Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga, Loretánske námestí 1, U Cerneho vola

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Czechy, Praga, Loretánske námestí 1, U Cerneho vola

    Jestem w szoku, że nikt dotąd nie opisał tej knajpy. A jest to raj - poodłypywane stoły przy których tłoczą się ludzie, harmider i biegający kelner z kuflami pełnymi piwa. Swietny utopenec. Knajpa klasyka nad klasykami. Niestety Koziołek to już nie to piwo co kiedyś. Cienka lura. Ale atmosfera tej knajpy Was zauroczy.
    Ulicę uzupełnie.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • mteulin
    Junior
    • 06-2005
    • 19

    #2
    Ulica Loretanske Namesti
    Pyszne piwo, pyszne jedzonko, pyszna atmosfera. Mógłbym tam siedzieć od rana do wieczora gdyby nie pęd małżonki do zwiedzania jakichś zabytków W weekend majowy Kozly svetly i tmavy po 25,50 kc choć czasem kelner nie bawi się takie drobnostki jak halerze i zapisuje 25.

    Comment

    • ZIOMEK2
      Gość
      • 09-2004
      • 2523

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
      Jestem w szoku, że nikt dotąd nie opisał tej knajpy.
      Ja też się dziwię ale chyba czekała na Ciebie bo przecież z tamtąd wyruszają mniejsze czy większe polskie i niepolskie wycieczki !?
      Tylko V. Kozel i aŻ tak na powitanie, wzmocnienie sił po trudach autobusowej podróży i wizja szwejkowania po pięknej Pradze !

      Comment

      • Keram56
        Junior
        • 08-2003
        • 9

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
        Niestety Koziołek to już nie to piwo co kiedyś. Cienka lura. Ale atmosfera tej knajpy Was zauroczy.
        Ulicę uzupełnie.
        Ten U Vola za 25.50 cienki,ale ten za 75KC to ten prawdziwy Ćerny Mocny.

        Comment

        • Tuborg22
          Junior
          • 01-2007
          • 27

          #5
          Knajpa super, niezapomniamy klimat. Posiedzialem tam przez okolo 4 godzin wypijajac kilka piw. Bardzo dobra kuchni, gotuja bardzo smacznie, naszczescie sie niczym nie strulem. Kiedy znow tam zawitalem facet, ktory nalewal mi piwo wital mnie jak starego znajomego. Polecam ten lokal!!

          Comment

          • mialek
            Junior
            • 04-2009
            • 26

            #6
            klimat jest faktycznie super choc juz sporo turystow na ktorych lekko denerwuja sie kelnerzy.... z kija pilsner i kozel jasny i ciemny

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Byliśmy po raz kolejny w godzinach nie turystycznych i było super. Wystrój tej knajpy powinien być chroniony jako dobro narodowe Czechów. Przepyszne były grzanki z nivou a i wyjątkowo Koziołek zarówno ciemny jak i jasny smakował troche lepiej niz ma to od kilku lat w zwyczaju. Jasny był goryczkowy a ciemny miał mniej przeszkadzającej słodyczy ze słodzików.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • rohozecky
                PremiumUżytkownik
                • 11-2008
                • 1836

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mialek Wyświetlenie odpowiedzi
                z kija pilsner i kozel jasny i ciemny

                Eeee, to już żaden wystrój nie pomoże...
                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                  Eeee, to już żaden wystrój nie pomoże...
                  Tam lali velkopopivciego kozla jeszcze zanim stał się piwem koncernowym

                  Comment

                  • kishar
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 1691

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                    Eeee, to już żaden wystrój nie pomoże...
                    Przesadzasz i to bardzo bo akurat u Cerneho vola to ciemny koziołek smakuje wybornie, lokal ten zawsze odwiedzam kiedy jestem w Pradze.
                    Last edited by kishar; 27-05-2009, 12:29.

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1836

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przesadzasz i to bardzo bo akurat u Cerneho vola to ciemny koziołek smakuje wybornie, lokal ten zawsze odwiedzam kiedy jestem w Pradze.
                      Ja go omijam szerokim łukiem , niezależnie czy jest to U černeho vola czy u innej Bilej Ruže , szkoda mi tak gardła, jak i żołądka...
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1836

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tam lali velkopopivciego kozla jeszcze zanim stał się piwem koncernowym
                        No i wystarczyło
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • cinek2
                          Junior
                          • 12-2009
                          • 15

                          #13
                          Trzy powody dla których warto wejśc w progi tego niezwykłego miejsca:
                          Po Pierwsze: dobre piwo - Kozel Velkopopovicky - niby standard , ale w tym miejscu smakuje po prostu wspaniale
                          Po Drugie: Cena. Próżno w okolicy(Hradczany) szukać knajpy z równie atrakcyjnymi cenami - piwo stoi około 25 koron...
                          Po Trzecie: Barman - typowy czeski (czarny ) vul. I o to chodzi.

                          Comment

                          • rugby
                            Ka mate! Ka ora !
                            • 08-2007
                            • 376

                            #14
                            Byliśmy i potwierdzamy opinię iż dla kozła warto tu przyjść, jak również dla atmosfery - zadymienie sięga zenitu , gdyby nie barman podpierający bar z nalewakami pewnie by się przewrócił i nic by nie podali a ceny faktycznie nie hradczańskie - 16,8 za małego koziołka.
                            Omerta Pub & more...
                            Kraków, ul. Warszauera 3/ Kupa 3

                            www.omerta.com.pl

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #15
                              Przeglądałem forum i przypomniałem sobie historię z którejś z wizyt w Pradze i u Cerneho Vola.
                              Siedliśmy, wciśnięci oczywiście między dziki tłum turystów. Jak już dostaliśmy po Kozelku, nieśmiało poprosiłem pana kelnera o utopenca i tlacenkę. Na takie dictum, od razu się zrobił się czerwony na twarzy i warknął: "i co może jeszcze knedliki i gulasz??? to nie hospoda!!!"
                              Jedzenie za momencik przyniósł, ale pie...ął nim o stół aż zabrzęczało, i przestał nas zauważać...
                              knajpa i tak super, nawet Kozel smakuje
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎