Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Vojkovice 10, Hostinec a Minipivovar U Konička

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    Czechy, Vojkovice 10, Hostinec a Minipivovar U Konička

    Dojechać tam najlepiej od strony Cieszyna lub Frydka-Mistka drogą nr 48 lub koleją do miejscowości Dobratice, później drogą około 500m do obiektu.

    Obiekt okazały i wielofunkcyjny, wybudowany na bazie zabudowań gospodarczych ( chlew, stajnia ).
    Znajdziesz tam:
    - piwiarnię dla ~50 os.
    - okolicznościowy salonik ( bankietka ) dla 20 os. ( dla niepalących )
    - zadaszony taras dla ~60 os.
    - placyk zabaw dla dzieci, parking, boksy na rowery ...
    - oczywiście minibrowar który możesz zwiedzić.
    W przyszlości będzie można pojeździć konno i przespać się - może jeszcze w tym roku !?
    Ciekawostką jest to, iż piwo z minibrowaru połączono bezpośrednio z bufetem, z pominięciem beczek, aczkolwiek możesz je tam zakupić od 5 do 50l i wypożyczyć osprzęt. Piwo możesz też nabić do butelek na wynos.

    Piwo beczkowe niefiltrowane, warzone z czeskich surowców, 0.5l:
    - jasny Ryzak 11* - 18 kcz
    - ciemny Vranik 12* - 19 kcz
    - półciemny Grošak ( Groszak ) 14* - 20 kcz
    - rżnięte w ostry kontrast Ryzak/ Vranik - 20 kcz
    Piwo inne :
    - bezalkoholowy Birel od Radegasta - 20 kcz/but.
    Dostępne także większe i mniejsze objętości.
    Pomyśleć tylko, iż wcześniej serwowano tam tylko produkty z pobliskiego Radegasta !

    Posiłki to dania z domowej kuchni na bazie: ryb, serów pod każdą postacią, wieprzowiny - menu dnia już od 60 kcz z zupą !
    Przekąski do wina i alkohole mocne, np " domowa warzonka " 20/50ml - 7/18kcz, ( 1kcz=0,14zł ).

    Dostępne także piwne gadżety tej firmy od etykiet po koszulki ale to już doczytasz tu:

    W pobliżu: Beskidy, trasy rowerowe i inne minibrowary:
    Beskydy.cz - Nejvíce informací o moravském regionu Beskydy, Valašsko, Javorníky, Hostýnské vrchy

  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    #2
    Jak dla mnie to super śląskie i małopolskie odskocznie dla całych rodzin - piwo jw !

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Znakomity browar w pięknej okolicy. A na dodatek z dobrym zapleczem gastronomicznym jak i hotelowym. Doba za pokój dwuosobowy kosztuje 600 koron. Fotki browaru już wkrótce.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Doba za pokój dwuosobowy kosztuje 600 koron.
        Też byliśmy, minęliśmy się. Za nocleg płaci się za osobę 300kc. Za dziecko pani nam nie policzyła, bo mieliśmy dla niego własną pościel.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #6
          Nadal dostępne trzy rodzaje piwa, szkoda że nie zostało uwarzone coś specjalnego na okres świąteczno-noworoczny. Choć trzeba przyznać że w Czechach warzy się wtedy jakieś mocniejsze jasne a Koniček ma je w stałej ofercie (Grošak 14).

          Wnętrze minibrowaru jest przytulne, mieści ledwie 8 stolików, które w porze obiadowej zapełnione są do ostatniego miejsca. Przyjemne wrażenie potęguje kominek w którym żwawo buhają płomienie a którego skwapliwie dogląda jeden z pracowników Konička.

          Piwa jak na minibrowar są przyzwoite aczkolwiek bez jakiejś rewelacji. Ceny dań bardzo przystępne (dwucyfrowe).

          Dobrze jest mieć takie miejsce tak blisko Polskiej granicy.
          Attached Files
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #7
            Ależ jak zwykle na święta było uwarzone specjalne piwo 16% Blg! Widocznie się nie załapałeś bo już przed świętami informowano że to już ostatnie beczki.

            Comment

            • ada13
              Senior
              • 03-2004
              • 128

              #8
              A taki malunek wprost zachęca do wypicia piwka.
              Attached Files

              Comment

              • Jurandofil
                Senior
                • 10-2007
                • 976

                #9
                W grudniu zeszłego roku namówiłem nawet żonę na wizytę U Konicka i...
                Próbuję po czesku złożyć zamówienie, kelnerka mi przerywa mówiąc z uśmiechem:
                - mówcie polski, ja was rozumiem!
                Na co moja żona, ucieszona, zaczyna wypytywać kelnerkę o pozycje z karty specjalnie używając "wyszukanych" i dziwnych polskich słów. Kelnerka po chwili się krzywi i spoglądając na mnie, pyta:
                - mluvite cesky?
                Zdravim!

                PS. Pivo podawane U Konicka jest aktualnie dla mnie najlepszym piwem, które w życiu skosztowałem i aktualnie jest ważone (Jurandzie wróć! Arthur'sie wróć!).
                Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4568

                  #10
                  Oj, ja też uwielbiam piwa z Konička, tamtejsze jedzenie i klimat małego browarku pod lasem z wybiegiem dla koni, sielanka!Dobrze że niedaleko od Cieszyna i pociągi co godzinę. Nie wiem tylko czemu kolega Jurandofil twierdzi że piwo jest tam "ważone"? Mi podają zawsze na kufle i zawsze dolane 0,5 l, wagi też nie widziałem. A miło sie pije na zewnątrz, szczególnie w ciepłej porze roku, gdy apetyt wspomaga piękny zapach warzonego obok piwa.

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #11
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie wiem tylko czemu kolega Jurandofil twierdzi że piwo jest tam "ważone"? Mi podają zawsze na kufle i zawsze dolane 0,5 l, wagi też nie widziałem. A miło sie pije na zewnątrz, szczególnie w ciepłej porze roku, gdy apetyt wspomaga piękny zapach warzonego obok piwa.
                    Ech...
                    No i wychwycił Dadek moje niedoświadczenie w pisaniu na forum i chaotyczność językową!
                    Omlouvam se!
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4568

                      #12
                      Jak zawsze z wielką przyjemnością, ponownie odwiedziłem Konička przedwczoraj, przywożąc ze sobą trzech polskich piwoszy aż drżących by spróbować tego o czym tyle słyszeli. Piękna, słoneczna pogoda (13 stopni ciepła!) sprawiła że większość ław na zewnątrz była zajęta. Koniki za płotem też już poczuły wiosnę bo wesoło biegając co i raz podchodziły dopraszajac się pieszczot. Choć o tej porze roku "terasa je bez obsluhy", po złożeniu zamówienia wewnątrz, przemiłe panie kelnerki przynosiły jadło i piwka. Z piwek była stała "trójka koników" czyli jasny Ryzák 11 Blg, czarny Vráník 12 i półciemny Grošak 14. Oczywiście wszystkie wyśmienite jak zawsze. Miałem maleńką nadzieję że może będzie już tradycyjny Velikonoční specjal 16 Blg ale pani kelnerka powiedziała że dopiero koło 20 marca i będzie to całkiem nowe piwo 15 Blg. Szkoda że nie będę tam jeszcze przed świętami! Chociaż moi koledzy zachwyceni piwem, jedzeniem, i sielankowym otoczeniem, taszcząc do pociągu napełnione 11-ką i 14-ką "na drogę"(bo 12-kę wypiliśmy do cna!) 1,5 l butelki, już kombinowali jak by tu szybko znów zawitać. Nie zdziwiłem się wcale!

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4568

                        #13
                        No i udało się wpaść do Konička w poświąteczny wtorek! Był Velikonoční special co mnie bardzo ucieszyło. Jednak nie była to 15-ka jak informowała pani przed 2 tygodniami ale półciemna 16-ka! Piwko typowe dla tutejszego browarku. Ogromna czapa beżowej piany trzymającej się do dna kufla, wyraźny, zrównoważony, owocowo - chmielowo - słodowy smak. Nic dodać, nic ująć, pychota!

                        Comment

                        • Jurandofil
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 976

                          #14
                          Czechy 3.04.2008 - część II

                          Osobówką ze Svitav dotarłem do Ceske Trebove. 4 min. na przesiadkę okazały się nieaktualne. Wszystkie pociągi z kierunku Pragi opóźnione - od 50 do 170 minut (padł system zabezpecovaci na trati mezi Kolinem a Prahou; vlaky jely odklonem przez Lysou nad labem). W związku z tą sytuacją do przystanku Dobratice pod Prasivou nie dotarłem jak pierwotnie planowałem przez Valasske Mezirici, ale przez Ostrave (i niestety godzinę później).
                          O 12:49 wysiadłem v Dobarticach ze składu czterech motoraków i powędrowałem do Vojkovic. U Konicka zastałem standard (Kladasa 16 opisywanego przez Dadeka już dawno nie było - bo wypił )
                          To co mnie m. in. fascynuje w tym miejscu, to fakt, iż ludzie przyjeżdżają tu (zwykle samochodami - kierowca nie pije) z okolicznych miejscowości na obiad. Opieka kelnerki nad klientami jest wzorowa. Gdy w kuflu zostało mi mniej niż 1/4 piwa, zjawiła się z pytaniem "jeste pivecko?" Ano, prosim!
                          Spróbowałem (jak zwykle) każdego gatunku, napełniłem pety, by w Warszawie po powrocie jeszcze poczuć (mimo, że słabszej jakosci po dobie on nalania) relwelacyjny smak konickoveho piva.

                          Na końcu zamieszczam zdjęcie potrawy, którą gorąco polecam; szczególnie dla tych, którzy zapieczoną serem angickou sloninu osadzoną na delikatnym mięsie, uwielbiają. Nazwa potrawy "specjalita pana Sladka" (albo jakoś podobnie).

                          Z tym miejscem zawsze trudno się rozstać, ale niestety urlop tylko jednodniowy i trzeba wracać do domu. O 16:08 wsiadłem na przystanku Dobratice pod Prasivou v motoraka i przez Frydek-Mistek, Ostravu hl.n., Zebrzydowice, Katowice pociągiem EC 102 Polonia wróciłem do Warszawy.
                          Uwaga! polecam bilet międzynarodowy z ofertą CD-PKP most, który tam i z porotem na trasie Petrovice u Kravine - Warszawa Cen. kosztuje ok. 114zł (u Czechów jeszcze taniej: 783Kc) - ceny kształtują się w zależności od kursu Euro. Ofertę tę stosować należy również przy podróży z Warszawy do Katowic, ponieważ zapłacimy znacznie taniej niż kupując bilet krajowy (wyłączam specjalną sytuację, gdy ktoś skorzysta z biletu "weekendowego" lub "turystycznego"). Bilet CIV (komunikacji międzynarodowej) jest ważny 2 miesiące i rezerwacja miejsc jest do niego NIEobowiązkowa!

                          Koniec części II, ostatniej.
                          Attached Files
                          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #15
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
                            Uwaga! polecam bilet międzynarodowy z ofertą CD-PKP most, który tam i z porotem na trasie Petrovice u Kravine - Warszawa Cen. kosztuje ok. 114zł (u Czechów jeszcze taniej: 783Kc) - ceny kształtują się w zależności od kursu Euro.
                            No,Czesi mają taniej całe 6 pln.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎