Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kopiowanie z pdf

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fukfuk
    Senior
    • 09-2003
    • 175

    Kopiowanie z pdf

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
    Chętnie bym wkleił cały tekst tylko z tego co wiem to z pdf nie da się skopiować tekstu. Chyba, że się mylę. Jeżeli ktoś potrafi niech pomoże.

    Szukać nie trzeba. Otwiera się na tej stronie co ma.
    Przepraszam, mam nadzieję, że tylko trochę nie w temacie, ale może sie przydać.

    Z pdf da się kopiować warstwę tekstową do Worda. Na górze jest literka T albo ikonka "select" - zazwyczaj koło łapki do poruszania się po rozkładzie strony. Po nacisnięciu tejże T/select tekst zaznacza się i kopiuje tak jak w pliku tekstowym - można wkleić gdziekolwiek. Niestety trzeba sprawdzać treść, bo czasem jakieś pół słowa umknie, albo porgram "inteligentny" inaczej sam coś przerabia.

    Pozdrawiam - Adam K.
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fukfuk
    Przepraszam, mam nadzieję, że tylko trochę nie w temacie, ale może sie przydać.

    Z pdf da się kopiować warstwę tekstową do Worda. Na górze jest literka T albo ikonka "select" - zazwyczaj koło łapki do poruszania się po rozkładzie strony.
    To ja też pociągnę off-topic - kopiować z PDFa się da, ale pod warunkiem, że twórca tegoż zezwoli na taką operację. PDF ma kilka poziomów zabezpieczeń i można stworzyć takiego, w którym kopiowanie tekstu nie jest możliwe (bez znajomości hasła).
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #3
      W ostateczności można użyć "PrintScreena" i potraktować OCR-em...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        PDF Remover odblokowuje pliki pdf, a PDF Transformer przerabia je na worda z zachowaniem tabel i obiektów . Te programiki są do odszukania w sieci .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎