Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zule wśród nas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Zule wśród nas

    Tekst z Polityki a zauważłem go na "WP" tak głupi że nie nie chce mi się go na razie kometować.
    "10 lat temu jako naród osiągnęliśmy sukces - zeszliśmy do 6,5 l czystego spirytusu na głowę. Piwo lubimy najbardziej, wybiera je 86% Polaków. W modnych klubach młodzi piją Millera i Coronę, wśród mieszkańców wielkich miast króluje Żywiec, prowincja wybiera browar tani, związany z regionem - podaje tygodnik."
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    kishar napisał(a)
    Tekst z Polityki a zauważłem go na "WP" tak głupi że nie nie chce mi się go na razie kometować.
    "10 lat temu jako naród osiągnęliśmy sukces - zeszliśmy do 6,5 l czystego spirytusu na głowę. Piwo lubimy najbardziej, wybiera je 86% Polaków. W modnych klubach młodzi piją Millera i Coronę, wśród mieszkańców wielkich miast króluje Żywiec, prowincja wybiera browar tani, związany z regionem - podaje tygodnik."
    Dowiedziałem się właśnie,że nie jestem trendy ,a na dodatek jestem prowincjonalny.Mogę być uważany nawet za żula,ale Żywca,Lecha i Tyskiego nie będę pił.Właśnie idę zaraz po piwo z małego browaru.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #3
      Pogoniarz napisał(a)
      Dowiedziałem się właśnie,że nie jestem trendy ,a na dodatek jestem prowincjonalny.Mogę być uważany nawet za żula,ale Żywca,Lecha i Tyskiego nie będę pił.Właśnie idę zaraz po piwo z małego browaru.
      Dopiero teraz to do Ciebie dotarło? Że nie pasujesz do obecnej kultury , nie jesteś na czasie i że należy Cię traktować jako żula?

      Mnie bycie żulem bardzo odpowiada.

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Bywa ktoś z was może w modnych klubach co sie tam pija Millera i Korone bo tam gdzie ja chodze to akurat rzadzi Żywiec,a pozatym cos słyszałem ze KP sprzedaz Millera nie idzie za bardzo.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Ja chodzę tylko do takich "żulerni", gdzie można się napić Piwa, a nie jakiegoś żywca/heńka/millera czy inne takie!
          Last edited by jerzy; 07-01-2004, 12:19.
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            u nas w Lublinie cieżko o "Zulernie" gdzie piwo podaja,najlepsza to chyba Legenda na starówce,gdzie jak zamówiłem Palma to mi je podali w firmowym szkle co jak na polskie waruni jest osiagnieciem. w wiekszosci knajp podaj np. Zywca w Warce

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Pepek napisał(a)
              Dopiero teraz to do Ciebie dotarło? Że nie pasujesz do obecnej kultury , nie jesteś na czasie i że należy Cię traktować jako żula?

              Mnie bycie żulem bardzo odpowiada.
              Czuję się świetnie jako żulik Przynajmniej piję Piwo Tylko jest mały problem.U mnie w mieście w knajpach sama masówa.Trza się ruszyć chyba na Noteckie do Krzyża Wlkp.i to już w piątek ,choć Kangurek coś wspominał o Gryfinie(miasteczko pod Szczecinem)i o lanym tam Bossie.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                Zawsze sie czułem żulem, ale łatwo mam bo u mnie na wsi w każdej knajpie leją Namysłów
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  To masz się fajnie.U mnie pojawił się Strzelec i ostatnio Królewskie.I jak na nasz rynek to jest to duży sukces.Już mi się bebechy wywracają na sam widok tych Tychów,Żywców i Warków
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    #10
                    pjenknik napisał(a)
                    Zawsze sie czułem żulem, ale łatwo mam bo u mnie na wsi w każdej knajpie leją Namysłów
                    I właśnie dlatego z taką radością odwiedzam teściów mieszkających w okolicy Większyc (gm. Reńska Wieś)...
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #11
                      proszę nie rozwadniać tematu pt. Prasówka.

                      p.s. proszę też nie komentować tutaj mojej sugestii - proszę ją zastosować
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Maremali
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1953

                        #12
                        Ja niestety nie czuję się żulem lecz z tekstu Polityki na szczęcie nie czytam tego (po takim tekście śmiało mogę ten tygodnik nazwać brukowcem). Wychodzi na to, że jestem prowincjonalny ciekawi mnie czy to dobrze czy źle być prowincjonalnym? Wydaje mi się, że to słowo ma zabarwienie raczej negatywne.
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          W tekście Polityki najbardziej uderzyło mnie zdanie, że sukces Karmi dowodzi chęci Polaków do eksperymentowania.

                          Comment

                          • Simon
                            † 1964-2008 Piwosz w Raju
                            • 02-2001
                            • 993

                            #14
                            nie obrażajcie się na Politykę . Takie są wyniki badań !
                            Pentor pokazuje jeszcze większe "zglobalizowanie" Polaków. Regionalne piwo jest tam jednym z ostanich powodów do dumy. Ważaniejszy jest prestiż, reklama, wysoka jakość utożsamiana z Heinekenem , Carlsbergiem, Millerem.
                            Simon

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              #15
                              Simon napisał(a)
                              Regionalne piwo jest tam jednym z ostanich powodów do dumy.
                              a dla mnie jest bo tak jak wielu z Was tez jestem dumnym prowincjonalnym zulem
                              Last edited by lzkamil; 08-01-2004, 20:16.
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎