Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W jaki dzień tygodnia najczęściej warzysz?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    W jaki dzień tygodnia najczęściej warzysz?

    Ciekawa jestem, ja to u Was się układa, bo u mnie jakieś 85% warek zostało zrobione w niedzielę. Sporadycznie zdarza mi się też warzyć w środku tygodnia, baaaardzo rzadko w sobotę (po piątkowym piwkowaniu jakoś mi się nie chce).

    I jeszcze napiszcie, czy warzycie przedpołudniem, po południu, wieczorem??

    Ja warzę albo od rana, albo zaczynam najpóźniej ok. 13.00.
    49
    sobota
    53,06%
    26
    niedziela
    20,41%
    10
    w dni powszednie
    26,53%
    13
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Prawie tylko w soboty. Przez początkowy okres działalności browaru zaczynałem gdzieś około 14-16, ale to okazało się nie najlepszym wyjściem. Od kilku warek warzę w soboty rano, zaczynając ok. 7-8.
    Inne prace kiperskie jak obciągi czy rozlew zdarzają sie w tygodniu, ale warzenie tylko w soboty.
    Ze dwa razy warzyłem w tygodniu, jak żona jeździła w delegacje, ale później byłem nieźle zgięty w pracy dzień później, bo warzenie przeciągało się do późna.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23790

      #3
      przeważnie od rana, tylko dni powszednie - bo weekendy prawie wszystkie zawalone zresztą warzymy stosunkowo rzadko więc nie wiem czy jest się czym chwalić
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Zależy kiedy następuje rozlew. Warzenie rozpoczyna się następnego dnia. Ostatnio staram się zaczynać najpóźniej o godz 16.00 co by nie siedzieć po nocy.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Zależy kiedy następuje rozlew. Warzenie rozpoczyna się następnego dnia.
          Czy mógłbyś wytłumaczyć tę zależność? Bo nie widzę jakoś związku

          Aaaaa!!! WIEM - masz jeden fermentor???
          Last edited by Marusia; 27-05-2007, 11:26.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Sherman
            Senior
            • 09-2005
            • 305

            #6
            Ostatnie moje warki były warzone w sobotę lub w niedzielę, ale kiedyś każdy dzień tygodnia był dobry. Zaczynam najpóźniej o 13 żeby nie siedzieć do późna.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Aaaaa!!! WIEM - masz jeden fermentor???
              Brawoo!! jeden fermentor ale dwa balony i trza to jakoś jeszcze połączyć żeby się nie zazębiało.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                #8
                zawsze w dni powszednie (bo jestem sam w domu) zaczynam koło 8 rano ,wstawiam wodę w tym czasie małego do przedszkola , woda wtedy w sam raz i kończe koło 14,30 jak żona wraca z pracy (juz posprzątane)Bywa że sie nie wyrabiam wtedy chmielenie następnego dnia
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • huanghua
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 1910

                  #9
                  Bodajże w 100% w soboty (nie pamiętam innego dnia). Start zazwyczaj 10-11.
                  W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                  Comment

                  • Wielki_B
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 1968

                    #10
                    Generalnie w soboty i niedziele. W kulminacji sezonu także często w tygodniu. Np. śrutuję na 2 warki we wtorek, a potem w środę i czwartek warzę po pracy. Całość limitują drożdże, bo nie lubię kiedy maja oczekiwać na robotę dłużej niż 2 dni w lodówce.
                    A teraz laba - nie warzę ani w weekend, ani w tygodniu. Bo nastał czas na najlepsze - degustacje i... degustacje
                    I tak do jesieni.

                    Comment

                    • rafal_s
                      Senior
                      • 11-2006
                      • 128

                      #11
                      Staram się zawsze wymierzyć w sobotę, żeby móc się spokojnie wyspać w niedzielę po sobotnio-wieczornym sprzątaniu po warzeniu. W sobotę też zresztą nie zaczynam o świcie, tylko koło południa, więc schodzi mi cały dzień, bo niestety mam kuchenkę elektryczną (płyta ceramiczna) która nie dysponuje zbyt wielką mocą. Stąd podgrzanie całego gara brzeczki do gotowania zajmuje trochę czasu. Marzy mi się konkretny palnik, ale będzie musiał jeszcze poczekać...
                      W niedzielę często butelkuję, bo to mniej czaso- i energochłonne (może z wyjątkiem mycia butelek ;-) ).
                      W ciągu tygodnia jeszcze mi się nie zdarzyło i pewnie nieprędko się zdarzy.

                      Comment

                      • JARECKI40
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 456

                        #12
                        W każdy możliwy byle wolny od pracy . Ostatnio zaczynam między 18-19, a chmielę na drugi dzień.

                        Comment

                        • mwa
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 5071

                          #13
                          Jako, że pracuję w weekendy i święta (co drugi) a w tygodniu mam wolne więc zaczynam w nocy poprzedzając dzień wolny od pracy. No chyba, że mam więcej wolnego więc od rana. A w jaki dzień tygodnia to już zupełnie różnie.
                          Pozdrawiam Cię !!!!

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19163

                            #14
                            Podobnie jak mwa, zwykle pracuję w weekendy, więc mimo, że podałem opcję "niedziela" - tak zwykle warzyłem, to ostatnio po prostu w różnych nieprzewidywalnych dniach. Ot kiedy mam wolne lub mam nocną zmianę.
                            Last edited by e-prezes; 28-05-2007, 21:50.

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #15
                              My w soboty - z powodów organizacyjno-logistycznych. Choć tak dawno już nic nie było, że może nie powinienem zabierać głosu w ankiecie...
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎