Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jacobsen, Dark Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Jacobsen, Dark Lager

    Tę piękną butelczynę (0,7L) dostałem od mojej kochanej małżonki (nabyte na służbowym wypadzie do Danii).

    Pod nazwą Jacobsen Carsberg sprzedaje w Danii 6 różnych piw, warzonych podobno wg najstarszych zachowanych receptur tego browaru. Nazwa ta upamiętnia Jacoba Christena Jacobsena, który wraz z synem Carlem (od jego imienia i usytuowania na niewielkim wzgórzu ,,berg” powstała nazwa Carlsberg), przyczynił się do szybkiego rozwoju browarnictwa u schyłku XIX wieku.

    Butla prezentuje sie fantastycznie: nietypowy, zwężający się ku górze kształt, wytłoczenia na szkle, estetyczne i skromne etykiety, kapsel z ładnym nadrukiem. Zawiera 5,8% alk.
    Piana przy nalewaniu tworzy się ładna i gęsta, jest średnio trwała. Nagazowanie nieco zbyt małe.
    Zapach znad szklanki unosi się intensywny, niezwykle przyjemny - mieszanka karmelowości i kwaśnych owoców (czerwone porzeczki, jabłka?).
    Smak równie dobry jak zapach. "Kożlakowa" karmelowość uzupełniona chmielowa goryczką i delikatnymi nutami słodów palonych. Całość niezwykle dobrze się zgrywa. Całkiem długi posmak, palono - chmielowy.

    Na zakończenie pozostaje mi wyrazić głęboki żal, że tak smaczne piwa Carsberg przeznacza wyłącznie na rynek Duński, polskiego konsumenta racząc rozwodnionym pilsem
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Jeszcze dodam wizualizację:
    Attached Files

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4996

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Borysko Wyświetlenie odpowiedzi
      Na zakończenie pozostaje mi wyrazić głęboki żal, że tak smaczne piwa Carsberg przeznacza wyłącznie na rynek Duński, polskiego konsumenta racząc rozwodnionym pilsem

      No nie tylko na swoj rynek.
      Piwa Carlsberg Jacobsen sa dostepne rowniez w USA
      Wiem, ze to marne pocieszenie dla polskich smakoszy, ale sprostowac trzeba.
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        Faktycznie się zagolopowałem - nie mam informacji o dostępności Jacobsenów na innych rynkach niż polski i duński. Dzięki za sprostowanie Latarnik

        Comment

        • Chmielosz
          Junior
          • 02-2005
          • 27

          #5
          Witam,
          Całkiem niedawno wróciłem z majowego wypadu do Kopenhagi no i oczywiście nie mogło mnie zabraknąć w muzeum Carlsberga. Muzeum jest bardzo ciekawe szczególnie dla miłośników złotego napoju bogów. Jest tam sala w której muzeum gromadzi piwa z całego świata (nieotwierane) no i z naszego kraju są takie rodzynki jak EB i Lezajsk Beer Oczywiście najpiekiejszym momentem jest ostatni punkt zwiedzania czyli Bar gdzie na podstawie biletu mozna napić się po jednym piwie z kat A i kat B. Z kategorii B spróbować musiałem Jacobsena - Saaz Blonde - wspaniałe piwko pszenne (żonka wzięła Brown Ale - więc i tu skorzystałem) z kategorii A Tuborg Classic oraz Red Tuborg - piwo, którego produkcja została wznowiona po pięciu latach właśnie pod koniec kwietnia br. na krótki okres letni, więc mi się udało - piwak wszystkie bardzo dobre. No i w Barze tym mozna degustować każde piwko, lecz wówczas nalewają na dnie szklanki - tak na cztery łyki i tu skorzystałem i spróbowałem Jacobsena Limited Edition - ale to piwo jest naprawdę dla koneserów, jego smak jest wręcz kwasny.
          Do domciu zakupiłem sobie dodatkowo Jacobsen Bramley Wit - też o pszennym smaku no i wspomniany przez Borysko Dark Lager
          Oprócz tego klasyczny zielony Tuborg (czy ktoś widział Tuborga w Polsce?) a także piwka produkowane przez Browar Albani w Odense - też bardzo smaczne
          Zatem jeśli ktoś będzie w Kopenhadze to muzeum Carlsberga jest punktem obowiązkowym

          Zgadzam się z Borysko - Carsberg sprzedawany w Polsce to shit w porównaniu z tym co się pije w Danii

          Chmielosz
          Chmielosz

          Comment

          • Koninck
            Senior
            • 03-2009
            • 180

            #6
            Smak Karmelowy z posmakiem lekkiej goryczki
            Zapach Limonki
            KolorCiemna wiśnia
            PianaSzybko opadająca
            UwagiCiekawe piwo z rodzaju tych które fajnie się pije.
            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎