Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zlota 59 (Złote Tarasy), Hard Rock Cafe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bartus24
    Member
    • 08-2003
    • 38

    Zlota 59 (Złote Tarasy), Hard Rock Cafe

    Witam

    Ostatnio zawitałem do miasta Warszawy i ze znajomymi warszawiakami umowilem sie w Hard Rock Cafe. Znajomi powiedzieli, ze mozna pojsc w wiele innych fajniejszych miejsc, ale twardo idziemy do HRC.
    Wchodze (wchodziłem przez poziom -1), ide przez knajpe do stolikow przy scenie, siadam i czekam na obsluge. Kelnerka podchodzi i pyta czy ktos nas wprowadzil ?? Mowie, ze nie bo nikt nawet nie spytal nas przy wejsciu "w czym mozemy pomoc". Pani powiedziala milym glosem, zebym na przyszlosc pamietal o zasadach jakie tu panuja. Menu: piwo z kija heineken (siki totalne, nie wiem czy go rozcienczaja czy cos innego ale heineken smakowal jak rozrobiona warka - slodkie piwo), zywiec i paulaner (te 2 ostatnie mogly byc). Heineken -11zł, zywiec -12zł, paulaner- 13zł. Jedzenie hmmmmmmm... hamburger z frytkami około 25zł troche lepszy niz w mcdonaldsie sałatka około 30 zł.
    Klimat w knajpie moze być - muzyka rockowa, chociaz przewija sie pop, regge, itp. Wystroj ciekawy chociaz nie powala. Klientela - lanserka, rożowe panienki , po prostu trzeba tam pojsc zeby sie pokazac.
    Sklep HRC - nic ciekawego i ceny wysokie.
    Fajna rzecza jest to, ze sa koncerty na zywo.
    Podsumowujac - mila obsluga, ciekawy wystroj, ale drogie ceny, przypadkowa klientela, rozcieńczone piwo, słabe menu.

    pozdrawiam
    Guinness ...
  • Browarmistrz
    Member
    • 11-2006
    • 46

    #2
    Jeśli chodzi o wystrój HRC, to z mojego punktu widzenia (architekta + muzyka) jest dokładnie taki, jakiego oczekiwałbym w takim miejscu - bez niepotrzebnego przepychu, ale z ciekawym klimatem. Wszelkie muzyczne memorabilia i akcesoria nadają temu miejscu doskonałą nutkę fantastycznie podanej historii.

    Ceny - tragicznie wysokie (prawdę mówiąc zbierałem szczękę z podłogi, gdy pierwszy raz zobaczyłem te 25 zł za hamburgera), ale to nie wynika z chciwości właścicieli HRC, ale z lokalizacji i cen wynajmu, które w całych Złotych Tarasach są astronomiczne.

    Jeśli natomiast chodzi o klientelę, to jest dokładnie tak, jak napisałeś - jakieś 90% ludzi idzie tam "na pokaz", nie brakuje również wszechobecnych dresiarek-blacharek, ale to jest akurat zmora wszystkich większych centrów handlowych - one były, są i będą, trzeba z tym żyć.

    Ogólnie fajnie się wybrać do HRC pogadać ze znajomymi, ale niezbyt często, inaczej trzeba będzie pościć cały tydzień, coby wypić dwa piwka w jeden wieczór

    Comment

    • bartus24
      Member
      • 08-2003
      • 38

      #3
      smak piwa

      Tylko powiedz mi czemu piwo (konkretnie heineken) smakowal jak SIKI ???? jak na standrad takiej knajpy to lekkie przegiecie i tego nie potrafie zrozumiec
      Guinness ...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bartus24
        Tylko powiedz mi czemu piwo (konkretnie heineken) smakowal jak SIKI ???? jak na standrad takiej knajpy to lekkie przegiecie i tego nie potrafie zrozumiec
        myślę że niewielu dysponuje wiedzą na temat smaku sików, więc nie ma co polemizować.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Kiedyś tak, ale ostatnio Łomża była wspomnieniem (osobiście nie byłem, relacja z II ręki).

          A w ogóle (czego nawet ART nie zauważył ) wątek powinien być przeniesiony do poddziału "Warszawa", co zaraz zgłaszam Jej Adminiscencji...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            po prostu zgłosiłem to bez rozgłosu jeszcze wczoraj Swoją drogą ciekawosta dropsa że Heineken jest droższy od Żywca.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              Swoją drogą ciekawosta dropsa że Heineken jest droższy od Żywca.

              a dlaczego ciekawostka?

              Przecież to normalne, że zagraniczne jest droższe hahahaheheh
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bartus24
                (...) Heineken -11zł, zywiec -12zł (...)
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                (...) Swoją drogą ciekawosta dropsa że Heineken jest droższy od Żywca.
                Faktycznie, ciekawostka.

                No i gdzie ten Heniek jest zagraniczny?
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                  a dlaczego ciekawostka?

                  Przecież to normalne, że zagraniczne jest droższe hahahaheheh
                  miało być na odwrót, ale jakiś Niemiec mi to poprzestawiał

                  Heineken -11zł, zywiec -12zł,
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • dkrasnodebski
                    cymbał
                    • 05-2003
                    • 2316

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                    Proponuję zwiedzić pub rockowy Club Rock Bikers Place ul. Racławicka 99, koncerty rockowe na żywo, najdłuższy bar w stolicy, kto wie czy nie w Polsce, wnętrze pubu to ponad stuletnie fortyfikacje wojskowe, była tam kiedyś zbrojownia. To jest dopiero klimat, a nie jakieś przydworcowe Złote Tarasy.
                    Marku zapewniam Cię, że Bikers Place nie dorasta do pięt HRC jeżeli idzie o koncerty i ich jakość (mam tu na myśli dżwięk).
                    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                    www.radoslawstolar.pl

                    Comment

                    • Browarmistrz
                      Member
                      • 11-2006
                      • 46

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bartus24
                      a jakbys chciał poczuc klimat prawdziwej rockowej knajpy odwiedz KOYOT'a w Lublinie - w piatki sa rockotecki. Zobaczysz wtedy prawdzimy rockowy klub z piwem po 5 zł, ludzmi ktorzy szaleja przy AC/DC, IRON MAIDEN,itd Wystroj surowy, ale klimat niepowtarzalny
                      Bylem tam kilka lat temu i mam nadzieje ze jest tam tak jak bylo kiedys

                      W stolicy również nie brakuje miejsc, gdzie można poszaleć przy dobrych, cięższych brzmieniach. Rockoteki to inna sprawa (że wspomnę tylko Park, No Mercy, Metal Cave... - a i piwko nie więcej niż 6 zł), ale jak to się ma do HRC i tamtejszych koncertów? Ludzie, którzy tam (do HRC ) przychodzą raczej nie mają w planach pogować pod sceną z brzuchami jeszcze pełnymi od jankeskich hamburgerów za 25 zł (i innych wymyślnych specjałów). Inne przeznaczenie, inna klientela docelowa (w założeniu nieco "elitarne", a że przychodzą różne typki, to już nie ma rady).

                      Nie ma co porównywać HRC do innych knajp, bo to zwyczajnie inna liga - i nie chcę tu ujmować punktów pozostałym knajpom, po prostu wygłaszam swoje zdanie.

                      Aha, generalnie miejscami wyszła z tego niezła laurka dla HRC - zapewniam, że nie mam z tym miejscem nic wspólnego

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #12
                        Wstrzymajcie się z tym opisywaniem innych knajp w tym temacie, bo kurka trzy dni bedę go dzielic, a że go podzielę to pewnik.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • bartus24
                          Member
                          • 08-2003
                          • 38

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                          Ale sobie szanowny gość znalazł klimaty, w takim miejscu jak Złote Tarasy, otwarte raptem ze dwa miesiące temu. Proponuję zwiedzić pub rockowy Club Rock Bikers Place ul. Racławicka 99, koncerty rockowe na żywo, najdłuższy bar w stolicy, kto wie czy nie w Polsce, wnętrze pubu to ponad stuletnie fortyfikacje wojskowe, była tam kiedyś zbrojownia. To jest dopiero klimat, a nie jakieś przydworcowe Złote Tarasy.
                          HRC to niby światowa liga, wiec poszedłem zobaczyć tą światową ligę i się rozczarowałem i tyle w tym temacie
                          Guinness ...

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #14
                            dziś przechodząc obok - około 16 w HRC siedziały sobie panie (stolik przy oknie, nie wchodziłem więc piszę co widziałem) lat na oko ponad półwiecze i chlobały drinka plus hamburger

                            aha - kumpel z roku tam pracuje....też narzeka....
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #15
                              Część postów wydzielono.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎