Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jacobsen, Saaz Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    Jacobsen, Saaz Blonde

    Butla 750 ml za 7 $, alk. 7,1 %
    Pelne w smaku, owocowe. Dobre.
    Ladna butelka z wytloczeniami. Napisy na etykietach tak malutkie (te z tylu), ze trzeba robic zdjecie i powiekszac.
    Attached Files
    Last edited by Latarnik; 03-02-2007, 23:45.
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Tresciwe, nieco przypomina piwa belgijskie, bo moc odpowiednio wysoka i koriander dodany. Nie wiem, czy nie uzyli tez belgiskich drozdzy, bo sporo smaczkow ziolowo-gozdzikowych.

    Link: http://www.jacobsenbeer.com/core.html
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • atheus
      Member
      • 10-2006
      • 67

      #3
      Kolor miedziano złoty, mocny nawet pod światło. Piana bardzo obfita i drobnopęcherzykowa, długo trzyma się grubą warstwą, nawet pod koniec picia obecny jest gruby kożuch.
      Zapach ma w sobie coś z pszenic, przyprawy korzenne połączone ze słodem.
      Bardzo treściwe w smaku, pozostawia głęboki chlebowy posmak z elementami owocowymi, zakończony delikatną ziołową goryczką. Faktycznie ma w sobie "klimat" piw belgijskich blonde (przynajmniej tych, które dane było mi spróbować), niemniej ma swój charakter. Wydaje mi się, że to wspomniana chlebowość nadaje mu indywidualną nutę. Podobnie jak w belgijskich piwach, tak i w tym kompletnie nie czuć alkoholu.
      Nagazowanie jest idealnie, piwo jest orzeźwiające, ale nie rozdyma żołądka.
      Elegancka, duża butla z tłoczeniami kojarzy mi się z elegancją w przedwojennym stylu. Tylko etykiety mogłyby być większe, ale nie można chyba mieć wszystkiego
      Całościowo dałbym piwu 4+, bardzo przyjemnie się je pije i daje dużo radości z degustacji. W Polsce nie do kupienia, gdyby nie dobre serce pewnego przewodnika ominęłaby mnie wielka piwna uczta

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Technikalia bez zmian. W składzie wyciąg z dzięgiela lekarskiego (chyba). Było w promocji, to się skusiłem.
        Piana dość obfita, trwała, z koronką.
        Gazu sporo.
        Kolor miedzianożółty, klarowne, dość jasny
        Zapach pszeniczno-goździkowo-bananowy
        Smak wyraźna, ale nie za mocna goryczka, nutki korzenno-goździkowe.
        Dobre, po prostu dobre.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎