Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holandia, Utrecht, Oudegracht, Oudean

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Holandia, Utrecht, Oudegracht, Oudean

    Przy Oude Gracht, nie trzeba daleko szukać. W charakterystycznym, starym, ceglanym domu. W piwnicy.

    Knajpa z własnym browarem. Robią jasne piwa pszeniczne: klarowne i niefiltrowane. Jak dla mnie trochę za lekkie. Sam lokal imponujący. Wielka sala z ogromnym kominkiem, na środku długi bar obok niego wielki stół, po bokach na podwyższeniu kolejne stoły. Byłem tam w sobotę więc mogłem uznać się za szczęśliwca - stałem przy barze. Zwłaszcza, że po drugiej stronie stała przeurocza baranka
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    #2
    Jedyny mikrobrowar w Utrechcie znajdujący się w samym centrum. W ofercie 3 piwa stałe pils, pszenica oraz witt (tak przynajmniej mi powiedziano) oraz czasem 2 sezonowe (było 5 firmowych nalewaków) do tego lany Heineken. Cena za miejscowe piwko podawane na firmowych podstawkach i firmowym szkle to ok 2,75 Euro za 0,25 litra. Jak na tutejsze warunki cena podobna do innych knajp. Próbowałem witta i pszenicę i oba smaczniutkie.

    Sala restauracyjno-knajpiana robi ogromne wrażenie. Tak właśnie wyobrażałem sobie XIII lub XIV wieczne domy bogatego mieszczaństwa czy hanzy. Wysoki na ok 6 metrów drewniany sufit, do tego ogromne żyrandole i 2 dekorowane kominki wysokie na całe pomieszczenie. Do tego masywne drewniane stoły z grubymi świecami.

    W piątkowy wieczór ciężko o miejsca nawet stojące przy barze, ale będąc w Utrechcie trzeba tu przyjść na piwo.

    Kilka fotek w galerii:



    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pszenica nadal bardzo przyjemna. Najfajniej się konsumuje w bezpośredniej bliskości warzelni umieszczonej w piwnicach. Tam mają dodatkowy bar wykorzystywany przy wykupieniu opcji 'brewery tour'. No i ten niesamowity piwowarski kot
      Kilka zdjęć tutaj
      Last edited by docent; 22-11-2013, 12:09.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎