Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Forchheim, Kellerberg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    Forchheim, Kellerberg

    W miasteczku Forchheim(stare miast cesarskie), okolo 30 km od Norymbergi, znajduje sie tak zwany Kellerberg. Sa to ogodki piwne umieszczone w miejscu, gdzie kiedys lezakowalo sie piwo w skalnych piwnicach. Jest to raj dla piwoszy, poniewaz znajduje sie tam kilkanscie Kellerow. Mozna napic sie tam piw z 4 borwarow z Forchheimu(Hebendanz, Greif, Neder, Eichhorn) oraz piw z browarow: Wolfshöhe, Löwenbräu Buttenheim, St. Georgen Bräu Buttenheim(nie jestem pewien czy to wszystkie). Wiec do kosztowania jest moc a mozna sie tez posilic daniami typowo frankonskimi jak golonka smazona itp. Jest to wielki areal, wymaga dobej kondycji(fizycznej i piwnej). Piwo kosztuje srednio 1,80€. Polecam piwoszom i nie tylko.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Bardzo przyjemne miasteczko, szkoda że dopiero przeczytałem tą informację:



    Na wiki informują, że działa to od maja do września, tak jest rzeczeczywiście? Ewentualnie codziennie czy tylko w weekendy?

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Codziennie, ale wiekszość popołudniami. Ceny zmienily sie od wpisu Piwowara2

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23793

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Codziennie, ale wiekszość popołudniami. Ceny zmienily sie od wpisu Piwowara2
        Jest taniej?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎