Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Pilzno, Veleslavínova 4, Šenk Na Parkánu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Pilzno, Veleslavínova 4, Šenk Na Parkánu

    Piwiarnia przyległa do Pivovarskiego Muzeum. Ma prawie taką samą ofertę i ceny co firmowa restauracja Plzenskiego Prazdroja 'Na Spilce'. Ale z tego co wiem to jest to jedyne miejsce w Czechach gdzie dostępny jest Prazdroj w wersji niepasteryzowanej i niefiltrowanej. Piwo smakuje rewelacyjnie. Jest niesamowicie łagodne i delikatne, wręcz jedwabiste a jednocześnie zachowuje swój goryczkowy charakter. Kompletnie odmienne zarówno od wersji butelkowej jak i zwykłej kegowej.
    Oprócz Plzena kvasnicovego w lokalu można spróbować Mastera 13, którego opisywałem tutaj:

    oraz Mastera 18 opisanego tu:
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    Co do niefiltrowanego pilsnera, to trudno powiedzieć jak smakuje. Podawany jest w temperaturze bliskiej 0 stopni. Pijąc, miałem wrażenie jakbym rozpuszczał sobie w ustach kawałki lodu.
    Obsługa pozostawia wiele do życzenia, na kelnera czekaliśmy 5 minut, na piwo kolejne 10, a siedzieliśmy 3 metry od baru. Do jedzenie nie podano mi sztućców. Ada13 wypiła 1 mastera, na rachunku były dwa. W sumie dzięki temu oszczędziliśmy na napiwku.
    Z ciekawostek można dodać, że w muzeum dają do każdego biletu specjalny pieniążek, który można wymienić w lokalu na 0,33L piwa (tu, Na Spilce lub U Salzmanu, co może sugerować, że wszystkie te miejsce są wykupione przez browar). Podobno tak kiedyś pracownicy browarów otrzymywali część gratyfikacji.
    Last edited by piokl13; 01-05-2008, 09:37.

    Comment

    • jotpecet
      Member
      • 01-2008
      • 35

      #3
      Dodam że nazwa pochodzi od lokalizacji. Parkan to po naszemu barbakan.
      Z półlitrowy kufel niefiltrowanej wersji Prazdroja zapłacimy 37 Kč. Owszem, Šenk Na Parkánu reklamuje się jako jedyny z niefiltrowanym Pilsner Urquelem.

      Jednak niepasteryzowanego, niefiltrowanego piwa, a do tego lezakującego w otwartych kadziach skosztować można w piwnicach browaru w ostatnim punkcie zwiedzania.
      Attached Files

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jotpecet Wyświetlenie odpowiedzi
        Šenk Na Parkánu reklamuje się jako jedyny z niefiltrowanym Pilsner Urquelem.
        Od 5 października nie jest to jedyne miejsce. Nie wiem, czy to szersza akcja, ale od tego dnia piwo dostępne jest także... w Minibrowarze U Bansethů w Pradze.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎