Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Pilzno, Kollarova 36, Koutland

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Pilzno, Kollarova 36, Koutland

    W Polsce małe/średnie browary upadają, w Czechach tendencja jest odwrotna. Zmartwychwstały w zeszłym roku browar Kout na Sumave powoli, acz konsekwetnie poszerza region wpływów. Najpierw powstała firmowa piwarnia w Domazlicach, a tej wiosny otwarto tego samego typu lokal w Pilznie.

    Knajpa oddalona jest jakieś 10 minut piechotą od rynku i zadziwia swą przestronnością. To właściwie bardziej klub niż klasyczna piwiarnia. W głównej sali na dużej ścianie jest wyświetlany obraz z projektora (jak ja byłem leciał hokej oczywiście). Jest też scena + aparatura co pozwala sądzić że organizowane są tu imprezy i koncerty. Pozostałe dwie sale to herna (czyli automaty do gier) oraz salka z szafą grającą w wersji dvd (czyli można sobie obejrzeć wybrany videoclip lub koncert).
    Z dostępnych piw najciekawszą propozycją są: jasna 12 kvasnicova oraz ciemna 18.
    Kvasnicovego byłem bardzo ciekaw bo to rzadki przypadek żeby piwo tego typu było serwowane poza miejscem jego wytwarzania. Nie zawiodłem się - piwo urzekało swieżością i treściwością.
    Z kolei ciemna 18 to rzadkość w ofercie czeskich piwowarów. Piwo okazało się być pełne w smaku, pozbawione słodyczy i o wręcz niewyczuwalnym alkoholu. Troszkę zadziwiała cena piwa - 38 Kc czyli mniej więcej dwa razy drożej niż pozostałe z dostępnych tu piw.

    Zapewne posiedziałbym tu dłużej gdyby nie brak ciepłych dań w karcie. No ale tak jak wspomniałem - to bardziej klub niż restauracja czy piwiarnia. W każdym bądź razie będąc w okolicy warto wpaść spróbować dobrych piw z odrodzonego koutskiego browaru.

    Załączam fotkę kvasnicovego z Koutlandu pochodzące z www.pivni.info
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    Na ciepło można zjeść kiełbasę.
    Oferta piwna to 10,12,12 kvasnicova,14 ciemna i 18. Ceny korzystne, kolejno 18,22,22,25,39kc.
    Lokal ma charakter sportowy, puszczają mecze, mają rzutnik. Można również stawiać zakłady i grać w automaty.
    Kufelka pani sprzedała nam za 100kc.

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      • 10-2006
      • 1117

      #3
      Lokal pod tą nazwą zlikwidowany.
      Dalej jest herna, teraz pod szyldem Bonvera.
      Mimo że Bonver jako właściciel sieci tego typu przybytków jest również właścicielem minibrowaru ''BON'', piwa z tego minibrowaru tam nie spotkamy.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎