Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Ruda Śląska, Radoszowska 140 (Kochłowice), Karczma Śląska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Ruda Śląska, Radoszowska 140 (Kochłowice), Karczma Śląska

    Przy ulicy Radoszowskiej 140, w starym ale zadbanym parterowym budynku, mieści się przybytek, co się zowie KARCZMA ŚLĄSKA. W środku są dwie obszerne sale, może trochę za mało „przytulne”, ale byłem tam w godzinach przedpołudniowych, kiedy klientów jest jak na lekarstwo, więc trudno powiedzieć jak to wygląda kiedy lokal naprawdę żyje. Na pewno to sprawdzę któregoś wieczora. Z tyłu, w ogrodzie jest kilkanaście ław i stolików z parasolami. Aha, można zagrać w bilard i porzucać do celu. Za barem miła obsługa. No i najważniejsze – jest piwo...
    Tyskie Gronie w cenie 3.20 zł w wersji lanej. A poza tym można podegustować z butelek:
    Wel Scotch 6zł., Grimmell za 5.50, Heineken – 4zł., Stella Artois – 4.60zł., Murphys Irish Shout – 8zł., Alhambra – 10zł (za litr), Fischer za dychę, La Trappe Dubbel – 18zł. I wreszcie Asahi za 35zł. Jest też Piast i Bosman za 2.50, Brok, Żubr za 2.60 i Pilsner za 3 złocisze (niektóre ceny może wyglądają na obłędne, ale mówi się trudno i pije się dalej. Tyle tylko zdążyłem sobie zanotować, bo wybór jest dużo większy. Na dodatek z rozmowy z bardzo miła Panią zza lady, dowiedziałem się, że szef – pan Czesław – często zmienia asortyment.
    Mamy zamiar z Fruńką, częściej odwiedzać to miejsce. A jeżeli będziecie w pobliżu, to polecam, zaglądnijcie tu.
    Warto!
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Re: Ruda Śląska - Kochłowice

    Originally posted by adam16
    Przy ulicy Radoszowskiej 140, w starym ale zadbanym parterowym budynku, mieści się przybytek, co się zowie KARCZMA ŚLĄSKA. ... jeżeli będziecie w pobliżu, to polecam, zaglądnijcie tu.
    Warto!
    Niby nic się nie zmieniło, ... ale to tylko tak na pierwszy rzut oka. Niestety ostatnio zdarzają sie tutaj pozamazywane daty ważności na etykietach, a czasami nawet pourywane te fragmenty etykiet. I nie wiem czy miałem tylko ostatnio pecha, ale roznosił się w tym miejscu niemiłosierny smrodek, jakby kompania wojska zdjęła skarpety i zwróciła posiłek.
    A szkoda, bo to fajne miejsce było. W związku z czym, będę ich jeszcze kontrolował.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • nexus_44
      Gość
      • 04-2002
      • 44

      #3
      Ten charakterystyczny smrodek w okolicy Karczmy Śląskiej pochodzi z hodowli 150 świn (chociaż słyszałem, że teraz jest ich już mniej). Ale ogólnie całkiem miło świętuje się w tym lokalu zakończenie roku szkolnego...
      Były też dyskoteki, teraz w weekendy coś tam grają na scenie...
      Barbórka im zrobiła konkurencję.

      Idę tam świętować zdanie maury...

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Dotyczy Karczmy Śląskiej

        Smród był w środku. Był - to bardzo dobre określenie. Wszystko wróciło do normy. Wtedy to musiała być przypadkowa wpadka - pewnie jakiś klient chciał wypróbować każde piwo jakie tam mają i nie mógł wszyskiego zmieścić
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          nexus_44 napisał(a)
          Ten charakterystyczny smrodek w okolicy Karczmy Śląskiej pochodzi z hodowli 150 świn (chociaż słyszałem, że teraz jest ich już mniej). Ale ogólnie całkiem miło świętuje się w tym lokalu zakończenie roku szkolnego...
          Były też dyskoteki, teraz w weekendy coś tam grają na scenie...
          Barbórka im zrobiła konkurencję.

          Idę tam świętować zdanie maury...
          Dla niezorientowanych ta Barburka to restauracja, ale jak tam jest nie wiem bo jakoś nigdy nie było mi po drodze. Zresztą mieści się w pawilonie typu gierkowskiego, i mimo że robili tam jakiś czas temu remont, nie czyni dobrego wrażenia.

          A ta chodowla świń i kurczat zresztą też jest w innym miejscu, bliżej centrum Kochłowić i przez to ciężko jest wystać na przystankach autobusowych w rynku i równie ciężko jest wysiedzieć w tamtejszej knajpie (nazwy nie pomnę).
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            UPS! FCJP, wiecie już pewnie gdzie mi się to porobiło
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎