Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabytki przemysłu i techniki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    Zabytki przemysłu i techniki

    Jako, że mieszkam na terenie wybitnie przemysłowym, obfitującym w zabytki przemysłu i techniki chciałbym się dowiedzieć, czy wśród forumowiczów są miłośnity tego typu turystyki?
    Bardzo boli mnie fakt, że z braku pieniędzy niszczeje wiele starych zakładów przemysłowych, nawet tych, które zostały oficjalnie wpisane na listę zabytków i znajdują się pot opieką konserwatora zabytków. W bytomiu jest kilkazaście obiektów potencjalnie do zwiedzania, są nawet robione względem nich jakieś plany (głównie na papierze) ale żaden z nich nie jest udostępniony dla zwiedzających. Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?
    Jeżeli macie też jakieś linki do stron traktujących o tym temacie (interesują mnie głównie strony z forum) to bardzo proszę o ich zamieszczenie.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Tutaj możesz poczytać co nie co o śląskich zabytkach przemysłu:
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aldach
      Jako, że mieszkam na terenie wybitnie przemysłowym, obfitującym w zabytki przemysłu i techniki chciałbym się dowiedzieć, czy wśród forumowiczów są miłośnity tego typu turystyki?
      Bardzo boli mnie fakt, że z braku pieniędzy niszczeje wiele starych zakładów przemysłowych, nawet tych, które zostały oficjalnie wpisane na listę zabytków i znajdują się pot opieką konserwatora zabytków. W bytomiu jest kilkazaście obiektów potencjalnie do zwiedzania, są nawet robione względem nich jakieś plany (głównie na papierze) ale żaden z nich nie jest udostępniony dla zwiedzających. Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?
      Jeżeli macie też jakieś linki do stron traktujących o tym temacie (interesują mnie głównie strony z forum) to bardzo proszę o ich zamieszczenie.
      Może jakaś wycieczka po naszych okolicach?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
        Tutaj możesz poczytać co nie co o śląskich zabytkach przemysłu:
        http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,73757,4013814.html
        Tam piszą o tych zabytkach z "wyższej półki". Jest ogromna masa zaniedbanych, wręcz już ruin a nieraz jeszcze ciekawszych niż te "oficjalne".
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • kalifat
          Senior
          • 10-2004
          • 1168

          #5
          Bardzo lubię włóczyć się po starych fabrykach.

          Czasem, aż żal się robi, jak widzi się jedynie ruinę czegoś, co kiedyś było prężną fabryką.

          Zresztą turystyka postindustrialna staje się ostatnio coraz ważniejszą częścią rynku turystycznego. W końcu z tego właśnie powodu tworzone są różnego rodzaju "szlaki turystyczne", "podziemne miasta", "okręgi przemysłowe".

          Ja osobiście lubię włóczyć się po starych, zapomnianych miejscach
          To co oglądam, zwiedzam staram się zwykle segregować wg następujących typów:
          a) ruiny fabryk i zakładów
          b) młyny i wiatraki - ot tak
          c) kopalnie i kamieniołomy
          d) zabytki przemysłu kolejowego - ot tak, po raz wtóry
          e) fortyfikacje i bunkry

          f) obiekty inne - browary , zapory, elektrownie, mosty czy nawet pojazdy itp.
          bla bla bla

          Comment

          • Aldach
            Senior
            • 07-2003
            • 1269

            #6
            To zapraszamy na Górny Śląsk zanim większość jego zabytków zniknie. W mojej dzielnicy właśnie dogorywa kopalnia Rozbark, a zabytkowy szyb kopalni Szombierki (jest nawet w herbie klubu - byłego mistrza Polski bądź co bądź) też ma się nie najlepiej.
            Postaram się zrobić zdjęcia puki jeszcze jest co fotografować.
            Last edited by Aldach; 13-04-2007, 10:30.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎