PDA

Wersja pełna: : Prośba o krew - WARSZAWA!!!

mluk
21-03-2007, 13:02
Szanowni Forumowicze,

Mam gorącą prośbę. Jeżeli ktoś z Was - lub Waszych znajomych - mógłby i chciałby oddać krew, bardzo proszę przyjść w najbliższy piątek (23.03) między 7-17 do szpitala na Wołoskiej.

Leży tam koleżanka mojej mamy, która w została bardzo poważanie ranna (ma całkowicie zmiażdżone żebra, które poprzebijały jej narządy wewnętrzne, straciła także mnóstwo krwi) w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku ucierpieli także jej małe dziecko i mąż.

Ważne, by przy oddaniu krwi zaznaczyć dla kogo ją oddaliście. Kobieta nazywa się KATARZYNA KOSTRZEWSKA.

Wszystkim z góry dziękuję!

Piecia
21-03-2007, 17:47
znasz może grupę krwi Potrzebującej? to chyba bardzo ważne.....także dla potencjalnych dawców

Małażonka
21-03-2007, 17:53
To nie jest ważne - dla osoby potrzebującej jest przekazane tyle krwi jej grupy, ile krwi (niezależnie od grupy) zostało na nią (konkretnie) oddane...

slavoy
21-03-2007, 17:53
Niekoniecznie. Przy takim systemie oddawania (dla konkretnej osoby) liczy się ilość, tzn. za daną ilość dowolnej oddanej krwi, oczekujący dostanie odpowiadającą ilość krwi swojej grupy z banku krwi. Tak przynajmniej było gdy robiłem taką akcję dla ojca (też na Wołoskiej).
Ja z krwiodawstwa niestety odpadam przez problemy w wieku niemowlęcym - takie przepisy. Niepotrzebnie się przyznałem.

mluk
21-03-2007, 17:56
Niekoniecznie. Przy takim systemie oddawania (dla konkretnej osoby) liczy się ilość, tzn. za daną ilość dowolnej oddanej krwi, oczekujący dostanie odpowiadającą ilość krwi swojej grupy z banku krwi. Tak przynajmniej było gdy robiłem taką akcję dla ojca (też na Wołoskiej).

Dokładnie tak.

becik
21-03-2007, 20:26
Niekoniecznie. Przy takim systemie oddawania (dla konkretnej osoby) liczy się ilość, tzn. za daną ilość dowolnej oddanej krwi, oczekujący dostanie odpowiadającą ilość krwi swojej grupy z banku krwi.

Pod warunkiem, że są wszystkie grupy łącznie z najrzadszymi

adam16
21-03-2007, 22:04
Szanowni Forumowicze,

Mam gorącą prośbę. Jeżeli ktoś z Was - lub Waszych znajomych - mógłby i chciałby oddać krew, bardzo proszę przyjść w najbliższy piątek (23.03) między 7-17 do szpitala na Wołoskiej.

Leży tam koleżanka mojej mamy, która w została bardzo poważanie ranna (ma całkowicie zmiażdżone żebra, które poprzebijały jej narządy wewnętrzne, straciła także mnóstwo krwi) w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę. W wypadku ucierpieli także jej małe dziecko i mąż.

Ważne, by przy oddaniu krwi zaznaczyć dla kogo ją oddaliście. Kobieta nazywa się KATARZYNA KOSTRZEWSKA.

Wszystkim z góry dziękuję!

To nie musi być krew oddana w tym konkretnym szpitalu. Można oddać dowolną grupę krwi w którejkolwiek stacji krwiodawstwa w Polsce. Trzeba tylko podać że chodzi o przekazanie krwi dla konkretnej osoby, podać szpital w których jest ta osoba i o ile dobrze pamiętam nazwisko lekarza prowadzącego lub ordynatora oddziału.
Podeślij te dane ma PW jeżeli to jeszcze potrzebne

mluk
22-03-2007, 13:42
Dostałem nowe informacje na temat możliwośc oddania krwi:

1. można się zgłosić do Stacji Krwiodawstwa przy szpitalu MSWiA ul. Wołoska
137 Warszawa
budynek F na parterze
od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-13.00 lub w piątek godz.
8.00-17.00
tel. 022 602 13 10, 022 602 13 12
i podać nazwisko naszej koleżanki: Katarzyna Kostrzewska
UWAGA: są trzy stanowiska, więc dobrze byłoby zgłaszać się małymi grupami

lub

2. do stacji krwiodawstwa przy jakimkolwiek warszawskim szpitalu
podając nazwisko ordynatora oddziału: dr Andziak

Nie wiem niestety, czy krew na rzecz pani Kasi mogą oddać osoby spoza Warszawy. :(

cyborg_marcel
22-03-2007, 14:05
Nie wiem niestety, czy krew na rzecz pani Kasi mogą oddać osoby spoza Warszawy. :(
Można - procedura taka, jak napisał Adam. Ta formuła była już praktykowana na tym Forum: delikwent idzie oddać krew w dowolnym miejscu i bierze zaświadczenie ze stacji o ilości jednostek oraz z danymi osoby, na rzecz której krew się oddało (dobrze jest też znać PESEL chorego - tylko może nie podawaj go publicznie, a zainteresowanym na pw).

mgiełka26
22-03-2007, 14:41
Można - procedura taka, jak napisał Adam. Ta formuła była już praktykowana na tym Forum: delikwent idzie oddać krew w dowolnym miejscu i bierze zaświadczenie ze stacji o ilości jednostek oraz z danymi osoby, na rzecz której krew się oddało (dobrze jest też znać PESEL chorego - tylko może nie podawaj go publicznie, a zainteresowanym na pw).

I co dalej? potwierdzenie oddania na rzecz danej osoby muszę dostarczyć do szpitala czy oni sami między sobą to zalatwią?
Chętnie pomogę, tyle że z grodziska jestem..

mluk
22-03-2007, 18:22
Dzwoniłem właśnie do Stacji Krwiodawstwa szpitala MSWiA. Pani z drugiej strony słuchawki poinformowała mnie, że krew oddana przez osoby w innych miejscach, niż szpitale w Warszawie raczej nie trafi do tej pacjentki. :mad:

Dla mnie to jakaś głupota i bzdura.

Czy ktoś zna osoby obeznane w temacie, które mogłyby to zweryfikować?

PS. Potrzebne jest dużo krwi. :(

Ja się właśnie dowiedziałem, że nie mogę być dawcą, bo biorę leki na nadciśnienie... :mad:

mgiełka26
22-03-2007, 18:52
To jest dosłownie skandal!!:mad: Dzwoniłąm do punktu krwiodawstwa w Poznaniu a kobieta powiedziała mi tak:" przecież to niemożliwe! Przecież nie zawieziemy tej krwi do Warszawy":mad:
A na końcu okazało się że to tylko sekretarka a nie osoba kompetentna:mad: NO CO ZA BABSKO!! Zachowywała się jak bym jej przeszkadzała:mad:
Jutro zadzwonię do lekarza dyżurującego..może czegoś się dowiem.
Ot cała nasza Polska:kac:

mgiełka26
22-03-2007, 19:02
Jedynie co mogę teraz zrobić to pozakładać wątki na innym forum :(:( miejmy nadzieje że ktoś się znajdzie:(

adam16
22-03-2007, 19:20
Tej krwi nie wozi się do z miasta do miasta. Po oddaniu krwi otrzymuje się dokument który wysyła się do osoby zainteresowanej i ten dokument taka osoba przedstawia swojemu lekarzowi. On zaś na jego podstawie otrzymuje równoważnik krwi z najbliższej stacji krwiodawstwa.
Co więcej – w katowickiej stacji można przyjść i nawet jeżeli krwi w danym momencie nie można oddać, taki dokument się otrzymuje – wystarczy sama chęć. Wiem bo sam tak krew oddawałem, a kolego którego namówiłem, po tym jak się okazało, że nie może oddać - też dostał stosowne zaświadczenie które było honorowane.

mgiełka26
22-03-2007, 19:26
To ja już nic nie rozumiem..

Mam pewne trzy osoby z Warszawy, które jutro pójdą.
Mluk jak możesz to podaj pesel tej kobiety na PW..

mluk
22-03-2007, 19:39
To ja już nic nie rozumiem..

Mam pewne trzy osoby z Warszawy, które jutro pójdą.
Mluk jak możesz to podaj pesel tej kobiety na PW..

Dowiem się. Jutro dam znać.

Dziękuję bardzo za pomoc.

dziku
22-03-2007, 20:50
Jest tak jak napisał Adam 16. Procedura też jest opisana prawidłowo.
Można oddać w innym mieście dla konkretnej osoby leżącej w szpitalu nawet na drugim końcu Polski. Miałem możliwość (czy raczej konieczność...) sprawdzić to osobiście za co jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy kiedyś tak mi pomogli. Oczywiście również Adamowi.

cyborg_marcel
22-03-2007, 22:20
Dzwoniłem właśnie do Stacji Krwiodawstwa szpitala MSWiA. Pani z drugiej strony słuchawki poinformowała mnie, że krew oddana przez osoby w innych miejscach, niż szpitale w Warszawie raczej nie trafi do tej pacjentki. :mad:

Czy ktoś zna osoby obeznane w temacie, które mogłyby to zweryfikować?
To kobieta się nie zna...

Po oddaniu krwi, jak Adam i ja napisaliśmy wyżej, otrzymujesz potwierdzenie, które wysyłasz faksem (żeby było szybciej) i pocztą do osoby koordynującej akcję - możesz to być np. Ty. Bierzesz potwierdzenia i dostarczasz lekarzowi czy innej osobie odpowiedzialnej za opiekę nad pacjentem.

mluk
23-03-2007, 09:14
Mam dane. Zapraszam na PW.

Lacriferno
23-03-2007, 09:42
W miarę możliwości też postaram się pomóc. Problemem jest dla mnie najbliższa stacja krwiodawstwa oddalona o 40 km. W mojej mieścinie taki punkt został kilka lat temu zlikwidowany. Szkoda, bo kiedyś oddawałem krew regularnie.