Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Kraków, Kącik 1, Wstąp

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Kraków, Kącik 1, Wstąp

    Opisywałem już kiedyś ten sklepik w jakimś zbiorczym temacie o piwach w Krakowie. Znajduje się obok wieżowca Banku BPH przy Placu Zgody/Plac Bohaterów Getta.

    Aktualnie można tam dostać:

    Z Jagiełły: Mocne 0,5 l, Gulden 0,5 l i Black Power w butelkach zwrotnych 0,33 l.

    Z Browaru na Jurze: Boner Mocny w butelkach euro.

    Do tegp Śląskie (premium, nie mocne) z Zabrza, co już chyba nie jest dziś rarytasem w Krakowie. Co do Bonera, to mają go już od pół roku i właścicielka twierdzi, że się dobrze sprzedaje. Jagiełło też jest od jakiegoś czasu - właścicielka twierdzi, że smakuje jej Black Power

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #2
    Mocny, Black Power i Boner Mocny nadal są.
    Guldena brak
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Jakby to kogoś interesowało to sklep bierze piwo z browarów Jagiełło i Na Jurze z hurtowni 'Wist' Dobczyce, Rynek 13, tel. 0-12 271-14-91.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Nowa dostawa piw z Jagiełły ma być w piątek. Aktualnie jest tylko Mocne. Boner Mocny też oczywiście cały czas jest.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          W tym momencie z Browaru na Jurze mają Tigera Pils i Bonera Mocnego. Z Jagiełły tylko Mocnego.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
            Z Jagiełły tylko Mocnego.
            W euro czy pikniku?
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Skrzynkę (nie ma go wystawionego) z Jagiełłą wypatrzyłem pod Bonerami, nie przyglądałem się, ale wydaje mi się, że EURO.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #8
                Ja w tym sklepie ostatnio "rozrabiałem". Nie zauważyłem, że wystawione puste butelki, które robią za informację dla klientów są jakoś zmyślnie powiązane ze sobą gumkami. Chwyciłem butelkę Magnusa i pociągnąłem resztę. Obyło się na szczęście bez ofiar. System jest IMO dość kretyński. Można się naciąć, jak ktoś nie wie i chce np. zobaczyc kontrę butelki Oczywiście była granda z butelkami zwrotnymi, w dodatku euro. Brałem JM i na wymianę miałem z Raciborza coś zdaje się. Nie ominęła mnie bezsensowna dyskusja dot. opakowań zwrotnych .
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  W tym momencie z Browaru na Jurze mają Tigera Pils i Bonera Mocnego w Euro oraz Mocnego w bączku. Z Jagiełły bączkowe Magnus i Nałęczowskie Ciemne oraz Gulden w pikniku. Trudno powiedzieć ile liczą za kaucję, bo na paragonie jej nie wyszczególnili. Można dostać także Amber Grand Imperial Porter i Koźlaka. Reszta to co wszędzie. Nie mogłem wypatrzyć Strzelca a pamiętam ten sklep sprzed 2007 roku, gdzie tylko ten bywał poza masówką.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    Tager i Boner nadal dostępne.Z Jagiełły Nałęczowskie,Lipcowe i Mocne.Reszta to mniej ciekawe wyroby spod znaku mocne,supermocne itp. dla chłopaków z Podgórza (no może poza Asahi ).Cenowo jeśli chodzi o Zawiercie i Pokrówkę chyba najtaniej w Krakowie.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • toto
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 949

                      #11
                      Na stanie Zawiercie (tylko Tager - 1,20 zł i Boner), Jagiełło (Mocny; Specjal w bączku) i Amber. Także Łomża n/p i Strzelec (1,60 zł - 0,5 l).
                      Miejscowa klintela kupuje jednak głównie Książa Mocnego, puszkowego Van Pura i Wojaka (na podstawie wieczornych obserwacji własnych podczas oczekiwania w kolejce).

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Niestety, w tym momencie można całkowicie odpuścić sobie wizyty w tym sklepie. Z ciekawszego asortymentu to chyba tylko Jagiełło (Magnus i Magnus miodowe) i Strzelec. Reszta to same koncerniaki. Nie pamiętam, bo chciałem kupić kilka Strzelców i jak wyjąłem butelki to się zaczęła dyskusja. Nie biorą nic co nie ma etykiety takiej jak mają w tym momencie na sklepie. Czystej butelki też nie biorą, bo pani stwierdziła, że nie wie przecież jaka tam była etykieta. Zaskoczony byłem mocno, bo jeszcze niedawno wymieniłem tam wszystkie stare EURO (z przeróżnymi etykietkami i czyste, i nigdy słowa nie usłyszałem). Szkoda, lubiłem tam czasem zaglądnąć.
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎