PDA

Wersja pełna: : Jaki telewizor kupić?

Seta
05-02-2007, 23:24
Hejka! Czy ktoś z Was śledzi trendy na rynku odbiorników TV? Mam zamiar wydać około 2000 zł na nowy telewizor (stary oddam córce). Co byście mi sugerowali?
Zaznaczam, że nie zależy mi na szaleństwie (typu HD), ale chciałbym mieć w miarę solidny sprzęt. Nasłuchałem się dużo złych rzeczy nt. sensu kupowania 50'' plazm do oglądania polskich programów (ponoć jakość fatalna). Nie mogę przekraczać budżetu bo i tak pewnie będę musiał się zakredycić.
Dodam że ma kablówkę Multimedia i DVD-divXa Wiwa ;)...

Gwiazda
06-02-2007, 09:50
Musi koniecznie mieć funkcję PIP:D

Sądząc po reklamach, to trendy, czy jak to się teraz mówi, wśród telewizorów. I jak fajnie brzmi:D

e-prezes
06-02-2007, 09:53
Musi koniecznie mieć funkcję PIP:D

Sądząc po reklamach, to trendy, czy jak to się teraz mówi, wśród telewizorów. I jak fajnie brzmi:D

jasne, PIP show można sobie oglądać :D

kiszot
06-02-2007, 09:55
Jaki telewizor kupić?

KOLOROWY :D

Sorry nie mogłem się powstrzymać.

grzes_ch
06-02-2007, 10:03
To zależy co to ma być - kineskopowy , panel LCD , plasma.
Jeżeli te dwa ostatnie to będzie raczej ciężko zmieścić się w cenie ( oczywiście żeby być potem zadowolonym ) .

strzelczyk76
06-02-2007, 10:09
Trochę powagi :D

PIP mna sens - jeśli TV ma wbudowane 2 tunery - w innym przypadku to głupota, a w tej cenie raczej takiego nie znajdziesz, nie daj się nabrać na PIP z jednym tunerem, albo PIP dzielący obraz na TV/telegazeta.

W tej cenie odpadają LCD - więc kup sobie kineskopowy, 32 cale, 100 Hz, teraz robią takie fajne wąskie slimy, np. Samsung, LG, Philips, Panas - marka raczej nie ma znaczenia - tutaj nie ma już "wyścigu zbrojeń", jeśli chodzi o rozwój tej technologii. Możesz sobie powybierać na podstawie jakichś dodatkowych bajerów i wyglądu.

Tylko nie kupuj w sklepach typu MM, RTV AGD itp. - na necie kupiłem ostatnio LCD - 20% taniej niż promocja w MM - ale w końcu idiota ze mnie... ;)

pieczarek
06-02-2007, 10:16
KOLOROWY :D
Bezwzględnie używany czarno-biały. I przerobić na kolorowy.
Kineskop i całe bebechy won. Do środka akwarium.
Widziałem już takie rozwiązanie i prezentuje się nieźle.

arcy
06-02-2007, 10:56
Niedawno sam stałem przed podobnym wyborem. Zdecydowałem się na 100 hz, 32', Thomson. Akurat z tą marką mam już trochę doświadczeń i mogę zdecydowanie polecić.

emes
06-02-2007, 15:14
Na początku roku prognozowano, że w pierwszym kwartale 2007 ceny telewizorów powinny spaść także w Polsce o ok 30-40 %. Nie wiem czy to już nastąpiło, czy dopiero nastąpi.

crizz
06-02-2007, 15:24
Skoro masz zamiar wydać 2 kzł, to po co w ogóle rozmawiać o plazmie i LCD?

Alchemych
06-02-2007, 16:42
Ostatnio kupiłem kineskopowego Funai-a 29" bodaj za 1400 zł - 100 Hz, PIP, polskie menu, wąska obudowa. Po dwóch miesiącach używania mogę zdecydowanie polecić. Bardzo łatwy w obsłudze i posiada również funkcję automatycznego strojenia wszystkich kanałów z kabla która odpala po załączeniu telewizora.
Jeszcze chciałem podzielić się jednym spostrzerzeniem.
Pewnego razu w sklepie RTV zaobserwowałem takie oto "rzeczy":
(wszystkie telewizory podłączone do jednego źródła sygnału) obraz z telewizorów 50 Hz miga, natomiast ze 100 Hz jest stabilny. Bardzo łatwo rozróżnić w ten sposób telewizor 50 od 100 Hz bez sprawdzania specyfikacji. Telewizory plazmowe, a LCD to już wogóle, dają obraz zdecydowanie gorszej jakości. Przy dynamicznym obrazie smużą a poza tym powstaje tzw pikselioza. To bardzo męczy. Jedyny atut telewizora plazmowego lub LCD to jego gabaryty.

mark33
06-02-2007, 18:19
OD 3 lub 4 lat używam LG 29' PIP, 2 tunery. Fajna rzecz mieć w okienku podgląd kiedy się skończy ta pieprzona reklama trwająca 20 minut :D , lub kompa mieć na podglądzie czy dzieciak się uczy anglika czy GG.

strzelczyk76
06-02-2007, 18:31
Tyż mom taki - od prawie 5 lat - super sprawa z tym PIPem - i jeszcze opcja podglądu 12 programów - jak ktoś ma kablówkę - to super :D no i wejscie VGA dla kompa - kiedyś to była atrakcja poszaleć w jakiejś strzelance na 29 calach ;) ach... dawne czasy :)

Gwiazda
06-02-2007, 18:56
jasne, PIP show można sobie oglądać :D
I na niecenzuralne słowa też pewnie robi "pip" automatycznie:D

Przepraszam Seta, ale nie mogłam się powstrzymać. Reklamy z PIPą w telewizorze rozwalają mnie na łopatki

Seta
06-02-2007, 19:03
Dzięki za sugestie i wyjaśnienie jak to właściwie jest z tą PIPą... :D
Chcę tylko napisać że śledzę wątek.
Z kupnem mi się nie śpieszy (na razie ciułem kasę), więc jak ktoś tu zajrzy nawet za miesiąc, to temat pewnie nadal będzie aktualny.

Seta
06-02-2007, 19:09
Skoro masz zamiar wydać 2 kzł, to po co w ogóle rozmawiać o plazmie i LCD?
Wcale nie sugerowałem, że ma to być plazma czy LCD - wręcz przeciwnie.
Z drugiej strony jeśli przekonalibyście mnie, że to nie ma sensu - dużo bardziej opłaca się dołożyć drugie tyle i zainwestować w plazmę to może przestałbym pić piwo :ice: i by się uzbierało...
Na szczęście nikt nie przekonuje mnie do tego...
Chcę kupić coś rozsądnego, a nie extra-hiper-pip-płaskie&trendy w różowej obudowie...

Ahumba
06-02-2007, 19:40
Dlaczego nikt nie zaznaczył, że ma być pilot z podkładką na kufel?:D
A tak poważnie to ja preferuję philipsa.
Mam już takiego ok. 15 lat i nie psuje się wcale. Pewnie czeka, ąż nowy tej firmy trochę potanieje:D

Marusia
06-02-2007, 21:30
A ja proponuję nie kupować żadnego telewizora, a ten posiadany aktualnie wyrzucić:)

mark33
06-02-2007, 21:42
Sama sobie wyrzuć , tylko wcześniej zapytaj Slavoya czy mu pasi takie rozwiązanie :D

Ciekawe na czym bym oglądał moje ulubione TVN Turbo (Top Gear) , Discavery i Travel (Spragniony podróżnik)

ART
06-02-2007, 22:51
extra-hiper-pip-płaskie&trendy w różowej obudowie...
jeśli da Ci dostęp do browarbizu, to warto dołożyć tych kilka patoli ;) :D

Marusia
07-02-2007, 08:11
Sama sobie wyrzuć , tylko wcześniej zapytaj Slavoya czy mu pasi takie rozwiązanie :D

Sobie Marku wyobraź, że nie oglądam TV od nastu lat (sporadycznie programy informacyjne teraz jak mieszkam u rodziców) i nie posiadam urządzenia owego, zatem nie mam się o co Slavoya pytać, zwłaszcza, że on też nie ogląda TV:p

kiszot
07-02-2007, 09:38
A tak poważnie to ja preferuję philipsa.
Mam już takiego ok. 15 lat i nie psuje się wcale.
Właśnie dlatego że ma 15 lat. Ja mam starego Elemisa który ma 19 lat i chodzi bez naprawy do dzisiaj.Natomiast 4 lata temu kupiłem takiego wielkiego Philipsa i zdążyłem wymienić procesor który jest znowu do wymiany.A przyczyną uszkodzeń jest kineskop.teraz czekam tylko aż wysiądzie żeby coś kupić nowego.Niestety teraz sprzęty sa tak robione żeby wytrzymały gwarancję a potem to juz loteria.I jest to opinia kilku mechaników.Takie czasy.

grzes_ch
07-02-2007, 10:30
Wydaje mi się , że trafiłeś na niezbyt ciekawy czas na wymianę telewizora. Tak naprawdę nie wiadomo co kupić. Nie ma jeszcze ustalonego standardu emisji chociaż TVP coraz częściej wykorzystuje PAL-Plus. Naziemna telewizja cyfrowa też jeszcze kuleje i nie wyszła ponad próby. HD , które oglądam na tunerze N-ki jest OK ale na razie są to 2 kanały i różnica w jakości widoczna jest przy podłączeniu poprzez złącze HDMI.
Jeżeli planujesz kupno sprzętu na parę lat ( choć coraz trudniej jest taki sprzęt kupić - czytaj awaryjność) to poczekaj i to myslę , że jeszcze około roku.
Jeżeli nie możesz czekać to kup jakąś panoramę 16:9 a wyboru dokonaj pośród tych firm Sony , Philips , Thompson ( w takiej kolejności ) , resztę nie biorę pod uwagę.

mark33
07-02-2007, 11:41
Sobie Marku wyobraź, że nie oglądam TV od nastu lat (sporadycznie programy informacyjne teraz jak mieszkam u rodziców) i nie posiadam urządzenia owego, zatem nie mam się o co Slavoya pytać, zwłaszcza, że on też nie ogląda TV:p

No to przegrałem :D , ja biedny nałogowy oglądacz TV :(

remfire
07-02-2007, 20:06
OD 3 lub 4 lat używam LG 29' PIP, 2 tunery. Fajna rzecz mieć w okienku podgląd kiedy się skończy ta pieprzona reklama trwająca 20 minut :D , lub kompa mieć na podglądzie czy dzieciak się uczy anglika czy GG.
Jestem właściwie w identycznej sytuacji sprzętowej. PIP pomimo smiesznych skojarzeń jest bardzo przydaną funkcją, oczywiście przy posiadaniu 2 tunerów . W dobie mnogości programów i mnóstwa reklam jest wręcz wspaniałym "bajerem". Dzięki temu "bajerkowi" ostatnio oglądałem jednocześnie Małysza i finał MŚ w piłce ręcznej na jednym telewizorze :D
A tak na poważniej, to naprawdę radzę zastanówić się nad zakupem takiego telewizora który ma PIP-a - czy jak kto woli PIP-ę :D

emes
07-02-2007, 22:58
Jeśli w grę wchodzi "wtrzymanie z zakupem", to doradzam jednak w przyszłości zakup LCD z szybkim czasem reakcji, po obniżce cen-co musi nastąpić. Plazma jest już definitywnie uznana za technologię wyparta przez LCD. Jako uczestnik pewnej "lukratywnej" prezentacji najlepszych rozwiązań TV, to mogę powiedzieć rzecz zupełnie odbiegającą od powyższych wypowiedzi. Sprawę cen nie podejmuję, jest to sprawa dość skomplikowana, a rezultat na obecne warunki jak się okazuje nie najdroższy. Obserwowałem prezentację najlepszego sprzętu " plazma, LCD(model wybrany najlepszym produktem 2006), i projektora. Najlepszy obraz reprezentował bezwzględnie telewizor plazmowy, tylko miał taką wadę, dość denerwującą, że robił za "lustro", odbijał wszelkie światła w pomieszczeniu, można było nawet przejrzeć się , albo zobaczyć kto obok siedzi. Pokrótce powiem, że najlepszym rozwiązaniem dla domu, okazał się .. projektor, który nie odbijał świateł z mieszkania, prezentował bardzo przyzwoity obraz itp. Ale to tak na marginesie jeśli chodzi o porównanie poszczególnych technologii, bo każdy ze sprzetów które miałem okazję widzieć(nie dla siebie), to były kwoty ponad 10000 zł. Były to akurat duże przekątne, ale mogę przydatność dla domu uszeregować tak ( przy założeniu odpowiedniej rozdzielczośći, czasu reakcji itp) : projektor, LCD, plazma. Wiele LCD i plazm obecnie oferowanych w sklepach jest dużo gorszych niż zwyczajne kineskopowe 100 HZ.

Gwiazda
08-02-2007, 10:24
Seta, jeśli masz trochę wolnego czasu, dużo woli walki i mocne łokcie, to chyba wczoraj otworzyli Saturna w Złotych Tarasach. Jeśli dzikie stada kupujących nie zniszczyły wszystkiego, to jest szansa na atrakcyjną cenę:D

adam16
08-02-2007, 17:51
Gdyby wchodziło w grę, dłuższe jeszcze wstrzymanie się od kupna, to można by zaczekać na telewizor z technologią OLED.

tomek35
17-02-2010, 19:08
Właśnie przymierzam się do kupna telewizora. No i mam problem, LCD czy Plazma? Przede wszystkim jakie podstawowe parametry powinien spełniać odbiornik?

sergioP
17-02-2010, 20:01
Właśnie przymierzam się do kupna telewizora. No i mam problem, LCD czy Plazma? Przede wszystkim jakie podstawowe parametry powinien spełniać odbiornik?

Powinien dać się uruchomić ;)
A na poważnie, to spełniać takie parametry jakich od niego oczekujesz.

jacer
17-02-2010, 20:15

Przekątna obrazu dostosowana do wielkości pokoju. Reszta to bzdury i marketing.

Większość matryc i tak pochodzi z Kobierzyc od LG Philips.

emes
17-02-2010, 20:34

Przede wszystkim rozdzielczość i czas reakcji. Raczej LCD. Do tego firma, która w miarę jest znana z jakości sprzętu. Jakie parametry, to najlepiej jak największa rozdzielczość, najlepiej full hd, i jak najmniejszy czas reakcji. Nie zaproponuję żadnej marki, bo się poza technikaliami za bardzo nie interesuję producentami ani ich promocją.

jacer
17-02-2010, 20:43
najlepiej full hd,

Tak, tylko trzeba mieć źródło full HD. Czyli antena satelitarna a i tak jest tam kilka programów, do tego odpowiedni kabelek i tuner TVsat, obecnie chyba tylko tunery eNki mają wyjście HD.

kibi
17-02-2010, 23:20
Tak, tylko trzeba mieć źródło full HD. Czyli antena satelitarna a i tak jest tam kilka programów, do tego odpowiedni kabelek i tuner TVsat, obecnie chyba tylko tunery eNki mają wyjście HD.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc wyjście HD. Programy w HD (na razie niezbyt wiele) są nadawane przez wszystkie trzy platformy w Polsce i każda oferuje dekoder z wyjściem HDMI.
Programy w HD można też odbierać przez kablówkę tam gdzie jest osiągalna. Można też kupić odtwarzacz blue ray.
Na licznych forach poświęconych HD można bez problemu znaleźć więcej danych niż na tym. Między innymi można przeczytać, ze choć pełne HD oferuje więcej szczegółów niż HD ready, to możliwości ludzkiego oka są takie, ze przy średniej wielkości ekranie mógłbyś je dostrzec dopiero zbliżywszy się do niego na odległość z jakiej czyta się gazetę, a nie ogląda TV, więc można się zastanowić czy warto przepłacać.
Można tam również znaleźć tasiemcowe dyskusje na temat plazma czy LCD. Żadna ze stron nie ma wystarczających argumentów, żeby przekonać zwolenników drugiej opcji.
Ja od półtora roku mam plazmę Panasonica i nie zauważyłem, żeby w czymś ustępowała LCD.
Jedno co mogę powiedzieć z całą pewnością, z doświadczenia własnego i znajomych: nie ma się co obawiać wielkości ekranu. Płaski odbiornik zazwyczaj jest znacznie większy od kineskopowego i pierwsze wrażenie jest że jest ogromny. Ale to mija najdalej po tygodniu i potem zastanawiasz się, czemu nie kupiłeś większego :).

jacer
17-02-2010, 23:29
Aaa widzisz. gdy się tym interesowałem, a własciwie pracownik, to tylko eNka miała takie dekodery.

Plazma to większy pobór prądu a LCD źle widac z boku. itd. :D

kiszot
18-02-2010, 03:07

Zapomniałes o Blue ray i konsolach do gier.

Ja od półtora roku mam plazmę Panasonica i nie zauważyłem, żeby w czymś ustępowała LCD.

A w poborze mocy? co najmniej 2 razy wiecej pobiera plazma niż LCD.

ART
18-02-2010, 03:39
Tomku, wybierz kineskopowy. Np. od nas ;)

A tak a propos

poprzeglądaj sobie http://www.hdtv.com.pl

pieczarek
18-02-2010, 07:11
W tej chwili jedynymi źródłami obrazu full HD są odtwarzacze blue-ray i Play Station 3. Aaa, jest jeszcze amerykańska telewizja, która raz w miesiącu nadaje jeden film w tej najwyższej rozdzielczości. Wszystkie inne telewizje nadają sygnał zwykłe HD (maksymalnie, bo przecież nadal większość kanałów to zwykły analog lub SD). Jeśli więc nie korzysta się z PS3 lub odtwarzacza (filmy po 60-100 zł za sztukę), to jeszcze przez parę lat nie warto sobie zawracać głowy rozdzielczością full HD. Najśmieszniejsze jest to, że właściciele telewizorów full HD z nożami w oczach przekonują, że mają jakiś - tajny zapewne - dostęp do najwyższej jakości sygnału.

Nie jestem fachowcem od mierników, ale czytałem opracowania, z których wynika, że prądożerność plazm to mit. Owszem, zużywają więcej energii niż LCD, ale tylko wówczas, gdy wyświetlają jasny obraz. Ale kto przy zdrowych zmysłach zainteresowany jest oglądaniem białego ekranu!? Przy zwyczajnym, standardowym programie zużycie prądu się wyrównuje. Reasumując: LCD zawsze, niezależnie od jasności obrazu, żre tyle samo prądu; plazma potrzebuje go raz mniej, raz więcej, średnio tyle samo co LCD.

Nowsze plazmy mają jakieś zabezpieczenia przed wypalaniem "duszków" w miejscu nieruchomych elementów obrazu (logo stacji telewizyjnej). Kiedyś był to problem.

Plazmy mają bardziej naturalne, mniej żarówiaste kolory. Czernie są czarne, a nie szare.

Plazmy mają czas reakcji równy zero, wynikający z samej technologii; najnowsze LCD na poziomie zapewniającym eliminację smużenia.

Też byłem niedawno na etapie wyboru telewizora. Wstępne plany były takie: na pewno LCD, na pewno full HD, przekątna 40-42 cale, cena do 4 tys. zł. Skończyło się na plazmie Panasonica, zwykłe HD, przekątna 50 cali, cena niecałe 3 tys. zł z wysyłką kurierem.
Parametrami, których początkowo nie brałem pod uwagę były:
- ilość wejść HDMI (dwa to za mało, mam trzy, a jak ktoś ma dużo sprzętu, to szukać czterech)
- odtwarzanie plików graficznych z kart pamięci lub pendrive'ów
- odtwarzanie filmów z pendrive'ów (tego nie mam bezpośrednio, a jedynie za pośrednictwem odtwarzacza)
- ilość opcji w dostosowywaniu proporcji obrazu (sygnał telewizji rzadko kiedy jest wysyłany w proporcjach ekranu 16:9)

Z mojego Panasonica TX-P50X10Y jestem bardzo zadowolony, chociaż telewizji nie oglądam zbyt wiele. Przed zakupem poczytałem sobie polskie i niemieckie opinie użytkowników i wszystko się sprawdziło. Początkowo wydawało mi się, że telewizor jest olbrzymi. Teraz wiem, że tylko mi się wydawało - następny będzie większy.

jacer
18-02-2010, 07:52
Zapomniałes o Blue ray i konsolach do gier.

To z blureja i konsoli można oglądać program TV? :eek:

Filmy na płytkach u mnie nie wchodzą w grę, bo i tak nie oglądam. :D

otvirak
18-02-2010, 08:09

Wybrałbym model z wbudowaną PIPą :D

tomek35
18-02-2010, 08:31
Tomku, wybierz kineskopowy. Np. od nas ;)

Dzięki, ale chyba nie skorzystam :D Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD, no ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.

Maggyk
18-02-2010, 08:34
Dzięki, ale chyba nie skorzystam :D Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD, no ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji.
Nasz jest idealny dla oczu - czasami gaśnie i nie da się go włączyć ;)

Mikko
18-02-2010, 08:45
Nie daj się przede wszystkim zwieźć, podsycanej przez producentów telewizorów LCD mitowi, że telewizory plazmowe zużywają więcej energii niż LCD. Bzdura - nowe telewizory plazmowe potrafią wręcz być ekonomiczniejsze w tym względzie. To samo dotyczy wypalania się pikseli - to zamierzchłe czasy. Nie oszukujmy się, a mam naprawdę porównanie i trochę tych telewizorów przeszło przez moje ręce, obraz na plazmie jest o wiele lepszy, że o czerni nie wspomnę. Na plazmie poza tym lepiej odbierane są programy analogowa co w Polsce jest jakimś atutem.Sam mam obecnie plazmę Panasonica Viera 42 cale za 2000 właśnie (kupiłem przez net bo w MM kosztuje/kosztował około 2500-2700). W LED bym się nie bawił bo to nowość (podrasowane LCD z lepszą czernią no a poza tym są cieńsze ale akurat dla mnie to żaden atut) i cena jest zbyt wysoka w stosunku do jakości.

otvirak
18-02-2010, 12:19

Hm... jeśli dla córki, to rzeczywiście odpada ;) Chyba, że będziesz ją często odwiedzał ;) :D A poważnie, ja mam LCD Toshiba i polecam każdemu. W porównaniu np. z Samsungami o wiele lepszy obraz. Fajne są też Sharpy. Warto wziąć full HD. Tylko żeby Ci się nie pomyliło z tymi reklamami na murach, które polecają funkcję HWDP (zresztą nieortograficznie) :D;):stout:

przemo70
18-02-2010, 12:30
Jeśli miałbym wybierać ponownie, kupiłbym plazmę, pobór prądu wcale nie dużo większy niz w lcd za to jakość obrazu o niebo lepsza i cena korzystna.Jeśli by Ci się nie spieszyło, to oled, ale to pewnie u nas za dwa lata dopiero będzie w logicznej cenie w tej chwili masakra :D

pieczarek
18-02-2010, 13:06
Ten zakup robie głównie z myślą o córce, chce wybrać odbiornik w miarę przyjazny dla oczu. Osobiście przychylam się do LCD...
Nie wiem w jakim wieku jest córka. Przy małych dzieciach i ich poklejonych rękach lepsza jest plazma, bo ma od frontu szklaną, łatwą do czyszczenia płytę. Nie mam praktyki z LCD, ale czytałem, że czyszczenie ekranu jest w ich przypadku kłopotliwe.

pieczarek
18-02-2010, 13:08
...Warto wziąć full HD. ...
Dlaczego warto wziąć full HD? Pomijam gry na PS3 i diablo drogie filmy z blue-raya.

genea
18-02-2010, 13:12
Nie mam praktyki z LCD, ale czytałem, że czyszczenie ekranu jest w ich przypadku kłopotliwe.

Niewiele bardziej niż czyszczenie monitora LCD ;) Miękka szmatka i odpowiedni preparat i do ataku :cool:

slavoy
18-02-2010, 13:44
Dlaczego warto wziąć full HD? Pomijam gry na PS3 i diablo drogie filmy z blue-raya.
Nowe gry na PC też dają taką rozdzielczość. Poza tym, żeby oglądać filmy full HD, nie potrzebne jest BR, a jeno PC i dobre łącze ;)

A co do 16/9, to wszystkie kanały filmowe większość pozycji tak nadają

slavoy
18-02-2010, 13:51
Poza tym telewizora nie kupuje się na rok, a BR stanieje dużo szybciej, niż niegdyś DVD, gdyż na starcie ma większą konkurecję - wszelkiej maści VOD, multum telewizji, a przede wszystkim piractwo internetowe. Gdy startowało DVD, przepchnięcie przez łącza kliku mp3 to był kilku/nasto godzinny problem. Obecnie kilka/naście GB to żaden kłopot.

pieczarek
18-02-2010, 15:01
... BR stanieje dużo szybciej, niż niegdyś DVD, gdyż na starcie ma większą konkurecję - wszelkiej maści VOD, multum telewizji, a przede wszystkim piractwo internetowe. ...
W moim miasteczku odtwarzacz Samsunga można było kupić przed świętami za 300 zł (przecena z dotychczasowych 800 zł). Tylko, że płyt po kilkanaście złotych jakoś ciągle nie widać.
Troszeczkę gubię się w sprawie konkurencyjności VOD, kanałów telewizyjnych (czyli rozdzielczości HD) w stosunku do odtwarzaczy BR (czyli full HD). Jak to jest, skoro zwykłe, badziewne HD może konkurować z wypasionym full HD, to po co mi rozdzielczość full HD?
I nigdy nie myślałem, że złodziejstwo będzie uważane za istotny czynnik zmian na rynku. Nie zaprzeczam, że tak jest. Po prostu dziwię się swojej naiwności.

slavoy
18-02-2010, 17:51
Troszeczkę gubię się w sprawie konkurencyjności VOD, kanałów telewizyjnych (czyli rozdzielczości HD) w stosunku do odtwarzaczy BR (czyli full HD). Jak to jest, skoro zwykłe, badziewne HD może konkurować z wypasionym full HD, to po co mi rozdzielczość full HD?
Konkurencyjność polega właśnie na przepaści cenowej. Gdy seans HD 1080 jest kilkukrotnie droższy od HD 720, o poczciwym DVD nie wspominając, ogromna większość ludzi pogodzi się z niższą jakością. Gdy będzie to różnica kilku, kilkunastu zł, sprawa już nie będzie taka oczywista.

jacer
18-02-2010, 17:57
A nie lepiej kupić córce jakas dobrą wieżę niż ogłupiacz?

tomek35
18-02-2010, 18:03
A nie lepiej kupić córce jakas dobrą wieżę niż ogłupiacz?

Nie zrozumiełeś mnie, to nie prezent dla córki, tylko telewizor domowy. Chodzi mi o to, żeby nie męczył wzroku 2 letniego dziecka. Nie, żeby chodziło u mnie tv non stop, no ale takie dziecko ogląda już bajki, no i podbiega blisko do telewizora.

jacer
18-02-2010, 18:08
aaaaa, myślałem, że ta córa to już nastolatek.

W moich czasach, nikt o tym nie myślał czy męczy wzrok czy nie. :D Dobry to pomysł aby 2 letnie dziecko ogladało już tv?

tomek35
18-02-2010, 19:09
Dobry to pomysł aby 2 letnie dziecko ogladało już tv?

Są ludzie, którzy non stop puszczają dzieciom bajki w telewizorze i to rzeczywiście nie jest dobre.
Dzieci w tym wieku już oglądają bajki, trzeba poprostu zachować umiar.

żąleną
18-02-2010, 20:44
Ja czasem z moją roczną córcią oglądam boks, a ostatnio kapitana Klossa z wybuchami i ratatata. :cool: Zerka jednym okiem albo wręcz olewa, za to jak przełączę na kreskówki, faktycznie zamiera.

Ale to w chwilach mojego wyczerpania, ogólnie telewizor w dzień jest czarny, choć to LCD. 26 cali w zupełności mi wystarczy, i tak mam dość siedzenia metr od monitora przez pół dnia. Tylko do gry na konsoli lubię bliżej przysiąść, akcje w fifę jakoś składniej wychodzą. :D

kiszot
19-02-2010, 02:47
Poza tym telewizora nie kupuje się na rok,

No tak na dwa lata.Przeważnie po gwarancji zaczyna sie coś dziać ale to tak w większości nowych sprzętów.

pieczarek
19-02-2010, 04:33
Cholera, ja do mojego Panasonica dostałem gwarancję na 5 lat. Nie będę zatem miał motywacji do szybkiej modernizacji sprzętu.

szefunio
19-02-2010, 08:01
Nie zrozumiełeś mnie, to nie prezent dla córki, tylko telewizor domowy. Chodzi mi o to, żeby nie męczył wzroku 2 letniego dziecka. Nie, żeby chodziło u mnie tv non stop, no ale takie dziecko ogląda już bajki, no i podbiega blisko do telewizora.

Jeżeli zdecydujesz się na telewizor LCD, powinieneś pomyśleć przynajmniej o częstotliwości odświeżania 100hz. Można też spotkać 200hz lub 600hz. Jest to o tyle istotne, że oczy mniej się męczą, a przy okazji - piłka płynnie się przesuwa po ekranie (ważne dla oglądających mecze).

otvirak
19-02-2010, 09:02
Jeżeli zdecydujesz się na telewizor LCD, powinieneś pomyśleć przynajmniej o częstotliwości odświeżania 100hz. Można też spotkać 200hz lub 600hz. Jest to o tyle istotne, że oczy mniej się męczą, a przy okazji - piłka płynnie się przesuwa po ekranie (ważne dla oglądających mecze).

Płynne przesuwanie się piłki... Taaaak. Tylko pamiętaj, żeby oglądać ligi zagraniczne, a nie mecze naszej reprezentacji, bo nawet 1000hz Ci nie pomoże :D:stout:

kiszot
19-02-2010, 10:00
Cholera, ja do mojego Panasonica dostałem gwarancję na 5 lat. Nie będę zatem miał motywacji do szybkiej modernizacji sprzętu.

Fajniesię masz,ale większość sprzętu ma 2 lata gwarancji.
Jeżeli zdecydujesz się na telewizor LCD, powinieneś pomyśleć przynajmniej o częstotliwości odświeżania 100hz.

A nie czasem o szybkości reakcji?

pieczarek
19-02-2010, 10:09
Z tego co pamiętam z czasów wyboru telewizora, to powinno się brać pod uwagę zarówno czas reakcji, jak i częstotliwość odświeżania.
1. Częstotliwość odświeżania (wysoka) powoduje, że obraz ruchomych obiektów jest ostry.
2. Niski czas reakcji w przypadku LCD (a zerowy z natury technologii w plazmach) powoduje, że nie występuje zjawisko smużenia (np. kopniętej piłki na tle trawy).

anteks
19-02-2010, 10:24
Cholera, ja do mojego Panasonica dostałem gwarancję na 5 lat.

Dostałeś czy dopłaciłeś do 5 lat?

pieczarek
19-02-2010, 10:31
Dostałeś czy dopłaciłeś do 5 lat?
Dostałem. Sklep dawał w standardzie 2 lata, ale wystarczyło się zarejestrować na stronie Panasonica, wypełnić kilka rubryczek i otrzymywało się na swój adres mailowy gwarancję (plik PDF z danymi określającymi model telewizora, jego numerem seryjnym, numer faktury). Nie sądzę, aby za jakiś czas się rozmyślili i przestali honorować swoje wydłużone zobowiązanie. Myślę, że mają zaufanie do swoich czeskich produktów.
Zdaje się, że także Sony daje na telewizory 5 lat gwarancji .

Pancernik
19-02-2010, 10:39
Jakiś czas temu (dwa? trzy? lata) w przeddzień Dnia Dziecka mój 17-letni, kawalerski jeszcze 20-calowy Funai zatrzeszczał, zaśmierdział, zadymił i zdechł :eek:. Zbliżała się pora jakiejś wyczekiwanej przez Młodego audycji, w panice zadzwoniłem "do przyjaciela" i usłyszałem: "Kup LCD, 32 cale, najlepszy stosunek jakości do ceny daje "Szajsung"." W te pędy śmignąłem do Janek i kupiłem. I jest.
Obecnie maszyna podobnej klasy kosztuje dwa razy taniej :). A podobno bebechy robią do LCD tylko dwa koncerny, oba z siedzibą w ojczyźnie taekwon-do, reszta, to kwestia dizajnu i obudowy. No i znaczka :D.

pieczarek
19-02-2010, 11:04
A podobno bebechy robią do LCD tylko dwa koncerny, oba z siedzibą w ojczyźnie taekwon-do, reszta, to kwestia dizajnu i obudowy. No i znaczka :D.
Nie całe bebechy - tylko matryce. Bardzo dużo może zmienić dodana elektronika i soft.

Bardzo podobnie jest z matrycami aparatów cyfrowych. Nikon korzysta z matryc Sony. I osiąga w swoich aparatach dużo lepsze efekty finalne niż ich producent.

jacer
19-02-2010, 11:25
Nie całe bebechy - tylko matryce.

W Kobierzycach pod Wrocławiem, 80% Europejskich TV (produkowanych w UE) ma od nich.
Kup, Philipsa z podświetlanym tyłem o ekranie 25:9 :D

kiszot
19-02-2010, 11:41
Dostałem. Sklep dawał w standardzie 2 lata, ale wystarczyło się zarejestrować na stronie Panasonica, wypełnić kilka rubryczek i otrzymywało się na swój adres mailowy gwarancję (plik PDF z danymi określającymi model telewizora, jego numerem seryjnym, numer faktury). Nie sądzę, aby za jakiś czas się rozmyślili i przestali honorować swoje wydłużone zobowiązanie. Myślę, że mają zaufanie do swoich czeskich produktów.
Zdaje się, że także Sony daje na telewizory 5 lat gwarancji .

Masz farta bo ja jak kupowałem automat to za następne 3 lata gwarancji kazali se płacic ponad 200 pln.

Podświetlanie zrób se sam z ledów.

jacer
19-02-2010, 11:43
Podświetlanie zrób se sam z ledów.

No takiego to raczej nie zrobisz sam. :)

szefunio
19-02-2010, 12:43
A nie czasem o szybkości reakcji?

W zasadzie masz rację, chociaż jedno wiąże się z drugim. :)

emes
19-02-2010, 19:42
W zasadzie masz rację, chociaż jedno wiąże się z drugim. :)

A jak są telewizory z częstotliwością odświeżania 100 hz i mają różne czasy reakcji np 2 ms, 5 ms, 8ms , to z czym to się wiąże ? :D

tomek35
21-02-2010, 19:28

Słyszałem o tym cacku, super telewizor z super ceną :D

szefunio
22-02-2010, 08:58
A jak są telewizory z częstotliwością odświeżania 100 hz i mają różne czasy reakcji np 2 ms, 5 ms, 8ms , to z czym to się wiąże ? :D

Zwykle z dużym rachunkiem za prąd :D

pieczarek
22-02-2010, 16:42
W czasopiśmie Komputer Świat nr 5/2010 na kilku stronach przedstawiono co znaczą cyfry i litery w różnych seriach telewizorów. Szczegółowo omówiono dostępne na rynku telewizory następujących firm: Panasonic, Philips, Samsung, Sony, LG. Na stronie internetowej jest omówiona podobno Toshiba (podobno, bo ni cholery nie mogę się do tych danych dostać). Z ważnych graczy brakuje chyba tylko Sharpa.
Według mnie warto wydać te kilka złotych na czasopismo i świadomie wybierać telewizor. Zamiast ganiać po sklepach, aby obejrzeć wszystko i - jak się później okazuje - nic, można po dokonaniu wstępnej selekcji ruszyć na konkretną wycieczkę i wybierać między zaledwie kilkoma modelami.

jacer
22-02-2010, 18:39
Według mnie warto wydać te kilka złotych na czasopismo i świadomie wybierać telewizor. Zamiast ganiać po sklepach, aby obejrzeć wszystko i - jak się później okazuje - nic, można po dokonaniu wstępnej selekcji ruszyć na konkretną wycieczkę i wybierać między zaledwie kilkoma modelami.

Tak naprawdę sa dwa modele Philips i Sony. Nic innego nie ma.

Inne marki bazują na częściach tych dwóch koncernów. Żadna inna firma nie ma technologicznych możliwości aby opracowywać nowe rozwiązania.
Najprostszy test to wziąć pilota od wieży np. Philipsa, który obsługuje TV i ukradkiem w sklepie przełączyć kanały :D Te, które się przełączą mają w środku Philipsa, można się czasami bardzo zdziwić. :D

tomek35
22-02-2010, 18:53

Inne marki bazują na częściach tych dwóch koncernów. Żadna inna firma nie ma technologicznych możliwości aby opracowywać nowe rozwiązania.
Najprostszy test to wziąć pilota od wieży np. Philipsa, który obsługuje TV i ukradkiem w sklepie przełączyć kanały :D Te, które się przełączą mają w środku Philipsa, można się czasami bardzo zdziwić. :D

Philips to moja ulubiona firma, nigdy się na tym sprzęcie nie zawiodłem. Sony też jest oki. Wśród dobrych marek telewizorów wymienia się jeszcze Samsunga, Sharpa i Panasonic, ale jakoś do tych 2 ostatnich marek nie jestem przekonany.

pieczarek
22-02-2010, 20:16
A podobno bebechy robią do LCD tylko dwa koncerny, oba z siedzibą w ojczyźnie taekwon-do, reszta, to kwestia dizajnu i obudowy. No i znaczka :D.

Czytając obie te, dosyć zdecydowane wypowiedzi, wydaje mi się, że któraś jest nieprawdziwa. Chyba, że Philips i Sony przeniosły się do Korei.

Co do Sony, to wielokrotnie spotkałem się z informacją, że ich telewizory LCD, to inaczej opakowane Samsungi.
Zresztą takie produkowanie dla innych marek trwa od dawna. Kiedyś, gdy byłem jeszcze mocno naiwny w tych sprawach, rozkręciłem magnetowid Philipsa. Byłem ogromnie zdziwiony, gdy 1/3 elementów w środku była oznaczona JVC, reszta miała logo Sharpa, a na całości wnętrzności była informacja, że to produkt Hitachi.

jacer
22-02-2010, 20:26
Czytając obie te, dosyć zdecydowane wypowiedzi, wydaje mi się, że któraś jest nieprawdziwa. Chyba, że Philips i Sony przeniosły się do Korei.

Może to z tego powodu, że kiedyś była firma LG Philips. Teraz jest chyba samo LG, produkuje jak pisałem w Kobierzycach.

Założona wspólnie z holenderskim koncernem Royal Philips Electronics spółka LG Philips Displays (obecnie LG Display) jest np. jednym z największych na świecie producentów matryc używanych w telewizorach i monitorach komputerowych. (wiki)

Philips ma największe w Europie i w czołówce na świecie, prywatne!! laboratoria. Więc cała technologia wypływa od nich. No i jest jedyną firmą europejską, która może się przeciwstawić technologicznie japończykom. :D

jacer
22-02-2010, 21:42
To jeszcze kilka informacji.

Grundig to obecnie firma turecka, właściciel marki Beko. Oryginalny Grundig zbankrutował dość dawno.
Samsung - to Samsung, na początku producent cukru i sprzedawca polis ubezpieczeniowych :D
Panasonic - to marka firmy Matsushita, posiada także marki Technics, Sanyo.

pieczarek
23-02-2010, 05:47
Grundig to obecnie firma turecka, właściciel marki Beko. Oryginalny Grundig zbankrutował dość dawno.
Pamiętam ciekawą opowieść ojca jednego ze znanych tu forumowiczów z czasów, gdy Grundig był jeszcze firmą produkcyjną. Opowieść była sprzed 5 lat i dotyczyła czasów dużo wcześniejszych. Był on wówczas inżynierem w Grundigu. Opowiadał jak Grundig robił dostawy do znanej (i mocno przereklamowanej) firmy Bang & Olufsen. Po prostu brano wypasiony sprzęt Grundiga (robiony zresztą w Korei) i tak długo regulowano całą partię, aż miała jednakowe brzmienie. Na koniec przylepiano metkę B&O i super towar szedł w świat.

Samsung - to Samsung, na początku producent cukru i sprzedawca polis ubezpieczeniowych :D
A tak tu chwalona firma Philips przez długie lata nazywała się "Fabryka Papieru i Żarówek Philips". Jeśli obejrzysz stare logo tej firmy, to zobaczysz na nim falistą wstęgę (papier) i gwiazdy (żarówki).

Panasonic - to marka firmy Matsushita, posiada także marki Technics, Sanyo.
Matsushita nie jest właścicielem marki Sanyo. Od niedawna jest głównym udziałowcem firmy Sanyo. Z prawnego punktu widzenia, to ogromna różnica.
Zdaje się także, że Matsushita ma zmienić nazwę na Panasonic, która jest o wile bardziej znana na rynku.

jacer
23-02-2010, 07:57
A tak tu chwalona firma Philips przez długie lata nazywała się "Fabryka Papieru i Żarówek Philips". Jeśli obejrzysz stare logo tej firmy, to zobaczysz na nim falistą wstęgę (papier) i gwiazdy (żarówki).

Papieru nie robili. Pierwsza nazwa to Philips & Co Gloeilampenfabrieken. W pierwszej fabryce raczej nie było miejsca na to, za dużo tam było ognia, wytop szkła do żarówek, żeby robić papier.

Tarcza ze słynnymi falami i gwiazdkami ukazała się po raz pierwszy w 1926 r. na opakowaniu radia Miniwatt oraz jednego z pierwszych urządzeń do nagrywania dźwięku - Philigraph. Fale symbolizowały fale radiowe, natomiast gwiazdy przedstawiały wieczorne niebo, po którym fale te podróżowały.

Bang&Olufsen powstali w roku 1925 i robili elektronikę.

Być może później brali pewne elementy od innych. Swego czasu Marantz to był wypasiony Philips. Zresztą współpracowali przez 25 lat razem.

Na początku ery CD dużo firm wyposażało odtwarzacze w legendarny już napęd CDM1 Philipsa. Do dzis poszukiwane są te napędy na aukcjach aby tuningować odtwarzacze, dźwięk podobno rewelacyjny a napęd nie do zdarcia. W muzeum w Eindhoven chodzi cedek z włączanym repeatem non stop i działa od wielu lat.

Informacja, że robili cukier nie jest dyskredytująca tylko informacyjna :)

pieczarek
23-02-2010, 08:06
Nie będę się upierał z papierem od Philipsa.
40 lat temu, gdy Philips sprzedawał licencję na żarówki (Polam Piła), to w prasie pojawiały się obszerne artykuły o tej firmie. W jednym z nich jakiś Holender, przedstawiciel Philipsa mówił właśnie o papierze, o tym, że owa fala w logo, to właśnie papier. Ale wiadomo, za komuny prasa kłamała, a ja pewnie dałem się na to nabrać.

A co do ognia, to papier wcale nie musi być produkowany w tym samym miejscu, co żarówki. Wydaje się nawet, że na świecie dominują papiernie, w których nie produkuje się szkła, stali, koksu - czyli wszystkiego przy czym jest dużo ognia.

jacer
23-02-2010, 09:00
A co do ognia, to papier wcale nie musi być produkowany w tym samym miejscu, co żarówki. Wydaje się nawet, że na świecie dominują papiernie, w których nie produkuje się szkła, stali, koksu - czyli wszystkiego przy czym jest dużo ognia.

Gerard od początku interesował się światłem i to on opracował najlepsza metodę produkcji żarówek. Z Edisonem mieli jakieś kontakty, pewno kupili patenty do żarówek. Na zdjęciu Gerard i pierwsza fabryka, kupiona od upadłej fabryki tekstyliów. Dziś jest tam muzeum żarówek, są stare urządzenia, piec itp. Dmuchali szkło ręcznie, tak jak się bombki choinkowe do dziś dmucha. :)
Jako ciekawostkę podam, że pierwsze zyski mieli po sprzedaniu 45tyś żarówek. A gdy zrobili pierwsze oświetlenie ulicy, to żarówki paliły sie tak często, że wymieniali je codziennie :)

P.S. Tak, Matsuchita zmieniła już nazwę na Panasonic.

natalka
07-10-2010, 17:50
Chce zakupić tv do 2000zł.
LCD, 100hz, 32cale i wejście USB to wszystko czego wymagam od sprzętu.
Może ktoś mi coś doradzić?

sibarh
07-10-2010, 18:01
Kolorowy :D:stout::impreza:

pieczarek
07-10-2010, 18:36
Kolorowy :D:stout::impreza:
Lepiej czarny. Pasuje do każdego otoczenia.

Sprawa była już nieco wałkowana, co prawda bez wyznaczania pułapu cenowego.

http://browar.biz/forum/showthread.php?t=68021

kibi
07-10-2010, 20:11
A może poszukaj na jakimś specjalistycznym forum HDTV. Ja przed zakupem telewizora poczytałem tutaj (http://http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php), zamiast LCD kupiłem plazmę i nie żałuję.
Natomiast do ich porad w zakresie "jakie piwo kupić?" nie miałbym zaufania :)

Seta
07-10-2010, 20:25
Jako twórca tego wątku :) napiszę tylko, że 2 lata temu kupiłem Samsunga LCD FullHD 32" (nie chcę mi się szukać dokladnego symbolu - pewnie i tak już ich nie ma w sprzedaży) i uważam to za doskonały wybór. Wydałem ok 2500zł.
Efekt? Zero problemów, znakomita (jak dla mnie) jakość obrazu i wielkość dostosowana do pokoju w bloku. Nie widzę obecnie najmniejszej potrzeby zmiany.

natalka
07-10-2010, 20:43
dzięki. Powiedzcie mi jeszcze czy wejścia USB działają w deseń "plug & play" czy trzeba jakiś sterowników żeby np film sobie obejrzeć ?

anteks
07-10-2010, 20:44
Ja mam 2 LG i Samsunia 40 , polecam te ostatnie- wypasiony obraz

Seta
07-10-2010, 22:10
dzięki. Powiedzcie mi jeszcze czy wejścia USB działają w deseń "plug & play" czy trzeba jakiś sterowników żeby np film sobie obejrzeć ?

uuu... Do filmu divX to potrzebujesz kodeków. Mam taki TV w pracy, ale normalnie to taniej DVD dokupić (i połączyć HDMI)). Polecam Philipsa, ok 300zł. Tylko poczytaj na forach, żeby polskie napisy działały.

anteks
07-10-2010, 22:19
W moim samsuniu filmy śmigają przez USB ( ale nie w divX )

Seta
07-10-2010, 22:22
W moim samsuniu filmy śmigają przez USB ( ale nie w divX )

No ale jaki sens zapodawać przez pena full DVD?

anteks
07-10-2010, 22:34
No ale jaki sens zapodawać przez pena full DVD?
dostajesz nowość od sąsiada ;)

fidoangel
08-10-2010, 07:53
uuu... Do filmu divX to potrzebujesz kodeków. Mam taki TV w pracy, ale normalnie to taniej DVD dokupić (i połączyć HDMI)). Polecam Philipsa, ok 300zł. Tylko poczytaj na forach, żeby polskie napisy działały.
A przy wyborze laptopa wybrać taki ze złączem HDMI i to załatwia wszystko :p

Seta
08-10-2010, 08:10
A przy wyborze laptopa wybrać taki ze złączem HDMI i to załatwia wszystko :p

Trochę kanał, jak laptopa dają gratis w robocie, ale - pierniki! - bez HDMI...

slavoy
08-10-2010, 09:20
Kupujcie telewizory z USB i to takim, które wszystko odczyta!

...to wreszcie stanieją porządne odtwarzacze BD i 'zwykłe' telewizory 50'', a ja wreszcie skuszę się na jakiś zestaw. :)

Szemron
26-11-2010, 07:10
Ostatnio stałem się prawdziwym fanem Samsunga. Produkty tej firmy są na prawdę wysokiej jakości, oczywiście jeśli mówimy o "średniej" półce. Przydarzyła mi się tylko jedna awaria i miałem dosyć dużo szczęścia, gdyż stało się to tydzień przed upływem 3-letniej (!) gwarancji. Padł zasilacz od monitora. Po zaledwie czterech dniach sprawny monitor stał znowu na moim biurku. Za to LG (też koreański) to największy chłam. Zatem jeśli będę wybierał telewizor, to najprawdopodobniej zdecyduję się właśnie na Samsunga.

slavoy
26-11-2010, 12:59
LG (i Philipsy) są takie koreańskie, że produkują je 20km od miejsca, w którym właśnie siedzę. :D
Mamy odkurzacz Samsunga, taki na bajerze, bezworkowy. Chętnie wymienię na zaawansowany mop.

żąleną
26-11-2010, 13:12
Jak to bezworkowy, żre kurz? Żeby za bardzo nie urósł, bo zeżre i Gromita. :D

iron
26-11-2010, 13:36
A my kupiliśmy ostatnio Sony Bravia kdl 32ex301 i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Więcej niż 32 cale i tak by nie zmieściły się w naszej dziupli.

Koty nie są zadowolone - nie ma jak się na tym wygrzewać:)

dkrasnodebski
26-11-2010, 16:36
Na 30 rat?;)

darko
26-11-2010, 19:00
A mnie się Sony bravia niedawno zepsuł. Końcówka gwarancji. Następnym razem nie kupię telewizora tej marki, wybiorę tańszy.

natalka
26-11-2010, 19:33
Kupiłam samsunga.niby ok ale nie do konca. Kiedy jest sie w pokoju obok mimo tego że telewizor gra głośno nie da się nic zrozumiec. dobiega straszne rzężenie

iron
26-11-2010, 21:35
Na 30 rat?;)

Spierd..aj:D

iron
26-11-2010, 21:37
A my kupiliśmy ostatnio Sony Bravia kdl 32ex301 i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Więcej niż 32 cale i tak by nie zmieściły się w naszej dziupli.

Koty nie są zadowolone - nie ma jak się na tym wygrzewać:)

Oczywiście mi się pomerdało, bo kupiliśmy inny model: Sony Bravia kdl 26ex302.
Ale i tak jesteśmy zadowoleni, niezależnie od ilości rat:p

żąleną
27-11-2010, 01:15
Patrzcie, jak sobie cali dodaje. Niby tylko w telewizorze, ale podtekst jest aż nadto czytelny. :cool:

Ja mam Szajsunga i daje radę, ale dopiero po zmianie tiwi z kabla na dekoder. Jak się okazało, sygnał jest kluczowy - niektóre filmy smużyły tak, jakby na żywo je ktoś pędzlem malował, z dekoderem jest już zupełnie inaczej (niezależnie od HD-ości danego programu).

jacer
27-11-2010, 01:31
Jeżeli już miałbym kupować to PHILIPS z podświetleniem, ale nie kupię, bo TV nie oglądam. Jedynie 0,5h dziennie na wiadomości lokalne ;)

Ale jakieś lepsze kolumny to tak, albo wzmacniacz.

iron
27-11-2010, 14:20
Patrzcie, jak sobie cali dodaje. Niby tylko w telewizorze, ale podtekst jest aż nadto czytelny. :cool:
(...)

:D:eek:;):p

JAckson
27-11-2010, 15:29
Jeżeli już miałbym kupować to PHILIPS z podświetleniem, ale nie kupię, bo TV nie oglądam. Jedynie 0,5h dziennie na wiadomości lokalne ;)

Ale jakieś lepsze kolumny to tak, albo wzmacniacz.

Tylko nie pisz jakiej firmy kupisz. Założymy potem temat: jakie kolumny ma Jacer, albo wzmacniacz:D

jacer
27-11-2010, 19:33
Tylko nie pisz jakiej firmy kupisz. Założymy potem temat: jakie kolumny ma Jacer, albo wzmacniacz:D

A co, są jacyś audiofile na forum? :D:D:p

iron
27-11-2010, 22:10
Audiofile może nie, ale inne ...file na pewno;):D

Pancernik
29-11-2010, 10:20
Jak to bezworkowy, żre kurz?

E tam, zara... Po prostu - bezworkowy, czyli bez moszny, znaczy... :D

YouPeter
29-11-2010, 12:39
A ja Sony już nic nigdy nie kupię. Wszystko co miałem tej firmy, to wszystko się zepsuło. Ich optyka jest po prostu beznadziejna.

darekd
20-02-2011, 22:34
Właśnie wchodzi na rynek taki LED Thomsona 32'' w atrakcyjnej cenie ok 1550 zł

http://www.t-online-shop.de/thomson-32-hs-4244-schwarz-led-tv-hdready-dvb-t/

co sądzicie?

piotry
21-02-2011, 08:41
Jak dla mnie to bez sensu pakować się w telewizor nie HD bo ten taki jest :/

Co do reszty to trzeba odszukac jakieś testy na hd forum albo czymś podobnym.

kibi
21-02-2011, 19:16
Na HD forum znalazłem wykres, z którego wynikało, że ze względu na możliwości ludzkiego oka, różnicę między HD a HD-ready, w przypadku ekranu 32 cale można dostrzec z odległości nie większej niż jeden metr.
A skoro nie widać róznicy to po co przepłacać? :)

slavoy
18-11-2011, 01:51
Po dłuuugich kombinacjach jaki duży telewizor (a właściwie monitor, bo odbiorem TV nie jestem zainteresowany) kupić, wybór padł na... projektor FullHD Epson EH-TW3600. Spięty z kompem, odtwarzaczem BD (wreszcie porządne sprzęty staniały) i ampem 5.1 (a właściwie 5.0, bo Altusy sprawiają, że nie potrzeba woofera) daje prawdziwe kinowe emocje w chacie. Niecałe 100 cali, jakie wyszło na naszej skromnej ścianie daje porządnego kinowego kopa. Jasność i kontrast pozwalają oglądać przy umiarkowanym dziennym świetle, a przy całkowitym zaciemnieniu jest bombowo. Przy pełnym 1080p wszystkie pypcie na ryjach widać, a pejzaże z Bravehearta to prawdziwy odjazd.
Bardzo dobrze się sprawdza w odtwarzaczu bardzo płynne przeskalowanie DVD do 1080p, "prawie" nie widać różnicy i przy filmach nie wymagających "efekciarstwa" można spokojnie przy tym formacie pozostać -> nie przepłacać za niebieskie płyty, gdy nie trzeba.
Raj :kwiatek:

żąleną
18-11-2011, 02:04
Potwierdzam, wypas. I pypcie widać, i palone kościoły, pełne spektrum. :cool:

jacer
18-11-2011, 07:20
Altusy? :(

slavoy
18-11-2011, 12:16
Wiedziałem :p
Wiem, że dla dźwiękowych masturba... eee koneserów ;) mają jakieś "wady" i "zniekształcenia", ale ja na szczęście nic o nich nie wiem i wiedzieć nie chcę, bo nie po drodze mi z wydawaniem fortuny na urządzenia dźwiękowe w zwykłym pokoju dziennym. Dla mnie grają czysto i do tego z dobrym przytupem basowym. Niewątpliwym ich plusem jest to, że mam je za cenę renowacji membran - 160zł :D

M-kwadrat
18-11-2011, 12:19
No jest fajnie! Jedyny mankament, że tam gdzie tej jakości potrzeba to blu-ray'e niestety podbijają koszta. DVD zeszło już do groszy jako dodatki do gazet czy jakieś reedycje klasyków a płyty w HD nadal trzymają cenę.

jacer
18-11-2011, 17:46
To tak jakby jeździć polonezen Caro i mówić, że jest super wygodny. Takie (http://allegro.pl/bw-dm-601-s2-kable-monster-gratis-i1930356976.html) zagraja o klasę lepiej i nie trzeba się znać, bo to odrazu słychać, że dźwięk nie dochodzi zza ściany.

ART
18-11-2011, 18:33
Cwaniak, pokaż takie superowe za 160 zł a nie monitory za tysiaka.

jacer
18-11-2011, 18:46
Można by znaleźć tańsze, nie siedzę już w tym. Ale fakt, te trzymają cenę. Swoje kupowałem gdzies z 13 lat temu i miały podobną cenę.

kiszot
19-11-2011, 08:26
Wracając do telewizorów to szukam czegos taniego i dobrego(wiem,że tego nie da się połączyć) dla dzieciaków.Może jakaś porada?

fidoangel
19-11-2011, 08:32
Da się ;) Każdy tani będzie dobry. Jak by miał łącze HDMI tu już calkiem fajny, bo jednym, prostym, kablem można połczyć z komputerem i kino bambino.

Seta
19-11-2011, 12:16
Wracając do telewizorów to szukam czegos taniego i dobrego(wiem,że tego nie da się połączyć) dla dzieciaków.Może jakaś porada?

Określ cenowe mini-maxy.
Ja należę do fanów Samsunga - jak pisałem powyżej - już ponad 3 lata użytkuję dość intensywnie i zero problemów.
Dzieciom bym coś takiego rozważył np:
http://allegro.pl/22-tv-led-fullhd-t22a300-mpeg4-pip-2xhdmi-dvd-i1936468184.html

kiszot
19-11-2011, 21:58
Myślę,że max 1000 a co do wielkości to 22" trochę małe zważywszy,że jest konsola do podłączenia.Myslałem raczej w okolicach 26" ale z tego co sie orientowałem to cenowo bardziej opłacają się 32" niż 26.

przemo70
19-11-2011, 22:27
Kupiłem ostatnio jako drugi "szajsunga" serii 4000 LED 32" za 1500 w Avansie i lata całkiem ok. 4 HDMI, 1 USB, chodzi u mnie na ence, do gier też się nada. POLECAM

leona
29-11-2013, 23:02
Zmieniło się pewnie coś na rynku. Poradzicie co kupić? Fajerwerki niekonieczne bo oglądam głównie piłkę kopaną ale wifiusbhdmiitepe pewnie się przyda :D

Ura3
09-12-2013, 14:05
Plazma- zwijają częściowo produkcje. Zobacz sobie ranking (http://ranking-telewizorow.evenweb.com/)