Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaka to marka piwa??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wisnia46
    Junior
    • 05-2007
    • 1

    Jaka to marka piwa??

    Pewnego dnia do mojego pokoju wpadła "ekipa remontowa" tzn. tata i wuja i mówią, że jest robota zebym im troche pomógł. A że miałem wakacje i troche wolnego czasu więc się zgodziłem. Wiadomo jak to przy robocie "trza chlapnąć piwko" a że sklep bym blisko to się skoczyłem. Po powrocie weszliśmy na temat piwa. Córka pani u której remontowaliśmy mieszkanie była w Anglii i mówiła (wuja też to potwierdził), że jest jakieś najlepsze piwo na świecie którego nazwe nie wiem czy dobrze usłyszałem ale zrozumiałem to tak: Birholzen lub Birholsen (nie wiem czydobrze usłyszałem i czy dobrze napisałem). Podobno kolor tego piwa jest czarny jak coca cola czy pepsi. Kosztuje podobno ok 13zl za 0,5l
    Jeśli ktoś zna tą nazwe i pił to piwo proszę o kontakt wisnia46@o2.pl
    Też bym chciał spróbować tego piwa
    Pozdrawiam

  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wisnia46 Wyświetlenie odpowiedzi
    najlepsze piwo na świecie
    A co to znaczy "najlepsze na świecie"? Tyskie też się tak reklamuje.
    Sorry, że nie na temat, ale jak coś takiego słyszę to mnie skręca. Dla mnie najlepsze może być piwo "x" dla drugiego "y" a dla kogoś innego "z". Stwierdzenie, że dane piwo jest najlepsze jest bardzo prowokujące.
    Niestety ale nie wiem o jakie piwo Ci chodzi, ale proponuję abyś próbował różnych piw a poznasz olbrzymie bogactwo smaków jakie w nich drzemie i sam stwierdzisz, że "nie wszystko złoto co się świeci". Nawet jeżeli trafisz na te "najlepsze" zawsze możesz odkryć jeszcze lepsze.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • peter007
      Senior
      • 06-2004
      • 2820

      #3
      Może chodzi o Holsten, a na etykiecie czy puszce był dodatkowo napis "bier" dla tych co mogliby się nie domyślić, że to piwo . Z drugiej strony Holsten jakiego ja znam nie przypomina ani trochę pepsiory
      Last edited by peter007; 02-05-2007, 22:17.
      Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #4
        Najprawdopodobnie chodziło o Carlsberg Przecież jest w reklamie najprawdopodobnie najlepsze piwo na świecie .
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mafar Wyświetlenie odpowiedzi
          Najprawdopodobnie chodziło o Carlsberg Przecież jest w reklamie najprawdopodobnie najlepsze piwo na świecie .
          Wisnia napisał że piwo byo ciemne, więc Wasze typy odpadają. mnie zresztą się też nie kojarzy z niczym konkretnym.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kangurpl
            Senior
            • 03-2002
            • 2660

            #6
            Mi się kojarzy z jakim piwem klasztornym kloster brzmi podobnie jak Birholsen, w dodatku nazwa podawana z ust do ust uległa z pewnością zniekształceniu..
            Cena w złotówkach więc było kupowane w Polsce.
            Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
            "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

            "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              nie podejrzewam ekipy remontowej o upodobania do piw klasztornych, choć mnie podobna ekipa zakamuflowanego u znajomej stouta wzięła i wypiła z lodówki właścielki.

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Może to po prostu chodzi o piwo Beamish,choć to piwo z Irlandii,ale może nie zajarzyli do końca...?


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎