Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys-Utenos, Adler Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Svyturys-Utenos, Adler Bock

    Butelka 0,5 litra, alkohol 7 %, eks. brak, nowość na rynku litewskim
    Kolor - ciemnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - słodowy z nutami chmielowo-owocowymi
    Gaz - okey
    Smak - słodowy mocny, plus lekka nuta chmielowa, plus nuta owocowa, średnio słodkie, lekka goryczka przebija się przez słodowo-słodko-owocową nutę. Na sam koniec pojawił sie lekki kwasek
    Poprawne piwo.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 971 ( 641 opisane na forum ) 541 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19163

      #3
      Szczerze powiedziawszy nie zachwyciło mnie to piwo. Ma wiele wspólnego z mocnymi piwami z Litwy, a z bocka chyba tylko baling.
      Kolor jaśniutki, pilsowy. Piana średnia, opadająca zbyt szybko do mizernego okrajca, by po chwili zniknąć zupełnie. Nasycenie intensywne, a po chwili już wyraźnie leniwe, nie za mocne. W zapachu nuta słodowa chrakterystyczna dla svyturysów, delikatna i trochę surowa. W smaku czuć wodnistość. Poprawna goryczka, ale to wszystko za mało. Daleko mu do koziołków domowych. Opakowanie jak u Sibarha. Zakupione za 6 zł na giełdzie żywieckiej.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo zakupione na giełdzie Żywieckiej. Butelka 0,5l. Moc 7%, ekstrakt? Kolor jasny. Leciutko wpadający w pomarańczowo bursztynowy. Piany niewielka, nietrwała i niejednorodna. Szybko zredukowała się do resztek. Zapach słodowy. Dość mocny, łagodny. Typowy dla mocnych piw. Smak również słodowy z minimalnymi nutami alkoholowymi. Na koniec tępa goryczka. Generalnie piwo łagodne. Wysycenie dość mocne jak na piwo tego typu. Opakowanie ładne, ale bez rewelacji (jak u sibarha). W takiej stylistyce internacjonalnej, no name. Na półce raczej nie jest w stanie zwrócić uwagi. No i ta głowa orła nie sugeruje, że to koźlak. Kapsel firmowy. Niestety brak ekstraktu. Czym to piwo różni się od zwykłego Stronga i dlaczego nazywa się Bock? O ile przyjmuje argument, że część Bocków jest jasna (mimo wszystko tu jest chyba za jasno), o tyle w smaku chciałbym znaleźć coś innego niż w Mocnym. Piwo pije się dość przyjemnie i bardzo „lekko”. Takie przeciętne mocne piwo. +3 (1 – 6).
        Piwo było sporo przeterminowane (5 miesięcy), bo nie zanotowałem go w swoim kalendarzu spożycia piw. Zepsucia nie było czuć, czegoś na + chyba też nie było.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Szczerze nie pamiętam od kogo dostałem to piwo... Jak ktoś się poczuwa, niech da znać. Pite pewnie 2-2,5 roku temu.

          Kolor: Jak nasze mocne.
          Zapach: Też bardzo przypomina nasze mocne.
          Smak: Takoż i tu. Wyraźnie gorzkie w posmaku, lecz mniej uderza alkoholem niż nasze.
          Uwagi: Bock to na pewno nie był...

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Pite w Krajince Piva w Toruniu. Niezłe, ale tak jak powyżej uważam, że z bockiem to nie miało zbyt wspólnego. Określiłbym je jako solidny strong. I plus za opakowanie i kapsel.
            Last edited by wrednyhawran; 07-06-2011, 00:20.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • domin81
              Senior
              • 03-2010
              • 122

              #7
              Opinia zbliżona do powyższych. Piwo to wg mnie koło koziołka nawet nie stało. Zwykły strong lager, i do tego słabiutki. Czuć głównie moc, dla mnie bardzo podobne do "mocnych" Utenosów. Spokojnie można sobie odpuścić.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Ja bym jeszcze dodał tragiczną pianę. Znika w przeciągu kilku-kilkunastu sekund, do zera.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Aromat - słodowy, przypominający bocka
                  Barwa - złote, mniej więcej jak na fotce /helles bock?/
                  piana - niezbyt trwała i obfita, minimalnie klei się do szkła
                  wysycenie - w normie
                  smak - początkowo jak bocka wydał się dość wodnisty. Smaku i treściwości koźlakowej mu brakuje. Słodowe akcenty idą w stronę nut alkoholowych, lekka goryczka pozostająca w ustach.
                  treściwość - czuć, że mocne, ale jak na koźlaka niezbyt pełne

                  Mocne piwo, nie do końca w swoim stylu (albo tylko z elementami swej kategorii), ale miłośnicy wagi pół-ciężkiej mogą je nabyć m.in. w 101 piw we Wrocławiu

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #10
                    Ładny ciemnobursztynowy kolor, zapach niezbyt intensywny słodowy, wyczuwalny alkohol. Piana kiepściuteńka, na początku całkiem przyzwoita, szybko znika. W smaku dosyć wodniste, metaliczna goryczka, alkohol. Najfajniejsze w tym piwie jest opakowanie...
                    No Bock to chyba nie jest, jak na strong lagera (których nie lubię) wypijalne. Piwo na długie jesienne wieczory
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • kamcio1990
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 300

                      #11
                      Piwo te ma bardzo ładną kremową pianę. Kolor jak na bocka za jasny. Dominującym smakiem jest słód, goryczka mało wyczuwalna. Mało treściwe, wodniste - bez charakteru.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Aromat już dawno zmienił się. Pojawiły się, gdzieś tak od trzech miesięcy goździki i cynamon.
                        Było u mnie w mieście z nalewka ze świetnym szkłem, ale znikło niestety. Teraz piję z butelki.
                        Piana jest słaba, zbyt szybko opadła i zostawiła mizerne ślady na szkle.
                        A teraz smak i zrozumcie. Piłem je często w styczniu w jednym z ełckich lokali z kija i na mrozie wchodziło świetnie.
                        A tu niespodzianka! Na wiosnę(4°C) pite z butelki smakuje tak samo świetnie.
                        Jest to limitowana edycja z gatunku świątecznych i od razu piszę, że jest to najlepsze świąteczne jakie piłem w życiu.
                        Piwo jest pełne wszystkiego. Najpierw słód, później chmiel, następnie aromaty znane z piw świątecznych, ale i z koźlaków.
                        Wspaniałe, mocne piwo, ale z fatalną pianą. Moje pite dziś z butelki z datą do 18.05.2014.
                        Czemu serwer nie przyjmuje zdjęć o trochę większej pojemności, ale lepszej jakości?
                        Moje zdjęcie poniżyłem i zniżyłem do najniższej jakości, aby tu weszło i nie podoba mi się.
                        Attached Files

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎