Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurkowy Browar Domowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jurgin
    Senior
    • 01-2004
    • 153

    Jurkowy Browar Domowy

    No i zaczęło się, wciągnęliście mnie w to. Trafiłem na forum browar.biz trzy lata temu, czytałem, przestawałem i znowu wracałem. Każdy powrót łączył się z coraz mocniejszym pragnieniem uwarzenia piwa.
    No i stało się, po dziesiątkach pytań, zamówiłem zestaw startowy w sklepie WES... nawet nie wiecie jak ta paczka długo szła - dwa dni - to były dla mnie wieki, a potem - o zgrozo - kolejne dwa dni oczekiwania na weekend, żeby znaleźć chwilę wolnego czasu.
    Po drodze były małe utrudnienia przy poszukiwaniu butelek, ale w końcu gotowy ze sprzętem i dobrymi chęciami (którymi coś podobno zostało wybrukowane) zabrałem się z moją ukochaną do "warzenia".
    Tak, tak do "warzenia" bo pierwsze piwko powstaje z brewkitu WES'owego - Piwo domowe jasne.
    Wszystko zostało umyte, woda zagotowana, brewkit ugotowany, brewkit ostudzony.... a suche drożdże, które powinny wystartować - leniwe...
    No ale trudno raz się żyje, drożdże dodane, fermentator przykryty i dowidzenia - zakaz zaglądania. Silnej woli nie na długo mi wystarczyło, przecież ciągle martwiłem się o drożdże, po 20h zobaczyłem coś takiego:

    ach... toż to był miód dla mojej duszy... wystartowały, dały radę... cholera, że też człowiek z takiej pianki cieszy się jak dziecko w Boże Narodzenie... a dzisiaj o 21:11 czyli około 58h po rozpoczęciu zobaczyłem tzw. na forum "pierdzące drożdże"

    I teraz czekam dalej by po około siedmiu dniach przelać na fermentację cichą i po kolejnych około 7 dniach w końcu piwko zabutelkować... i znowu czekać... ech cierpliwości.... brakuje mi cierpliwości
    Ale już niedługo spełni się moje marzenie i wypiję pierwsze swoje piwo.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    ot i kolejny browar domowy w wlkp, gratulacje i samych udanych warek życzę
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Trzy lata wytrzymałeś zanim zacząłeś "warzyć", to teraz wytrzymaj trzy tygodnie do pierwszego otwarcia butelki. Powodzenia!
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • DanielJakubowski
        Senior
        • 12-2005
        • 791

        #4
        Inaczej, niech ta warka poleży 3 tygodnie
        Pozdrawiam
        dj

        Comment

        • jurgin
          Senior
          • 01-2004
          • 153

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
          Inaczej, niech ta warka poleży 3 tygodnie
          ale masz na myśli pierwszą czy ostatnią butelkę?
          a tak poważnie to ostatnią mam zamiar otworzyć najwcześniej za rok.

          Comment

          • jurgin
            Senior
            • 01-2004
            • 153

            #6
            dzisiaj zabutelkowałem, teraz miesiąc poleżakuje i zobaczymy co z tego wyjdzie.
            Obawiam się, że raczej będzie to napój piwny, gdy spróbowałem przy butelkowaniu, smakowało jakby ktoś zapomniał dodać chmiel, czy goryczka pojawi się podczas leżakowania? Narazie jestem średnio zadowolony...

            Comment

            • jurgin
              Senior
              • 01-2004
              • 153

              #7
              no i spróbowałem pierwszą flaszkę i jestem załamany.
              lekko nagazowane już jest, piana znika po kilku sekundach, na dnie butelki osad, wszystko ładnie-pięknie, ale za chiny nie ma w tym czymś wyczuwalnego chmielu.
              Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy z brewkitami z wes'u tak jest, czy może przez pomyłkę etykietę brewkita dostał zwykły ekstrakt. Sam nie wiem co o tym myśleć, szkoda wylać 20l w kanał.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                Chcesz wylewać w kanał tylko dlatego, że chmielu nie czuć?
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • jurgin
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 153

                  #9
                  uwierz mi, że narazie to kiepsko smakuje, poczekam jeszcze 2-3 tygodnie a potem postaram się złapać kogoś z poznańskiej ekipy żeby to spróbował i wypowiedział się.

                  Comment

                  • jurgin
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 153

                    #10
                    jako, że cierpliwy jestem a pierwsza warka wyszła średnio-kiepsko, do drugiej postanowiłem przygotować się dokładniej. Z tego co wyczytałem warzenie w upałach nie jest najlepszym pomysłem dla amatora, dlatego planuję warkę na wrzesień gdy temperatury trochę spadną. Postanowiłem zrezygnować z brew-kitów i oprzeć się na nienachmielonych ekstraktach i samemu chmielić. W związku z tym pytanie jakie ilości chmielu wykorzystać i jak długo gotować? Planuję warkę 10l z jednej puszki ekstraktu. Lubię piwa mocno goryczkowe, ale też nie mogę przesadzić, żeby narzeczona też wypiła i była zadowolona. Im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie i dochodzę do wniosku, że najlepszym sposobem jest metoda prób i błędów, jednak wolałbym mieć jakąś pozycję wyjściową, dlatego proszę o rady. Piwo musi być jasne, kusi mnie koźlak, ale wtedy to byłaby tylko dla mnie przyjemność, jeśli uda się podejście z jasnym, następny będzie koźlak

                    Comment

                    • jurgin
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 153

                      #11
                      warka nr2

                      po długiej przerwie popełniłem warkę nr2.
                      Do gara poszło 9l wody + ekstrakt słodowy John Bull Jasny.
                      Chmielenie 20g marynka 60 minut
                      10g lubelski - ostatnie 5 minut.
                      Trochę się zdziwiłem, gdy ostudziłem w wannie, przelałem do fermentatora i zobaczyłem, że wyszło 8l, strasznie dużo odparowało, ale postanowiłem nie dolewać wody. BLG = 14
                      Dodane drożdże US-05 wcześniej wystartowane.
                      Po 12h jest już piana. Temperatura 17-18C

                      Comment

                      • jurgin
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 153

                        #12
                        no i mam problem - minął tydzień a piana nadal się utrzymuje - co robić?
                        fotka piany w załączniku.
                        Odsunąłem trochę drożdże i sprawdziłem BLG = 4
                        Piwo w smaku hmm w porównaniu do mojego pierwszego z brewkitu lepsze, a z innymi domowymi porównania niestety nie mam :P

                        Prosiłbym o radę co teraz zrobić? Zebrać drożdże i przelać na cichą, czy jeszcze potrzymać i poczekać aż piana opadnie?
                        Attached Files

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Możesz zebrać i zlać na cichą, możesz zostawić jeszcze jeden dzień, może trochę spadnie Blg.

                          Decyzja należy do ciebie.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • jurgin
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 153

                            #14
                            dzisiaj nareszcie zabutelkowane. Przetrzymanie na cichej wyszło piwu chyba tylko na dobre, bo stało się klarowne.

                            Comment

                            • jurgin
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 153

                              #15
                              Warka nr 3

                              Po długim i dogłębnym procesie tentegowania w głowie..... zabrałem się do pierwszego zacierania.

                              Zasyp - pilzenski 5kg
                              63-60 - 45 minut
                              73-70 - 45 minut
                              drożdże safale s-04


                              chmielenie:
                              teoretycznie 40g marunki i 30 lubelskiego, praktycznie chyba sporo więcej, bo jest mocna goryczka. Muszę kupić dokładniejszą wagę. Poza tym raczej chmielenie w siateczkach, bo potem za duże straty w piwie. Przynajmniej narazie nie potrafię ładnie zlać z nad osadu. Albo zamiast granulatu - szyszki.

                              Jak na pierwsze zacieranie, poszło chyba nieźle, strat w ludziach nie było.
                              Błędów popełnionych bardzo dużo. Po chmieleniu okazało się, że jest 17l brzeczki, 16blg z mega goryczką, dodałem 5l wody. Nie wiem, czy źle czy dobrze. Zobaczymy. Miałem problemy z utrzymaniem temperatury, niby mieszałem, ale temperatura skakała. Wysładzanie to dla mnie czarna magia. Zdecydowanie za mało wysładzałem jak na 5kg słodu. Filtrator z oplotu był ok, filtrat płynął bez przeszkód. Najważniejsze, że coś z tego wyjdzie, zobaczymy czy dam radę to wypić :P

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎