Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Árainn Mhór, Bán

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Árainn Mhór, Bán

    Ponieważ w naszym irlandzkim dziale nie ma jeszcze zadnego piwa z tego chyba najnowszego , powstałego bodajze w 2006 roku mikrobrowaru wyjatkowo miast zapinać fotkę piwa w galerii postanowiłem wyjątkowo umiescić je w dziale Piwo-Konkretnie wraz z moją obiektywną oceną. Proszę absolutnie traktowac ją z przymrużeniem oka i - najlepiej - samemu poddac je własnej degustacji choc wiem iż w praktyce jest to niemozliwe w Polsce gdyż nawet w Dublinie znalezienie tego piwa jest bardzo trudne. Mi udało sie je kupić w wersji butelkowej tylko w 1 dublińskim pubie ale wiem iż jest ono jeszcze dostepne w minimum drugim pubie w irlandzkiej stolicy.
    Krótko o samym browarze: Znajduje się on w północno-zachodniej części kraju w hrabstwie Donegal w miejscowości Burtonport na wybrzeżu tuż przy wyspie Árainn Mhór (stąd nazwa browaru).Produkuje 2 piwa o nazwach zdecydowanie w jezyku gaelic tzn BÁN oraz RUA które dorzucę tutaj póżnej.

    Przejdźmy zatem do konkretów:

    BÁN to klasyczny lager o mocy 4,2%. Charakterystycznym jak dla mnie wydała się zbyt intensywna goryczka w smaku przynajmniej na mój gust smakowy. Kolor hmmm...chyba typowy dla lagerów o tych parametrach alkoholowo-ekstraktowych. Piana dobrze utrzymujaca się w szklaneczce (niestety guinnessowa choć wiem iż są firmowe z tego browaru jednak na razie nie miałem jeszcze okazji ich zdobyć). Trunek nagazowany odpowiednio. Ogolnie lekkie piwo do gaszenia pragnienia jednak zważywszy iz irlandzkie piwa zwłaszcza z małych browarów i to kupowane jeszcze w pubie są b. drogie - w praktyce nie widzę najmniejszych szans jako zaistnienie tego napitku na większą skalę w moim menu. Był to jednorazowy zakup w celu pozyskania ety do zbioru.
    No wlasnie : Opakowanie: typowa butelka 500 ml wspólna dla wszystkich irlandzkich mikrobrowarów , kapselek też podobnie jak flaszka jak w innych irlandzkich mikro tzn bez nadruku , etykieta b. ładna z widokiem wybrzerza niestety jednak wykonana na papierze samoprzylepnym cholernie trudna do odklejenia (info dla kolekcjonerow) jednak po prawie godzinnym zeskrobywaniu nozem udalo mi się jako tako ją odseparować choć nie wyglada już tak lanie jak na zdjęciu
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • pezet
    Improwizator
    • 03-2006
    • 481

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
    (...)
    BÁN to klasyczny lager o mocy 4,2%. Charakterystycznym jak dla mnie wydała się zbyt intensywna goryczka w smaku przynajmniej na mój gust smakowy. Kolor hmmm...chyba typowy dla lagerów o tych parametrach alkoholowo-ekstraktowych. (...)
    BÁN to chyba piwo typu ALE!
    Info i strona browaru
    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Spoko , mozliwe. Ja i tak smakowo nie odróżniam ale od lagera Stronkę widzialem ale w opisie kierowałem się jedynie wrażeniami smakowo-wizualnymi (np kolor) które zdecydowanie pasowaly mi do lagera. Zresztą wg mnie ale to wyspiarski odpowiednik kontynentalnego lagera.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
        Zresztą wg mnie ale to wyspiarski odpowiednik kontynentalnego lagera.
        No, to śmiała teza
        blog.kopyra.com

        Comment

        • pezet
          Improwizator
          • 03-2006
          • 481

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
          Spoko , mozliwe. Ja i tak smakowo nie odróżniam ale od lagera Stronkę widzialem ale w opisie kierowałem się jedynie wrażeniami smakowo-wizualnymi (np kolor) które zdecydowanie pasowaly mi do lagera. Zresztą wg mnie ale to wyspiarski odpowiednik kontynentalnego lagera.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          No, to śmiała teza
          Bardzo śmiała
          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎