PDA

Wersja pełna: : USA ZAAATAKOWANE!

ART
11-09-2001, 15:07
widzieliście to? World Trade Center - dwa czy trzy porwane samoloty, uderzyły właśnie w te budynki, jedna wierza runęła. NY wygląda jak pochodnia. Pentagon też został zaatakowany w ten sposób.... Masakra. na TVNie jest relacja, to wszystko jakieś 2 godziny temu.

maryhh
11-09-2001, 15:33
kurna wiem
koleś właśnie jest w NY:( i pisał mi że oglądał to na żywo. jest tam straszny młyn. Oby cały z tamtąd wrócił.

ART
11-09-2001, 15:59
WTC nie istnieje.

jacek
11-09-2001, 18:28
Ja jestem w szoku. Przecież to samo mogło się stać w W-wie czy Gdańsku.

Qbric
11-09-2001, 21:27
Popatrzcie: miliony dolarów wydawane na walkę z terrorystami, na CIA i inne tego typu organizacje wywiadowcze... Coroczna nadwyżka budżetowa (patrz Polska), masa, masa pieniędzy i nie potrafili się zabezpieczyć:( Przecież czegoś takiego, nie planuje sie z dnia na dzień! 5 samolotów spadło! w każdym z nich po kilkaset niewinnych ludzi!!! a to i tak kropla przy tym, ile zgineło w WTC i okolicach. A ja się pytam JAK TO MOŻLIWE w najwiekszej potędze militarnej i gospodarczej swiata, posiadającej najnowocześniejsze technologie? Nie wiem, może się czepiam, ale jestem troche wstrząśnięty... szczególnie gdy zobaczyłem ludzi wołających o pomoc z WTC, znajdujących sie ponad pożarem... a po chwili nie bylo już niczego oprocz gruzu i dymu....

Faltarn
11-09-2001, 22:24
Amerykanie musieli o tym wiedzić! Jednak albo zbagatelizowali sprawe albo osobie która do tego doszła bardziej opłacało się to przemilczeć :mad: :(

jacek
11-09-2001, 22:59
Chyba przesadzacie.
Nie ma na świecie sposobu, żeby się zabezpeczyć przed terroryzmem, bo jak niby?

Maja
12-09-2001, 07:45
tak czy owak - jak by na to nie patrzeć [a od patrzenia na to dostaję gęsiej skórki] -> jest to niepokojące potwierdzenie teorii, że WSZYSTKO SIĘ MOŻE ZDARZYĆ - ogólnie i szczególnie rzecz biorąc.....

nic nowego, ale coraz mniej mi się to podoba...

Marusia
12-09-2001, 08:27
A ja się własnie dowiedziałam, że siostra kolegi z pracy pracowała w WTC... na szczęście nie zdążyła dojechać!

BArdzom ciekawa, co zrobi Bush. I czy Kabul to jego sprawka.

celt_birofil
12-09-2001, 10:29
A ja chcę pochwalić browar.biz, że zamieścił stosowną notatkę...

Marusia
12-09-2001, 12:33
Coby polepszyć nastroje: siedzę sobie wczoraj, jak zwykle, w Wall Street (na szczęście nie tym w NY;)). Wchodzi stary dziennikarz i rzecze:
- Ludzie, wojna w Stanach, a wy tu tak o suchym pysku siedzicie?
(przy czym odrazu zaznaczam, że JA nie siedziałam o suchym:)).

Jaki z tego morał? A?

jacek
12-09-2001, 12:38
No chyba nie taki, że kobiety się do ludzi nie zaliczają?

Marusia
12-09-2001, 12:53
Ciekawa koncepcja:rolleyes:

Ale wolałabym inne pomysły:D

ART
12-09-2001, 14:21
dostałem kartkę od Atysa (pamiętacie jeszcze?) z pozdrowieniami dla wszystkich forumowiczów z ...
NY, Manhattan...

Marusia
12-09-2001, 14:44
Maila masz do niego? To napisz, może się odezwie, czy żyje!

adam16
12-09-2001, 15:15
Wczoraj się obudziłem ok. 16.00. Postanowiłem puścić wiadomości, i ... myślałem że to sen. Musiałem pójść do sąsiadów, żeby mi powiedzieli, że TO prawda. A poza tym mam znajomych w Nowym Yorku na Wyspie i zero wieści od nich. To prawdziwy horror. A może być jeszcze gorzej – poczytajcie sobie „Supertajne bronie islamu” Igora Witkowskiego.

jacek
12-09-2001, 15:51
Ja dziś rano dostałem maila od swojej koleżanki z klasy. Podobno wszyscy są w szoku, boją się wychodzić w domu, ale też boją się w domach siedzieć. Ja byłem w szoku w Polsce, więc sobie nie mogę wyobrazić co oni tam teraz przeżywają.

jacek
12-09-2001, 15:52
Originally posted by Marusia
Ciekawa koncepcja:rolleyes:

Ale wolałabym inne pomysły:D
Inne mi jakoś nie przychodzą do głowy, więc masz tradycyjnego :kwiatek: na przeprosiny czy na co tam sama chcesz.:stout:

Krzysiu
12-09-2001, 21:12
Przełamię jednorazowo swoje milczenie:
1. USA będą wrogiem dla różnych dziwnych ludzi, niezależnie od tego, czy będą światowym mocarstweom, czy nie.
2. Dla ludzi, którzy robią takie rzeczy, nie ma kary kodeksowej - należy ich ZLIKWIDOWAĆ.
3. Nikt mi nie powie, że wszystkie grupy etniczne są sobie równe - niektóre robią takie zamachy, inne nie.
4. Amerykanie już raz przeżyki taki wstrząa - Pearl Harbor. Ale to tylko ich ******** i wygrali wojnę. wszystkie brudasy powinni o tym pamiętać.
5. Arabowie w Świdnicy zamknęli swój sklep. Dziwna sprawa, nikt im nie chciał nawet napyskować.
6. Jeżeli ktoś zrobi takie coś Polsce, idę na ochotnika do wojska. A potem mogą mnie sądzić w Trybunale Praw Człowieka w Hadze.

Mam jeszcze kilka innych myśli, ale zachowam je dla Trybunału.

<--ADMIN DODAŁ GWIAZKI gdzie trzeba-->

Qbric
12-09-2001, 22:11
Mimo moich usilnych starań, dostałem kat. A. Ale teraz sobie myślę, że mi się przyda. Jak dostaniesz mobilizację, to nie zapomnij o mnie! Razem pokażemy wszystkim, czym jest NATO!!! Nawet gdy nasza armia wyposzażona jest w same "Rude 102"!!!
A tak na serio to uważam, że oko za oko, ząb za ząb. Wiem, że coś takiego do niczego dobrego nie prowadzi, ale ci "terroryści" powinni ucierpieć....

ART
12-09-2001, 22:12
oni już nie żyją... :kac:

Qbric
12-09-2001, 22:33
Zgineli tylko ci, którzy byli narzędziami w rękach kogoś o wiele bardziej wpływowego, kto wyłożył na to wszystko olbrzymie pieniądze. Ci ludzie byli tylko "żołnierzami", zwykłymi pionkami w tej okrótnej grze....

ART
12-09-2001, 22:35
okej, nie musisz mi tłumaczyć.

Kudłaty
12-09-2001, 22:42
Zgineli w imie Allacha. :confused:

masumi
12-09-2001, 22:44
To prawdziwy wstrząs dla całego cywilizowanego świata!!!
Wczoraj t.j. 11.09 pracowałem do ok. 21, bez radia, komórki i t.p.
Po powrocie do domu dowiedziałem się o tej tragedii. Początkowo myślałem że to reklamówka nowego filmu z kat. political fiction. Po kilkunastu sekundach to była rzeczywistość!!
Romawiałem w nocy z kumplem z Wiednia. Powiedział mi że "Bezirk" w którym mieszka jest na poły wyludniony. Wszystkie Arabusy pochowały się po domach ze strachu przed reakcją ludzi i zwykłym odwetem.
Eskalacja strachu i napięcia dopiero sie nakręca. Do czego to prowadzi....
Obym się mylił.......

ART
12-09-2001, 23:40
a wszystko przez to że Koran nie pozwala na spożywanie alkoholu m.in. w formie piwa :(

jacek
13-09-2001, 07:05
No nie wiedziałem, jaka była przyczyna, ale dzięki, że mnie oświeciłeś. Rzeczywiście, jak człowiek się napije piwa to nie chce mu się walić samolotem w wieżowce, tylko po prostu spać.

pieczarek
13-09-2001, 08:05
Originally posted by masumi
Arabusy pochowały się po domach ze strachu przed reakcją ludzi i zwykłym odwetem.
Eskalacja strachu i napięcia dopiero sie nakręca. Do czego to prowadzi....
Obym się mylił.......

Tragedia ogromna i przerażająca. Nic jednak nie upoważnia Cię do stosowania pogardliwych określeń wobec Arabów.
Głupie stereotypy, że wszystkie "Arabusy" to terroryści, "Polacken" to złodzieje i pijaki, a "Szkopy" to faszyści są właśnie najlepszym sposobem na wzrost napięcia, nienawiści.

Wcześniej Krzysiu, który też bardzo emocjonalnie wyrażał się o terrorystach, o Arabach napisał właśnie Arabowie a nie Arabusy.

grzech
13-09-2001, 08:53
Ale pisał o brudasach i nierówności etnicznej.

Niestety ten atak wywoła falę nienawiści do Arabów i islamu. Z drugiej strony myślę, że doprowadzi przy tym do konsolidacji wszystkich światowych sił przeciwko terroryzmowi.

ART
13-09-2001, 08:54
Ale pisał o brudasach i nierówności etnicznej.

też mi się to nie podoba.

Niestety ten atak wywoła falę nienawiści do Arabów i islamu.

to już niestety ma miejsce.

Maja
13-09-2001, 09:17
kurczę, mnie te "brudasy" też powaliły....
Krzychu, wydawało mi się, że masz duży zasób słów, poszukałbyś czegoś na poziomie :(

jacek
13-09-2001, 11:45
Ja mam paru Arabów w rodzinie i nie zauważyłem tam ani brudasów ani terrorystów.
To co nam Krzysiu zafundował to lekcja rasizmu w czystej postaci. To tak jak by za zamach w Oklahoma City obwiniać wszystkich białych...

adam16
13-09-2001, 20:22
Tak się składa, że niektórzy z moich znajomych nazywali od lat przedstawicieli narodów Arabskich "brudasami". I wtedy buntowałem się przeciw temu. Ale po tym jak zobaczyłem bawiących się Palestyńczyków, po ataku na N.Y., zaczynam zmieniać swoje nastawienie.

masumi
13-09-2001, 21:33
[QUOTE]Originally posted by pieczarek
[B]

Tragedia ogromna i przerażająca. Nic jednak nie upoważnia Cię do stosowania pogardliwych określeń wobec Arabów.
Głupie stereotypy, że wszystkie "Arabusy" to terroryści,

Masz rację że jest to już stereotyp, od kilku dni. Moim zaś błędem było nazwanie Arabów Arabusami. Zgoda, jest to obelżywe wobec wszystkich Arabów, wśród których jest i było bardzo wiele wybitnych jednostek, ale niestety tragedia z 11.09 rzuca ponury cień na całą nację, zważywszy że prawdziwi animatorzy tchórzliwie kryją się w norach Kandaharu i nie mają odwagi przyznać się do tego czynu. I dlatego też znakomita większość traktuje Arabów pod kątem odpowiedzialności zbiorowej.

Krzysiu
14-09-2001, 06:48
Originally posted by Krzysiu
Przełamię jednorazowo swoje milczenie:
4. Amerykanie już raz przeżyli taki wstrząs - Pearl Harbor. Ale to tylko ich ******** i wygrali wojnę. wszystkie brudasy powinni o tym pamiętać.

Do wszystkich, którym się to nie spodobało: gdzie tu jest mowa o Arabach?
to WY tak myślicie.

Maja
14-09-2001, 07:18
jaaaaasne......:mad:

Maja
14-09-2001, 07:21
Originally posted by Qbric
Jak dostaniesz mobilizację, to nie zapomnij o mnie! Razem pokażemy wszystkim, czym jest NATO!!!

jak widać nie na wszystkich piwo wpływa uspokajająco....

chłopcy, bawcie się dobrze, życzę zabijania w miłej atmosferze!
ja tymczasem odkapsluję sobie Lwóweckie :stout:

jacek
14-09-2001, 08:07
"1. USA będą wrogiem dla różnych dziwnych ludzi, niezależnie od tego, czy będą światowym mocarstweom, czy nie.
2. Dla ludzi, którzy robią takie rzeczy, nie ma kary kodeksowej - należy ich ZLIKWIDOWAĆ.
3. Nikt mi nie powie, że wszystkie grupy etniczne są sobie równe - niektóre robią takie zamachy, inne nie.
4. Amerykanie już raz przeżyki taki wstrząa - Pearl Harbor. Ale to tylko ich ******** i wygrali wojnę. wszystkie brudasy powinni o tym pamiętać.
5. Arabowie w Świdnicy zamknęli swój sklep. Dziwna sprawa, nikt im nie chciał nawet napyskować.
6. Jeżeli ktoś zrobi takie coś Polsce, idę na ochotnika do wojska. A potem mogą mnie sądzić w Trybunale Praw Człowieka w Hadze".

To jest dokładny cytat z wypowiedz K., który teraz udowadnia, że o żadnych Arabach nie pisał.:mad:

Marusia
14-09-2001, 08:32
No własnie, wydawało mi się, że Pearl Harbor to byli Japończycy...:D

Wstawiam się za wszystkimi postami tłumaczącymi Krzysia - w takich sytuacjach traci się obiektywizm - i bardzo dobrze. Obiektywizm trąci chłodem w takim przypadku.

Poza tym "nie wszyscy Arabowie..." a tam, guzik prawda, są wychowywani wszyscy w podobnym duchu, pewnie, że nie każdy podkłada bomby, ale spójrzcie na wiwatujące tłumy w Palestynie!!

ART
14-09-2001, 08:36
pokazywali tylko jedno miejsce pełne dzieciaków wiwatujących.

Marusia
14-09-2001, 08:40
Tym gorzej, że dzieci. Znaczy się, są źle wychowywane. Nie staraj się być taki mądry i z boku.

ART
14-09-2001, 08:43
:confused:

Marusia
14-09-2001, 08:52
Ojej, Art, nie denerwuj mnie:rolleyes:

Po prostu uważam, że w tym przypadku wydumany obiektywizm i poprawność polityczna do niczego nie prowadzą. Czasami trzeba podjąć drastyczne środki - nie ma wyjścia idealnego, bezkrwawego i zadowalającego wszystkich. Własnie udowodnili nam to Ci fanatycy samolotowi - grzecznie i łagodnie to nie z nimi.

Jak się ze mną nie zgadzasz, to napisz, co wg Ciebie jest poprawnym rozumowaniem w tym przypadku?

pieczarek
14-09-2001, 08:56
W czasie studiów znałem wielu Arabów. Było to ładnych parę lat temu ale nie przypuszczam aby wiele się zmieniło. Byli wśród nich ludzie o ogromnej wiedzy, zainteresowaniach i osobistej kulturze. Było kilku bardzo przystojnych dziwkarzy. Było kilku kompletnych tłuków skierowanych na studia do Polski po linii partyjnej. Czyli przekrój społeczny dokładnie taki jak w każdym innym społeczeństwie. Generalne uogólnienia wydają się być nie na miejscu.
Z drugiej strony bardzo zastanawiający jest fakt, że nie ma ani jednego demokratycznego państwa arabskiego. Coś w tym musi być. Religia, klimat?

Maja
14-09-2001, 08:59
jeszcze trochę adrenalinki i Marusia z Krzysiem i Qbricem wpakują się w samolocik i pokażą, jak białasy rozprawiają się z szatanem....
z ciekawością popatrzę

Marusia
14-09-2001, 09:31
No więc właśnie, Pieczarku, tak jakbyś sam sobie na pytanie odpowiedział.
A to, że nie mozna generalizować, to straszny banał.

Maja, prawdę powiedziawszy bardzo mnie irytuje to, co się teraz dzieje w TV (te biadolenie, solidarność z USA itp.), ale obojętność z drugiej strony też mi się nie podoba.

jacek
14-09-2001, 09:43
No własnie, wydawało mi się, że Pearl Harbor to byli Japończycy...:D

Wstawiam się za wszystkimi postami tłumaczącymi Krzysia - w takich sytuacjach traci się obiektywizm - i bardzo dobrze. Obiektywizm trąci chłodem w takim przypadku.

Poza tym "nie wszyscy Arabowie..." a tam, guzik prawda, są wychowywani wszyscy w podobnym duchu, pewnie, że nie każdy podkłada bomby, ale spójrzcie na wiwatujące tłumy w Palestynie!!

Marusiu droga!
1. Oprócz Palestyny są jeszcze inne arabskie kraje na świecie.
2. Skąd wiesz, jak są wychowywani są wszyscy Arabowie? Czyżbyś brała w tym udział?
3. Ilu Arabów znasz osobiście?
Czy idąc twoim tokiem myślenia za rasizm w południowych stanach USA trzeba obarczać wszystkich białych, także i tych, którzy mieszkają np. w Wołominie czy w Koziej Wólce?
Bądź ostrożna ze stososwaniem odpowuiedzialności zbiorowej, bo to już przećwiczyli tacu panowie jak Hitler czy Stalin.
Pozdrawiam

maryhh
14-09-2001, 09:51
zgadzam się z przedmówczynią
ja bardzo przeżywam całą tą tragedię, śmierć tylu Bogu winnych ludzi i mam nadzieję że ktoś w końcu zrobi z tym porządek, ale nie potrafię się utożsamić z tym co dzieje się w mediach (węszenie sensacji, wymyślanie nowych scenariuszy), nie rozumiem też postępowań typu:
"o godzinie x:xx kto się poczuwa do solidarności z cierpiącym narodem niech wstanie i na 3 min. oderwie się od zajęć, albo niech włączy klakson na znak protesu" (słyszałem to w radiu)
ja praktycznie cały czas myślę o tym co tam się dzieje, śledzę informacje i nie czuję potrzeby pokazywania tego przed innymi. Na pokaz można wiele rzeczy robić.
Albo inna sprawa krew. Czy ktoś prosił aby wysyłać tam krew? Przecież sami mówili, że mają jej pod dostatkiem i mało tego, wymagane są u nich inne badania. Ja to doskonale rozumiem. Trzeba pomóc, sam oddawałem krew. Ale czy ona nie jest przypadkiem u nas bardziej potrzebna?

Maja
14-09-2001, 09:58
ale obojętność z drugiej strony też mi się nie podoba.

OK, tylko czy objaw zainteresowania musi od razu przybierać formę nacjonalizmu???

ART
14-09-2001, 10:02
Ojej, Art, nie denerwuj mnie:rolleyes:

Po prostu uważam, że w tym przypadku wydumany obiektywizm i poprawność polityczna do niczego nie prowadzą. Czasami trzeba podjąć drastyczne środki - nie ma wyjścia idealnego, bezkrwawego i zadowalającego wszystkich. Własnie udowodnili nam to Ci fanatycy samolotowi - grzecznie i łagodnie to nie z nimi.

Jak się ze mną nie zgadzasz, to napisz, co wg Ciebie jest poprawnym rozumowaniem w tym przypadku?

tak za przeproszeniem to my g. wiemy o tym kto to zrobił i będziemy mogli tylko grzecznie zaufać tym którzy wymierzą "sprawiedliwość" to oni będą posiadać wiedzę kto to zrobił a my tylko domysły z ochłapów informacji które nam się rzuci. Dlatego nie będę się wypowiadał na temat tego, kogo ma się rozstrzelać.

Marusia
14-09-2001, 10:07
Moje przesłanie brzmi: to nie jest sytuacja, w której potrzebne są akademickie dyskusje i szafowanie banałami. Jacek, ja nie jestem prymitywem nie rozumiejącym tego, co piszesz - to oczywiste=banał.

To jest sytuacja, w której trzeba podjąć konkretne decyzje, tak jak zestrzelenie samolotu z niewinnymi ludźmi, żeby nie zabił jeszcze większej liczby niewinnych - mniejsze zło tak zwane.

A Wy, szanowni Koledzy i Koleżanko, chowacie się za owszem, szczytnymi, ale teoriami. A tu pora na praktykę. Gadanie o tym, że są dobrzy i źli wszędzie, to, przepraszam, pieprzenie o niczym.

Maja
14-09-2001, 10:12
otóż to!!
poza tym MoiDrodzyNieobojętni, gdyby ktoś teraz pieprznął bombkę w 10.000 Arabów - w 99% ZWYKŁYCH LUDZI, którzy nikogo nie wysadzili w powietrze - zobaczylibyście, ile osób wiwatowałoby u nas na ulicach,,,

fanatyzm i nacjonalizm - nic ponad to i wciąż to samo

Maja
14-09-2001, 10:13
"otóż to" było do Arta:o

ART
14-09-2001, 10:13
do Marusi: o będzie i tak tylko dyskusja.

ART
14-09-2001, 10:15
Originally posted by Maja
otóż to!!
poza tym MoiDrodzyNieobojętni, gdyby ktoś teraz pieprznął bombkę w 10.000 Arabów - w 99% ZWYKŁYCH LUDZI, którzy nikogo nie wysadzili w powietrze - zobaczylibyście, ile osób wiwatowałoby u nas na ulicach,,,

fanatyzm i nacjonalizm - nic ponad to i wciąż to samo

ha najlepsze jest to że nikt w "zachodnim świecie" by się tym zbytnio nie przejął.

ART
14-09-2001, 10:22
oczywiście nie chodzi mi o to że w ogóle by się tym nikt nie przejął ale z pewnością nie tak bardzo.

Marusia
14-09-2001, 10:27
Maja, odnosze wrażenie, że nikt nie rozumie, o czym ja mówię. Ale ok, przecież to forum piwne, a nie polityczne i dlatego właśnie tu jestem. Koniec. Kropka.

ART
14-09-2001, 10:29
ojej biedactwo :D pamiętasz może jak próbowałem Wam wytlumaczyć po co ma być leksykon?

Maja
14-09-2001, 10:30
no ale przy piwie rozmawia się o różnych sprawach!! :D

Marusia
14-09-2001, 10:35
Pogadamy, coś czuję, przy piwie w leśniczówce. Jakaś mała bijatyka się szykuje:D

Maja
14-09-2001, 10:41
M., dzięki za zawiadomienie, że przygotowujesz się do rękoczynów!

jacek
14-09-2001, 11:36
Marusiu!
Nigdy w życiu nie pomyślałem, że jesteś prymitywem (jesteś z najlepszego rocznika na świecie a poza tym piszesz do rzeczy - więcej o Tobie nie wiem.)
Dla nas to nie jest pora na praktykę, bo praktycznie to nic konkretnego nie możemy zrobić. Możemy tylko się przyglądać i wyrażać swoje opinie.
Ja Cię bardzo lubię, choć nie znam, więc :kwiatek: dla Ciebie.

Maja
14-09-2001, 11:53
o, atmosferka się wyraznie ociepliła, możemy zacząć padać sobie w ramiona! :D:cool: :rolleyes: :stout:

Marusia
14-09-2001, 12:51
Nie no, ja się nie kłócę na zabój, tylko tak, dla treningu:)

Dzięki za kwiatka Jacek, w realu tez tak kobiety kwiatami obsypujesz? Mmmhmmm :kwiatek:

grzech
14-09-2001, 12:53
Co i ja z radością odnotowałem.

:)

Niestety, łatwiej jest nienawidzić.:(

celt_birofil
14-09-2001, 14:57
Obraz tragedii...

gul_gul
14-09-2001, 17:33
Może najwyższy czas odciąć się od propagandy ziejącej z telewizora i zacząć myśleć o przyczynach a nie odwetach.
Jeśli można by spytać tych terrorystów dlaczego to zrobili pewnie w odpowiedzi dostalibyśmy: w odwecie...

Wiem jedno, jak już Krzysiu z Qbric'kiem chwycą giwery i zaczną walić, jak leci do wszystkich beżowych to prawdopodobieństwo, że taki naładowany ludźmi samolot trafi w mój dom znacznie wzrośnie. A chyba nie o to chodzi?

Simon
14-09-2001, 17:50
Wcale nie dziwię się Palestyńczykom !
Też bym wiwatował na ich miejscu !!!!
Kiedyś mieli swój kraj...

Co absolutnie nie oznacza pobłażania dla terrorystów!!!

Qbric
14-09-2001, 18:00
Wy lepiej idźcie i zapalcie świecę w oknie, a nie tak się tu "droczycie".

jacek
14-09-2001, 21:46
Marusiu, w realu kobiety obsypuję czym tylko mogę, ale nie zawsze mogę tak, jak bym chciał.
Jak kiedyś będzie zlot browarowiczów.pl to się poznamy...

Gambrinus
17-09-2001, 03:51
Pozdrowienia z Nowego Jorku. Byłem pod WTC jak to sie stało (pracuję w World Financial Center po drugiej stronie ulicy). Nastroje tutaj są bardzo patriotyczne, wszedzie amerykanskie flagi, w oknach, na samochodach (ja też mam :), ale nie zauważylem wrogości w stosunku do Arabów. Ja osobiście jestem wrogiem fanatyzmu a nie jakiejś religii, czy grupy etnicznej.

Marusia
17-09-2001, 06:59
Gambrinus, no to cieszę się, że żyjesz!! Wrażenia pewnie masz na całe życie:(

pjenknik
17-09-2001, 07:23
Gambrinus pisze, że nie ma oznak wrogości w stosunku do Arabów, a kolega pisze ze Stanów że u nich już w Arabskich sklepach powybijano szyby, i tak dalej...
I tak jak zwykle jedynym krajem który odniósł korzyść z tego zamachu jest Izrael, co by nie zrobili teraz w Palestynie to będzie OK:(

Krzysiu
25-09-2001, 07:43
Jakby ktoś nie słyszał, to chłopcy na Bliskim Wschodzie ogłosili świętą wojnę z niewiernymi. Możnaby pomyśleć, że to im ktoś zabił sześć tysięcy obywateli.

adam16
30-09-2001, 09:10
Dla nich my też jesteśmy niewiernymi, czyli i nam wypowiedzieli wojnę!

Cordel
30-09-2001, 09:33
Większe szanse mamy oberwać za to, że jesteśmy w NATO, niż za to, że jesteśmy niewiernymi.

celt_birofil
12-11-2001, 15:40
Chciałbym wierzyć, że to katastrofa lotnicza a nie ciąg dalszy horroru...

Simon
12-11-2001, 15:56
a ja myślę, że to nie przypadek. I nie koniec.
I jak słucham o demonstracjach przeciwko wojnie to przypominają mi się słowa ministra Becka: Pokój tak ! Ale nie za wszelką cenę !

slavoy
12-11-2001, 16:27
Właśnie coś przebąkują że jednak na pokładzie był wybuch...
Robi się coraz mniej wesoło:ice:

Lacriferno
09-11-2005, 14:47
Dostałem od znajomego ten oto link (http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_po.htm) . Ciekawe, jak było naprawdę? Stronka nie chciała iść pod Firefoxem.

peter007
09-11-2005, 17:23
Dostałem od znajomego ten oto link (http://www.pentagonstrike.co.uk/pentagon_po.htm) . Ciekawe, jak było naprawdę? Stronka nie chciała iść pod Firefoxem.
Już to było w "Znalezione w sieci"

U-BOT
09-11-2005, 17:30
Hmm...
Zaczynam wierzyć w teorię spisku...

Lacriferno
09-11-2005, 19:27
Już to było w "Znalezione w sieci"
No cóż, nie przyuważyłem.