Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karpaty Ukraińskie - szukam noclegów.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    Karpaty Ukraińskie - szukam noclegów.

    Na miesiąc sierpień / wrzesień, na około 10 nocy, dla kilku osób poszukuje miejsc noclegowych:
    - tanich
    - sprawdzonych
    - standard turystyczny ( nie namiot ): chaty, bacówki, schroniska z możliwością gotowania i częściowego wyżywienia ( gł. kolacje ).

    Najlepiej w dwóch bazach np gdzieś w rejonie miejscowości: Sval'ava ( Svaljava ), Meźgorie, Jasin'a ( Jasinja ) t.zn. głównie w paśmie Gorgan i Czarnohory ale mogą być też inne propozycje.

    Proszę o poważne oferty i propozycje - sprawdzone, także przez osoby trzecie, dziękuje.
  • hasintus
    Senior
    • 07-2006
    • 850

    #2
    Byłem w Karpatach na Ukrainie w 2003 więc nie wiem czy nadal jest tak samo. Można jechać w ciemno. W Jaremczy zapytaliśmy o nocleg na miejscowym bazarze. Mieszkaliśmy u wdowy która gotowała nam "wareniki" (coś jak pierogi nomen omen ruskie). W Worochcie spotkaliśmy bardzo sympatycznego przewodnika który organizował wszystko. Facet uwziął się że, będzie mówił po angielsku bo potrafi a nie ma okazji, ciężko było go zrozumieć. Polecam kupić przewodnik Pascala tam są bardzo praktyczne porady. Z tego przewodnika wyczailiśmy schronisko tuż u podnóża Hoverli nawet był numer telefonu i dzwoniliśmy z trasy czy są miejsca. W tamtym czasie na Ukrainie wszelkie mapy były nie osiągalne, trzeba było kupić przed wyjazdem u nas. W ogóle Ukraina jest super, ludzie poczciwi, jedzenie naturalne, taniość, tyle że drogi fatalne nawet w porównaniu z naszymi. W Karpatach odlot, mało turystów, zero anten, masztów itp, czasem krówki, owieczki, poprostu sielanka.

    Comment

    • ZIOMEK2
      Gość
      • 09-2004
      • 2523

      #3
      Wszystko fajne jest ale 2003 to już podobno odległa historia, zaś od Pana Kuby prowadzącego polskie schronisko tam www.chatkaukuby.republika.pl dowiedziałem się, że na ten czas najlepszym przewodnikiem ( jeżeli chodzi o góry i Ukrainę Zachodnią ) jest przewodnik nijakiej Pani Kwiecińskiej, wyd. Bezdroża ale on też jest pisany w roku 2003.
      Chciałbym pozyskać coś nowszego, czasu jeszcze trochę jest.

      Comment

      • ZIOMEK2
        Gość
        • 09-2004
        • 2523

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus
        Byłem w Karpatach na Ukrainie w 2003 więc nie wiem czy nadal jest tak samo.
        Pisalem Tobie na PW, to daj mi znać - proszę !

        Bo nie lubię próżni ni zakwasów !

        Comment

        • ZIOMEK2
          Gość
          • 09-2004
          • 2523

          #5
          Dziękuje za podpowiedzi - proszę o więcej.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎