zawiesiną (być może to efekt przeterminowania o 3 miesiące).
        [...]
        Subiektywna ocena końcowa - niezbyt dobre, ale da się wypić. Tym nie mniej ja już go pić nie będę. Trója.
        no mnie się wydaje że przeterminowane piwo, którego akurat nie powinno się leżakować, nie powinno być poddawane ocenie. co najwyżej jako ciekawostka...
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Cezar
          Senior
          • 05-2001
          • 1349

          #5
          Innego akurat nie miałem. Ale oczywiście masz rację.

          Comment

          • Petrax
            Senior
            • 12-2001
            • 662

            #6
            Wypiłem kilka tychże piw podczas pobytu w Irlandii. Oczywiście nie można nijak tego porównać do Guinnessa albo Kilkenny ale i lager z Zielonej Wyspy bardzo mi smakował. Dobrze pamiętam przyjemny, delikatny ananasowy (tak, tak!) posmak, ładny zapach i przyjemną goryczkę. Zdecydowanie warte spróbowania obok sztandarowego stouta podczas pobytu w Irlandii. Może po prostu na eksport idą partie "z odrzutu"?
            Ogólnie: 4.5 (1-5)
            In cervisia veritas
            http://www.ptxc.de.vu
            Пиво - вот мое экотопливо

            Comment

            • scoroop
              Member
              • 08-2006
              • 54

              #7
              slabiutki lager. piana znika niemal tak szybko jak z oranzady. babelki za duze. smak niewyrazny. dla mnie 3-. ale trzeba przyznac ze w irlandii nie ma zadnego dobrego lagera. bo i duze browary jak carlsberg czy heineken sprzedaja tam lokalne wariacje piwkowe, ktore lepsze od harpa nie sa. wiec jak ktos juz napisal. niech zostana przy stoucie lepiej irlandczycy.
              wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cezar
                Harp to nie nazwa browaru, lecz po prostu marka, produkowana w browarze Guinness
                No raczej niezupełnie Harp to zarowno i nazwa browaru jak i marka piwa. Rozumiem że piszac to zasugerowałeś się opisem na opakowniu (pewnie konserwie). Jest tam napisane że miejscem warzenia jest browar Guinnessa w Dublinie ale to (zgodnie z obowiązująca nomenklaturą) adres koncenu (dokładnie firmy Diageo - właściciela m.in. browaru St. James's Gate czyli popularnego Gieńka). Piwo to jest warzone w browarze Harp w miejscowości Dundalk (choć niewyklluczam że również i w Dublinie). Istnieje również opcja (wymyślona przeze mnie na podstawie 2 i pół letniej obserwcji rynku dublinskiego) że wersję puszkową produkuje browar w Dublinie a wersję butelkową browar w Dundalk stąd całkowita niedostępność wersji szklanej w sklepach w Dublinie. Browar w Dundalk (podobnie jak browar w Kilkenny) od dawna należy do Guinnessa stąd ta nazwa na opakowaniu. Przecież w Polsce mamy taką samą sytuacje z opisami. Jeśli nie wierzysz mi Cezar iż istnieje taki browar zawsze możesz to sprawdzić na b. dobrym spisie browarów z calego świata na www.beerme.com.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • cap-n-go
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 273

                  #9
                  Wodniste piwo,goryczki prawie brak.Mocno schłodzone da się wypić,ale nie jest tu z pewnością piwo ktore trzeba polecać.

                  Na plus z tego co pamiętam jedyne liczne promocje cenowe typu 20 puszek 0,40 za 9,99 (w funtach,mówie tu o Irlandii Północnej.)

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎