Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prima Aprilis - jak było

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    Prima Aprilis - jak było

    Wszyscy juz wiedzą co nam Art zafundował. Były tez i inne żarty/kawały, więc może podzielmy sie nimi .
    Na początek informacja ze Stolicy - mojego województwa oczywiscie

    Wrocławskie ulice w centrum miasta w tajemniczy sposób zmieniły w weekend swoje nazwy. Nowe tabliczki z nazwami ulic wyglądały jak oryginalne, a umieszczone na nich nazwy zaskakiwały nie tylko turystów, ale także samych wrocławian.
    Poszukiwaniem sprawców zmiany tablic zajęła się straż miejska, policja i wojsko. W efekcie ich działań w niedzielę udało się znaleźć winnych zamieszania; okazały się nimi... krasnoludki.
    Jedna z głównych ulica miasta - Kazimierza Wielkiego zmieniła nazwę na Dody Elektrody i krzyżowała się z ul. Mandaryny, która wcześniej była ulicą Ruską, z kolei Więzienna stała się ulicą Swobody. Pojawiły się też ulice Ojczyzny-Polszczyzny, Zimnego Łokcia, Lodów Waniliowych, Królewny Śnieżki i Kaczora Donalda.
    - Odwiedziła mnie znajoma, która dawno nie była we Wrocławiu i nie mogłyśmy się spotkać, bo tłumaczyłam jej przez telefon, jakimi ulicami ma iść, a ona złościła się na mnie, że takich ulic nie ma - powiedziała Ula z Wrocławia.
    Postępowanie w sprawie zamiany tabliczek prowadziła wrocławska straż miejska, która dzięki systemowi monitorującemu ustaliła, że sprawcami są "nieznane osoby w dziwacznych strojach". Kamery zarejestrowały kilkanaście przypadków zaklejania oficjalnych tabliczek z nazwami ulic.
    Na antenie Polskiego Radia Wrocław strażnicy miejscy opisywali sprawców, którzy według obrazu z kamer byli "mali i ubrani w szpiczaste, czerwone czapki", a po incydencie uciekli w stronę Odry, gdzie prawdopodobnie się ukrywali.
    W poszukiwanie sprawców zaangażowały się też władze miasta, których przedstawiciele opowiadali w Radiu o chaosie komunikacyjnym, panującym w centrum Wrocławia i o powołaniu w związku z tym specjalnego sztabu antykryzysowego. Winnych zamieszania, poszukiwało kilkuset strażników miejskich, policja, wojsko i wyposażeni w specjalne lupy optycy.
    Tymczasem do redakcji Radia Wrocław dotarł list, podpisany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Obrony Praw Karsnoludkowych, z którego wynikało, że akcja została zorganizowana jako protest przeciwko nagminnym kradzieżom figurek krasnoludków we Wrocławiu. Kilkanaście figurek krasnali, ukrytych w różnych miejscach centrum, to jedna z turystycznych atrakcji miasta.
    Sygnatariusze listu napisali, że krasnoludki są pełnoprawnymi obywatelami Wrocławia. "My Krasnoludki będziemy zmieniać nazwy ulic tak długo, jak długo będzie dochodzić do porwań naszych braci. Ręce precz od Krasnoludków!" - napisano w apelu.
    W niedzielę, w samo południe Radio Wrocław podało wiadomość o zatrzymaniu 4 krasnali - prowodyrów akcji. Jak powiedział na antenie wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, głównego sprawcę łatwo było złapać, bo miał długą brodę, która utrudniała mu ucieczkę.
    - Teraz gilgoczemy go w stopy, żeby zdradził, gdzie ukrywa się reszta - dodał Adamski.
    Zamiana tabliczek z nazwami ulic okazała się akcją zorganizowaną na Prima Aprilis przez Polskie Radio Wrocław oraz władze miasta.
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Zamiana tabliczek z nazwami ulic okazała się akcją zorganizowaną na Prima Aprilis przez Polskie Radio Wrocław oraz władze miasta.
    Z tym, że akcja została przeprowadzona w nocy z 30 na 31 marca.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • mgiełka26
      Senior
      • 09-2006
      • 535

      #3
      Mnie osobiście zainteresowała nowa wersja Pulloneza na TVN turbo..

      Miał być to polonez importowany z Chin, który w podstawowej wersji ma nie mieć dachu, tylko płótno, za 8 tysięcy a najbardziej odbajerowana wersja - biksenony, spojlery, przedłużona maska, silnik 2.0l, klimatyzacja ma kosztować 14,5 tysiąca.
      W zeszłym roku w automaniaku na prima aprilis wciskali że elementem obowiązkowym egzaminu na prawo jazdy będzie parkowanie na ręcznym.. widać w tym roku poszli na całość
      Last edited by mgiełka26; 02-04-2007, 13:34.

      Comment

      • ZIOMEK2
        Gość
        • 09-2004
        • 2523

        #4
        u mnie hit bo nabrałem ponad 10 osób i to głównie tych z nowych Tych !!!


        Moje zdrowie - jestem dumny z tych nowych Tych!

        Comment

        • Wielki_B
          Senior
          • 02-2005
          • 1968

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mgiełka26
          Mnie osobiście zainteresowała nowa wersja Pulloneza na TVN turbo..

          Miał być to polonez importowany z Chin, który w podstawowej wersji ma nie mieć dachu, tylko płótno, za 8 tysięcy a najbardziej odbajerowana wersja - biksenony, spojlery, przedłużona maska, silnik 2.0l, klimatyzacja ma kosztować 14,5 tysiąca.
          Całość ma kosztować 14,5 tys. zł (z postu wynika, że sama klima). W tym miał być jeszcze ABS i ASR, oczywiście w opcji standard!

          Comment

          • mgiełka26
            Senior
            • 09-2006
            • 535

            #6
            Zgadza się Przecinek gdzieś wcięło
            No cóż..choć dzięki temu, ktoś zauważa mnie na tym forum

            (Zaraz będzie, że nie mnie tylko błędy )

            Comment

            • Wielki_B
              Senior
              • 02-2005
              • 1968

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mgiełka26
              Zgadza się Przecinek gdzieś wcięło
              No cóż..choć dzięki temu, ktoś zauważa mnie na tym forum
              To co, bierzemy? Pullonezy będą dostępne na kartki, jak dawniej!
              Właśnie podali, że opcja ze skórą jest tylko na książeczki "MM" (dla Młodych Małżeństw) lub "G" (Górnicze)...

              Comment

              • mgiełka26
                Senior
                • 09-2006
                • 535

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                To co, bierzemy? Pullonezy będą dostępne na kartki, jak dawniej!
                Właśnie podali, że opcja ze skórą jest tylko na książeczki "MM" (dla Młodych Małżeństw) lub "G" (Górnicze)...
                Ja się piszę skorzystam z książeczki "MM"
                A może jakieś zniżki będą dla "B" (blondynek)

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
                  Wszyscy juz wiedzą co nam Art zafundował.
                  A co się działo bom był nieobecnym tegoż dnia na forum?
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                    A co się działo bom był nieobecnym tegoż dnia na forum?
                    wszystko co nie związane z tematyką serwisu, ogólne rozmowy.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                      Zdaje mi się, że nie do końca łapię. Ale może się domyślam
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        #12
                        Jedyny kawał jaki ktoś mi wyciął w ten dzień to dziewczyna, z którą pracuje. Od miesiąca trąbiła, że odchodzi... i w końcu nie odeszła
                        Last edited by e-prezes; 02-04-2007, 20:50.

                        Comment

                        • Doodeck
                          Senior
                          • 05-2003
                          • 1612

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                          Zdaje mi się, że nie do końca łapię. Ale może się domyślam
                          Po prostu: wszyscy wczoraj byliśmy ARTami
                          Dalekosiężny
                          Obserwator
                          Obiektów
                          Dynamicznie
                          Epatujących
                          Ciekawymi
                          Koncepcjami

                          Comment

                          • cyborg_marcel
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 3467

                            #14
                            Dla mnie 1 kwietnia to 11 godzin zajęć, więc o tym, że prima aprilis to dopiero Browar powiedział.
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
                            Zamiana tabliczek z nazwami ulic okazała się akcją zorganizowaną na Prima Aprilis przez Polskie Radio Wrocław oraz władze miasta.
                            Jakoś ciężko mieć poczucie humoru - piątą dobę ta informacja wisi w necie i jest wysyłana RSSem.
                            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                            Comment

                            • Cyrkonia
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 1936

                              #15
                              A ja polazłam do pracy i się okazało że pomylono plan... i wcale nie musiałam iść do pracy.... a wstałam o 6:00 rano
                              www.stat-gra.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎