PDA

Wersja pełna: : Szukam (biura) księgowego we Wrocławiu

cyborg_marcel
02-03-2007, 21:37
Szukam kogoś, kto byłby w stanie udzielić mi porady podatkowej z zakresu pracy w kraju dla podmiotu zagranicznego z zapłatą w walucie obcej. Docelowo (za parę miesięcy zapewne) podejmę współpracę (rozliczenia miesięczne i roczne, odprowadzanie podatków, itp.).
Z góry dzięki za odpowiedź, jeśli kogoś takiego znacie.

cyborg_marcel
03-03-2007, 09:36
Aha! Ważne, żeby takowe biuro posiadało licencję MF i miało wykupione ubezpieczenie OC.

pieczarek
03-03-2007, 10:03
Nie ma innych biur niż posiadające licencję MF i ubezpieczenie OC. Z tym, że:
- to nie biuro ma "licencję" a jego właściciel, osoba prowadząca
- OC trzeba sobie życzyć do obejrzenia czy jest aktualne. Powinno być, bo biura mają takowy obowiązek. Ale zgodnie z prawem, US i tak ciąga przedsiębiorcę a nie biuro rachunkowe. Umowy przedstawiane do podpisania przez biuro są zwykle tak pokrętne, że wszelka odpowiedzialność spada na przedsiębiorcę. Z taką umową nawet dochodzenie swoich praw od biura w sądzie cywilnym nie daje żadnych skutków. Praktyka jest taka, że za wszystko (za pomyłki swoje i biura) płaci przedsiębiorca.
Co nie znaczy, że nie warto angażować biura. Bo oni są na bieżąco z przepisami i oczywistych pomyłek raczej nie popełniają.

fteo
03-03-2007, 10:32
Cyborgu, znam jedno biuro rachunkowe. Ale najpierw sprawdzę, czy mieli do czynienia z takimi przypadkami, jak Twój. Jeśli tak, to dam Ci namiar - najwcześniej w poniedziałek-wtorek.

cyborg_marcel
06-03-2007, 00:44
Pieczarku> otóż nie wszystkie biura działają do końca tak, jak trzeba, więc wolę się zabezpieczyć. Przedsiębiorcą nie jestem, ale pomocy księgowego potrzebuję.
Fteo> z góry dzięki za cynk.

pieczarek
06-03-2007, 09:53
Cyborgu, jeśli jakieś biuro rachunkowe istnieje, to:
- właściciel musi mieć stosowny glejt ministra finansów (lub w rzadkich przypadkach ministra sprawiedliwości)
- musi być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej.
Bez pierwszego z papierów nie możesz uruchomić biura. Z ubezpieczeniami bywa różnie, bo nikt tego nie sprawdza. Można poprosić o wgląd w polisę. Jeśli nawet polisa jest, to zwykle kwota ubezpieczenia jest na poziomie minimalnej wymaganej przez przepisy. I przede wszystkim umowa sformułowana jest tak pokrętnie, że za wszystkie błędy odpowiedzialność ponosi przedsiębiorca obsługiwany przez takie biuro.
Jak już będziesz kontaktowała się z jakimś biurem, to podrzuć mi wzór umowy do oceny. Powiem Ci, w którym miejscu są najbardziej zapalne punkty.

cyborg_marcel
06-03-2007, 19:18
Jak już będziesz kontaktowała się z jakimś biurem, to podrzuć mi wzór umowy do oceny. Powiem Ci, w którym miejscu są najbardziej zapalne punkty.
Dziękuję i trzymam za słowo. ;)

Marusia
06-03-2007, 20:16
Cyborgu, moja ulubiona księgowa twierdzi, że się z nią nie kontaktowałaś. To jak to, szukasz biura dla samego szukania?;)

cyborg_marcel
07-03-2007, 02:54
Cyborgu, moja ulubiona księgowa twierdzi, że się z nią nie kontaktowałaś. To jak to, szukasz biura dla samego szukania?;)
Szukam, szukam, dane mam na karteczce, ale tak się składa, że mi dzisiaj, czy tam wczoraj udał się tylko jeden telefon do skarbówki... Na razie praktycznie nie śpię i nie jem, więc mogę brednie gadać (aczkolwiek super mundre rzeczy piszę) i póki nie wiem, kiedy dokładnie skończę, to i nie wiem, kiedy wezmę prysznic, przyodzieję się i odejdę na dalej niż 10 metrów od kompa.
Podsumowując: sprawa aktualna, tylko ja jeszcze kilkadziesiąt stron unieruchomiona. :D