Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø , Nøgne Ø Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    Nøgne Ø , Nøgne Ø Porter

    Butelka 500 ml, ekstr. 16.5, IBU 30, alk. 7%.
    Czarny nieprzenikniony kolor, drobniutka, slaba piana, kawowy zapach.
    Poczatkowo wydawal mi sie zbyt lekki jak na portera, ale szybko do tej lekkosci przywyklem. W smaku dominuje kawa, do ktorej po chwili dolaczaja sie smaczki owocowe
    ( z suszonych owocow jak zapewnia browar ).
    Cena 6$ (jak za 4-pak innego piwa) nie zacheca, ale sprobowac warto!
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    #2
    16.5blg, 7%alk, 29IBU, termin- jeśli dobrze widze to 18.11.2016

    piana, wysoka, ciemnobeżowa, drobna i średnia, głośna jak na coli, opada do pierścienia po większej chwili
    kolor- praktycznie czarny nieprzejrzysty
    aromat- bardzo gorzka czekolada, minimalna nuta kawy, minimalna nuta palona, czuć minimalna kwaśność, do tego gruszki, mirabelka, i aromaty liściaste...

    smak: gorzka czekolada, odrobina kawy, paloność lekka, minimalna kwaśność, czuć jakby gruszke i niedojrzałe śliwki (ale to szybko znika), goryczka niska, morderczo wysokie wysycenie


    Podsumowując: dziwaczny ten porter, jest dość bogaty jak na 17blg, ale wg mnie startu do naszych porterów nie ma kompletnie. Jestem raczej rozczarowany tym piwm

    Comment

    • Marcin_wc
      Senior
      • 09-2005
      • 2115

      #3
      Do których polskich porterów porównujesz? Do birbanta, czy artezana?

      Ostatnia warka jest strasznie przegazowana, ale można to uznać za wypadek przy pracy.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo zakupione w Marii w Krakowie. Butelka 0,5l. Moc 7%, ekstrakt 16,5. Kolor czarny. Pod światło nieprzejrzyste. Piana ciemno kawowa, drobna, trwała. Duża. Pozostawia piękne ślady na ściankach kufla. Zapach średnio mocny. Ciemne słody, palony. Ciężki i przyjemny. Smak rozbudowany. Palone słody, chlebowość, pumpernikiel, lekka kwasowość. Może jeszcze coś z suszonych owoców. Chmielu raczej w smaku nie ma. Goryczka palona, wyraźna, mocna i krótka. Nie zalega. Bardzo fajna. Wysycenie wzorcowe. Umiarkowanie silne. Jest, nie przeszkadza i jest trwałe. Opakowanie (jak na foto Latarnika) w stylistyce typowej dla tego browaru. Proste, ascetyczne, ale za to ze wszystkimi informacjami, z firmowym kapslem. O ile etykieta Sunturnbrew moim zdaniem jest jedną z najlepszych jakie widziałem, to podstawowa stylistyka Nogne Ø nie trafia do mnie i moim zdaniem jest słaba. Jak zwykle Nogne Ø nie zawodzi. Bardzo smaczne piwo. Doskonały porter angielski w cięższym wydaniu lub starym stylu. Piwo oceniam na 5,5 (1 – 6).
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎