PDA

Wersja pełna: : NOWE PIWO

MARIAWILK
12-06-2007, 08:34
WITAM !

Pracujemy nad wprowadzniem do sprzedaży nowego piwa.
Otóż będzie to piwo jasne mocne ,o ekstrakcie 16 Plato,rozlewane do butelek szampanowych i przeprowadzona będzie wtórna fermentacja w butelkach.
Zastanawiamy się nad nazwą dla takiego piwa, oraz nad wzorem etykiety, może FORUMOWICZE mają jakieś pomysły i podzielili by się z nami tymi pomysłami.

Dla osoby, która opdeśle najciekawsze propozycje oferujemy BECZKĘ PIWA z naszego browaru.
:kwiatek:

Pinio74
12-06-2007, 08:42
Rozumiem, że chodzi o browar EDI?

arcy
12-06-2007, 08:52
Dobrze rozumiesz.

arcy
12-06-2007, 08:55
Może taka królewska nazwa - Edward II

Biorąc pod uwagę, że byłby to produkt raczej z wyższej półki, w wyróżniającym się opakowaniu, moim zdaniem nazwa powinna również powinna budzić "wysokie" skojarzenia. Ta wskazywałaby na szlachetne pochodzenie trunku.

mark33
12-06-2007, 08:57
Moc tradycji bym sobie nazwał takie piwo, bo i mocne i tradycyjnie gazowane poprzez refermentację.

arcy
12-06-2007, 09:01
A ja unikałbym odwoływania się do mocy piwa, bo niestety na takie skojarzenia najlepiej reaguje grupa konsumentów o niskich mocach nabywczych. A tak po polsku, to świetna nazwa dla panów spod budki z piwem z nostalgią wspominających jat to dawniej bywało.

Nie gniewaj się Marku, ale taka nazwa lepiej nadawałaby się dla nowego produktu Głubczyc czy Jabłonowa rozlewanego do butelek Euro.

kony
12-06-2007, 09:12
16 plato, refermentowane w butelce - przedewszystkim brawo za odwagę !
Już przebieram nogami z niecierpliwości żeby spróbować. Toz to prawie dubbel a że we Wschowie jest klasztor Franciszkanów to można się pod niego "podłączyć" i nazwać je "Wschowski Franciszkanin" :D

Pinio74
12-06-2007, 09:14
Czy to, że ma to być piwo jasne mocne jest już przesądzone? Bo ma taki pomysł, ale na piwo ciemne:

Piwo CZARNE
EDI MERFI
:D

kony
12-06-2007, 09:16
Czy to, że ma to być piwo jasne mocne jest już przesądzone? Bo ma taki pomysł, ale na piwo ciemne:

Piwo CZARNE
EDI MERFI
:D

Dobre, ale zalatuje rasizmem. Powinno być:
Piwo afroamerykańskie :D

Marusia
12-06-2007, 09:17
A ja unikałbym odwoływania się do mocy piwa, bo niestety na takie skojarzenia najlepiej reaguje grupa konsumentów o niskich mocach nabywczych. A tak po polsku, to świetna nazwa dla panów spod budki z piwem z nostalgią wspominających jat to dawniej bywało.

Nie gniewaj się Marku, ale taka nazwa lepiej nadawałaby się dla nowego produktu Głubczyc czy Jabłonowa rozlewanego do butelek Euro.

Ano, zgadzam się w 100% z Arcym!

Ale co do Edwarda - fajna nazwa, tylko król nie nasz:D Wiem, że chodzi o imię właściciela browaru, ale czy to nie będzie trąciło trochę megalomanią? Choć z drugiej strony - podoba mi się:)

Co do piwa: czy to będzie dolna, czy górna fermentacja? Pewnie dolna?

Pinio74
12-06-2007, 09:22
Dobre, ale zalatuje rasizmem. Powinno być:
Piwo afroamerykańskie :D
No tak, masz rację, a przy okazji zdefiniowałeś grupę docelową:D

arcy
12-06-2007, 09:23
Właśnie o to chodzi, że nie nasz. Nazwa Kazimierz Wielki albo Michał Korybut-Wiśniowiecki, nie wspominając o Władysławie Laskonogim, jakoś mi "nie brzmi". Poza tym, przykro mi to mówić, ale to piwo nie może kosztować 1,50 zł. Cenowo powinno być na jednej półce z piwami importowanymi i niestety, nazwa też musi być co najmniej uniwersalna.

mark33
12-06-2007, 09:29
Macie rację, zbyt swojsko potraktowałem sprawę. Królewskie by lepiej pasowało.

arcy
12-06-2007, 09:30
Macie rację, zbyt swojsko potraktowałem sprawę. Królewskie by lepiej pasowało.

Klops. Ta nazwa jest zajęta :( Książęce też :( Nawet Imperator :( A cesarskie to jest cięcie :D

e-prezes
12-06-2007, 09:46
Tymff

arcy
12-06-2007, 09:48
Jak pizzeria we Wschowie :D

arcy
12-06-2007, 09:50
Fraustadter - to na rynek niemiecki

e-prezes
12-06-2007, 09:52
Jak pizzeria we Wschowie :D

od Andrzeja Tymffa - Wschowianina.

arcy
12-06-2007, 09:55
Wiem :) Ale nie wiem czy nie doszłoby do jakichś "kwasów" z pizzerią.

A poza tym, taki z Tymffa wschowianin jak ze mnie poznaniak.

jacer
12-06-2007, 09:57
Czy to będzie coś w stylu piwa Blond?

no to może Blondyn? :D

Pogoniarz
12-06-2007, 09:58
Tymff
Też o tej nazwie myślałem,ale to chyba żart? :D

e-prezes
12-06-2007, 10:02
Można sparafrazować to znane powiedzenie,tak by do piwa pasowało i już "kwasów" nie będzie.

arcy
12-06-2007, 10:17
Pytanie tylko, czy właściciele browaru chcą, żeby ich piwo kojarzyło się z pizzerią.

JAckson
12-06-2007, 10:22
Mój typ na nazwę piwa na tę chwilę - MEDIATOR.

Shlangbaum
12-06-2007, 10:35
Ponieważ mnożą się nam piwa w EDIm, to proponuję PROKREATOR...

arcy
12-06-2007, 10:35
Strasznie krążycie wokół IMPERATORA :D

Krzysiu
12-06-2007, 10:44
Bo to prawie doppelbock, czyli powinno kończyć się na -ator: np. Terminator, Kopulator, Inseminator, Prokreator (kurcze, jakoś wszystko się z dupą kojarzy). Bardziej rolniczo - Areator, wodnie - Nawigator, elektrycznie - Transformator.

COś jeszcze wymyślę.

mark33
12-06-2007, 10:51
Może Król Kazimierz, dystyngowanie i historycznie poprawnie.

mark33
12-06-2007, 10:55
Fraustadt Bier - też ładnie:D

kham
12-06-2007, 11:07
To może najpierw:
-16blg to wiemy,
- jasne,ciemne??
- fermentacja górna, dolna?? styl??

mark33
12-06-2007, 11:08
Fraustadt Bier - też ładnie:D

Ups plagiat walnąłem, Arcy był pierwszy

Jaroslav
12-06-2007, 11:14
Ed-mirał :stout:

Jaroslav
12-06-2007, 11:48
Ed-mirał :stout:

lub Ed-miralskie Ciemne/Mocne;

ale jakoś prosto ;) :
Edi Ciemne Mocne
Edi Ciemne Żywe
Wschowskie Ciemne itp

choć moim zdaniem przydałaby sie jakaś odmiana w nazewnictwie

arcy
12-06-2007, 13:41
Dla Edwarda II proponowałbym etykietę w królewskich barwach - purpura i złoto. Na purpurowym tle korona i stylizowana nazwa. Podobiznę króla darowałbym sobie. Fajnie byłoby, gdyby etykieta miała kształt wybiegający poza standardowe, stosowane na butelkach 0,5 l. Krawatka albo z koroną, albo z pieczęcią.

Jaroslav
12-06-2007, 15:45
Był Czarny Koń (Krajan) to może
Czarny Wilk :D

Marusia
12-06-2007, 15:57
Proponuję, żeby niektórzy przeczytali najpierw pierwszy post w temacie, a potem dopiero wymyślali nazy - to ma być piwo JASNE:)

huanghua
12-06-2007, 15:58
to może...
Czarna KomEDIa;)

---edit---
to na wypadek gdyby pojawiło się jednak piwo ciemne:D

huanghua
12-06-2007, 16:03
Rycerz jEDI

"Niech 16 Blg (moc) będzie z Wami":D

Jaroslav
12-06-2007, 16:03
Proponuję, żeby niektórzy przeczytali najpierw pierwszy post w temacie, a potem dopiero wymyślali nazy - to ma być piwo JASNE:)
Niektórzy tak pokochali ciemne piwko, że im już na oczy pada ;)
No fakt stoi JASNE jak byk, w takim razie pozostaje przy ed-mirale.

bayern71
12-06-2007, 16:55
Może Król Kazimierz, dystyngowanie i historycznie poprawnie.
Najsilniejszym z polskich władców to był chyba Chrobry Bolesław. A przynajmniej najbardziej reprezentacyjny wagowo. Król na miarę oczekiwań społeczeństwa ówczesnego. A lico miał zapewne jasne.

kopyr
12-06-2007, 17:12
Zgadzam się, że dobrze, żeby nazwa była historyczna, kojarzyła się z militariami lub władzą. Z braku tradycji klasztornych oraz ewentualnego oprotestowania odpadają nazwy religijne, zakonne. No chyba, żeby liczyć na darmowa reklamę. Wydaje mi się, że nie do końca dobrym pomysłem jest nazwa własna, czyli imię władcy, generała itp. Wydaje mi się, że niezłą nazwą, która spełniałaby powyższe zalecenia jest Hetman. Nie ma takiego piwa, jest co prawda wódka, ale IMO na tyle mało znana, że nie będzie to problemem.
Ciekawą nazwą jest Admirał, Komandor itd. ale nijak się to ma do miejsca warzenia. Hetman niby też, ale już ten dysonans jest mniejszy.

Marusia
12-06-2007, 17:38
Z braku tradycji klasztornych oraz ewentualnego oprotestowania odpadają nazwy religijne, zakonne.

Piwa klasztorne to piwa górnej fermentacji, a nie wiemy, czy to jest górna - zapewne nie.

Wydaje mi się, że niezłą nazwą, która spełniałaby powyższe zalecenia jest Hetman. Nie ma takiego piwa, jest co prawda wódka, ale IMO na tyle mało znana, że nie będzie to problemem.

Był taki browar - Hetman. W Krasnymstawie. Mało oryginalne po za tym.

Mi się podoba Edmirał:)

kopyr
12-06-2007, 18:20
Piwa klasztorne to piwa górnej fermentacji, a nie wiemy, czy to jest górna - zapewne nie.

Ale cały anturaż (opakowanie, refermentacja) kojarzy się właśnie z piwami klasztornymi. Stąd moja sugestia. Można by Pater, ale za bardzo podobne do Frater.

Był taki browar - Hetman. W Krasnymstawie. Mało oryginalne po za tym.

Wszystko już było ;) a tak serio może i mało oryginalne, ale przynajmniej każdy kuma o co biega. Ale przyznaję, że za bardzo sie nie wysiliłem, pomyślę jeszcze nad tym. Jak nie Hetman, to może Buzdygan, tylko niektórym by się kojarzyło z mózgotrzepem. Myślę, ze warto zrobić burzę mózgów i rzucać nawet kiepskie pomysły, a nuż coś z tego będzie.

Mi się podoba Edmirał:)

A tu niestety prawie nikt nie wiedziałby o co chodzi. No i skojarzenia z Admirałem jakieś takie nie na miejscu IMO.

Sherman
12-06-2007, 18:46
Ale cały anturaż (opakowanie, refermentacja) kojarzy się właśnie z piwami klasztornymi. Stąd moja sugestia. Można by Pater, ale za bardzo podobne do Frater.

W Polsce jest już dostępne jedno piwo o nazwie Pater. Pater Lieven z browaru Van Den Bossche w Belgii.

Moim zdaniem nazwa powinna wskazywać na region i tradycję, powinna też odbiegać od postaci historycznych, nie wszystkim dobrze się one kojarzą.

kopyr
12-06-2007, 19:33
W Polsce jest już dostępne jedno piwo o nazwie Pater. Pater Lieven z browaru Van Den Bossche w Belgii.

Jest też Pater z Cernej Hory.

Moim zdaniem nazwa powinna wskazywać na region i tradycję, powinna też odbiegać od postaci historycznych, nie wszystkim dobrze się one kojarzą.

Taaa.... wszystko fajnie, tylko jaki odsetek Polaków wie gdzie jest Wschowa? O Fraustadt nie wspominając. Z regionem też jest problem, bo niby to już nie Wielkopolska, a Lubuskie to w Polsce też mało, co komu mówi.
Z kręgów około klasztornych - Prymas raczej odpada, bo by było, że profanacja pamięci Wyszyńskiego, Kardynał - podobnie. Przeor - jakoś słabo do piwa pasuje.

Z około militarnych - Kniaź - niestety, raczej kojarzy sie z Kresami. To samo tylko bardziej z centralnej Polski, czyli Książę, cokolwiek pospolite. Może Elektor, to nawiązanie do Augusta II Mocnego, który był elektorem Saksonii.

Wyczytałem na wikipedii, ze z Wschowa związany był król August II Mocny. Nazwa August II Mocny ma jeden plus, wskazuje na wysoki ekstrakt :D no ale z drugiej strony król ten nie ma dobrej prasy, a i znane powiedzenie "August II Mocny" prowadził sklep nocny też mu chluby nie przynosi. Ale już Augustus brzmi ciekawie lub po prostu August. Jest nawiązanie do króla, nie jest to rzeczownik pospolity, mankament taki, ze kojarzy się z starożytnym Rzymem.

Z zaproponowanych najlepiej leżą mi "August" lub Elektor, pytanie czy postać A2M leży właścicielom browaru.

yendras
12-06-2007, 19:39
ILON
(ewentualnie Buhaj Ilon)
To jest nazwa, która wskazuje na region, tradycję (co prawda dość młodą, pegeerowską, ale co z tego), a w dodatku konotuje moc.
Przy okazji będzie etykieta z motywem rolniczym - Grzech się ucieszy.
Ilon to ten delikwent na pomniku. Pomnik jest pod Wschową. Szczegóły na umieszczonej na postumencie tablicy, przy okazji możecie zrobić zakupy w Nowej Wsi.
:cool:

Sherman
12-06-2007, 19:50
August mi się podoba, bo można tą nazwę skojarzyć nie koniecznie z Augustem II Mocnym, ale również z sierpniem:D. Wakacje, jezioro, dobre piwo...:)

adam16
12-06-2007, 20:14
16 Blg to może Adam16? :D
A tak serio:
Najsilniejszym z polskich władców to był chyba Chrobry Bolesław. A przynajmniej najbardziej reprezentacyjny wagowo. Król na miarę oczekiwań społeczeństwa ówczesnego. A lico miał zapewne jasne.
Jednak Kazimierz pasuje tu jak najbardziej:
Cytat z Jana Długosza "Zatem król Kazimierz obległszy miasto Wschowę, dobywał go przez kilkanaście dni, a gdy przesłane na jego obronę rycerstwo księcia żagańskeigo nie mogło mu się oprzeć skutecznie, poburzył i wyłamał mury i miasto opanował".
Czyli KRÓL KAZIMIERZ.

Lub inne nawiazanie historyczne: Tymff
Obok mennicy miejskiej, działała także, w latach 1588-1662, mennica koronna. To właśnie we Wschowie w XVII w. niemiecki mincerz Andrzej Tymff bił nową monetę zwaną „tymfem". Od niej pochodzi powiedzenie „dobry żart tymfa wart".
Za stroną http://www.wschowa.pl/info/index.php?dzial=348

adam16
12-06-2007, 20:19
PS
Chyba sensowne byłaby nazwa nawiązująca do historii Wschowy, bo większość produkcji tego maleńkiego browaru jest sprzedawana na miejscu (mylę się?)

mark33
12-06-2007, 20:31
16 Blg to może Adam16? :D
A tak serio:

Jednak Kazimierz pasuje tu jak najbardziej:
Cytat z Jana Długosza "Zatem król Kazimierz obległszy miasto Wschowę, dobywał go przez kilkanaście dni, a gdy przesłane na jego obronę rycerstwo księcia żagańskeigo nie mogło mu się oprzeć skutecznie, poburzył i wyłamał mury i miasto opanował".
Czyli KRÓL KAZIMIERZ.

Dokładnie tymi faktami się kierowałem czytając o Wschowie:D

Dalszy cytat z http://www.wschowa.pl/info/index.php?dzial=348

Przyłączenie Wschowy do Królestwa Polskiego stworzyło miastu nowe możliwości rozwoju gospodarczego. W latach 1345 i 1349 Kazimierz Wielki obdarzył miasto przywilejami, na podstawie których miasto otrzymało m.in. wolność celną w całym Królestwie, wieś Przyczynę Górną oraz prawo wyrębu drzew w lasach królewskich.

W 1404 r. król wydał dokument, w którym Wschowa otrzymała prawo bicia monety oraz sprzedaży soli. Ten szeroki strumień przywilejów wpłynął korzystnie na rozwój gospodarczy Wschowy. Intensywnie rozwijało się tutaj sukiennictwo, główny element życia ekonomicznego miasta. Sukno wschowskie sprzedawane było od 1385 r. na Rusi w Nowogrodzie Wielkim na równi z suknem niderlandzkim. Od 1493 r. wyroby sukiennicze miasta zaopatrywano w plomby z herbem miasta i pieczęcią królewską jako rękojmią ich jakości.

Sokół83
12-06-2007, 20:34
skoro Fortuna ma Komesa to EDI może mieć piwo Margrabia :) idąc tropem nazw wzniosłych przyszło mi jeszcze do głowy: Magnat i Koronne

można coś pokombinować ze słowem wschód - podobne do wschowa ;)

kopyr
12-06-2007, 20:49
PS
Chyba sensowne byłaby nazwa nawiązująca do historii Wschowy, bo większość produkcji tego maleńkiego browaru jest sprzedawana na miejscu (mylę się?)

Ale tak wcale nie musi być z tym piwem. Jeżeli tylko będę miał taką możliwość, to wezmę do swojego sklepu. Za pomocą kuriera, są w stanie to piwo rozprowadzić po całym kraju, wykorzystując np. kontakty z browar.biz.

kopyr
12-06-2007, 20:51
skoro Fortuna ma Komesa to EDI może mieć piwo Margrabia :) idąc tropem nazw wzniosłych przyszło mi jeszcze do głowy: Magnat i Koronne

można coś pokombinować ze słowem wschód - podobne do wschowa ;)

Magnat był w ś.p. Piaście, i jest u Obołonia.
Koronne, całkiem niezła nazwa, trochę podobna do Herbowego, ale może być.

e-prezes
12-06-2007, 20:52
Magnat był w ś.p. Piaście, i jest u Obołonia.
Koronne, całkiem niezła nazwa, trochę podobna do Herbowego, ale może być.

Koronne robiła kiedyś Belgia. mnie się z tym buhajem propozycja podoba.

kot_z_cheshire
12-06-2007, 21:16
mnie się z tym buhajem propozycja podoba.

Hmm..."Dwa Buhaje poproszę". Nie brzmi mi to...A właściwie brzmi nienajlepiej. W sumie nawet obawiałabym się "przechrzczenia potocznego" tego na "Byczki" a tu skojarzenie z mózgotrzepem proste.:D

(sama tez się wysilam mózgowo, ale jakoś mi to z trudem chyba przychodzi. Póki co, do mnie najbardziej przemawia Ed-mirał:)

Sokół83
12-06-2007, 21:42
mało patriotyczne ale do piwa pasuje w sam raz: Bohdan Chmielnicki ;)

może być jeszcze: Adam Słodowy :D

Jaroslav
14-06-2007, 11:12
Inna propozycja jaka przyszła mi na myśl to nazwa:
KAIROS
Słowo oznacza moment zwrotny (np. w życiu), decyzję radykalnie
odwrócającą bieg wydarzeń. Wypuszczenie piwa żywego,
pomoże w rozwoju browaru, więc nazwa jak najbardziej na miejscu.

arcy
14-06-2007, 11:26
Pytanie, ile osób skusi się na zakup egipskiego piwa? ;)

Jaroslav
14-06-2007, 11:36
Pytanie, ile osób skusi się na zakup egipskiego piwa? ;)

W sumie nazwa ma wszystko co potrzeba: "ukryte" znaczenie, jest krótka - łatwo zapamiętać, ładnie brzmi i wprowadza trochę "egzotyki" ;) (w sumie fajnie, że nazwa budzi tak odmienne skojarzenia, przyznaje że nie myślałem o wątku egipskim :D )

Sokół83
14-06-2007, 12:53
moje kolejne propozycje:
- Miedziane: nawiązuje do pobliskiego zagłębia, poza tym skoro piwo ma mieć 16o to taka może być jego barwa
- nazwy z grupy staropolskich: Szambelan, Baron, Senator, Dworskie (choć Senator niezbyt dobrze sie kojarzy obecnie)

kopyr
14-06-2007, 16:15
Inna propozycja jaka przyszła mi na myśl to nazwa:
KAIROS
Słowo oznacza moment zwrotny (np. w życiu), decyzję radykalnie
odwrócającą bieg wydarzeń. Wypuszczenie piwa żywego,
pomoże w rozwoju browaru, więc nazwa jak najbardziej na miejscu.

To z "Innych Pieśni" Dukaja? IMO odpada, bo nie wiadomo o co chodzi, a skojarzenia z Kairem, są raczej takie nie za bardzo.

moje kolejne propozycje:
- Miedziane: nawiązuje do pobliskiego zagłębia, poza tym skoro piwo ma mieć 16o to taka może być jego barwa
- nazwy z grupy staropolskich: Szambelan, Baron, Senator, Dworskie (choć Senator niezbyt dobrze sie kojarzy obecnie)

Miedziane, zbyt pospolite, mi to brzmi jak Blaszane.
Baron jest ze Svijan, Szambelan, to mi sie kojarzy z Kamerdynerem, nad Senatorem też myślałem, ale odczucia mam podobne.

Może Noblesse czyli szlachectwo, a jak wiadomo "Noblesse oblige". Chociaż kiedyś chyba było takie wino francuskie.

arcy
14-06-2007, 17:08
Szambelan, to mi sie kojarzy z Kamerdynerem

Obawiam się, że skojarzenia wielu klientów nie będą aż tak wysmakowane :D

dzidek1960
17-06-2007, 22:47
To może i ja podrzucę coś w tym temacie.
Podoba mi się zaproponowana wcześniej nazwa ILON, zmodyfikował bym ją jednak na SZAMPAŃSKI ILON. Nazwa Ilon powinna być znana wszystkim Wschowianom a inni niech snują domysły, szampański to od kształtu butelki i najprawdopodobniej od nasycenia piwa.
Druga propozycja nie bardzo wiąże się ze Wschową ale z pobliskim Lesznem. Wszak może to być najbliższy większy rynek zbytu. Leszno było własnością rodu Leszczyńskich, którzy pieczętowali się herbem WIENIAWA. Nazwa ta jest bardzo popularna w Lesznie, jest też to jeden z najbardziej znanych herbów szlacheckich i z tąd znany w całym kraju. To jest moja druga propozycja. Zarówno jako sama WIENIAWA jak i jako SZAMPAŃSKA WIENIAWA. Odeszłem trochę od Wschowy na rzecz mojego miasta, ale gdzie jest powiedziane że ta nazwa musi mieć ścisły związek ze Wschową? :D
Co do etykiety to w pierwszym wypadku nie umieszczał bym jednak byka na niej, w drugiej wersji oparłbym projekt na herbie jako centralnym elemencie etykiety.

kibi
18-06-2007, 08:46
Wieniawa tez już było: http://browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=31545

MARIAWILK
02-07-2007, 20:54
Witam!
Rozważając wszystkie propozycje na nazwę naszego piwa, Twoja nazwa najbardziej mi przypada do gustu.Zgadzam się co do nawiązania do historii i myślę ,że na etykiecie też mógłby być umieszczony wizerunek Króla Kazimierza.
Zastanawiam się tylko czy nie pominąć słowa Król i nazwać piwo po prostu Kazimierz.
Podoba mi się też HETMAN, MAGNAT, KORONNE.
Chciałabym zakończyć konkurs na imprezie we Wschowie 7 lipca , będzie JARMARK MIESZCZAŃSKI, na który gorąco zapraszam.
Maria Wilk

arcy
02-07-2007, 20:57
To już może lepiej Mieszko?

MARIAWILK
02-07-2007, 21:03
To piwo będzie kosztowało około 8 zł za butelkę 0,75.
Może ci jeszcze wpadnie jakiś pomysł do soboty, bo w sobotę będzie zakończenie konkursu na JARMARKU MIESZCZAŃSKIM.
Gorąco zapraszam.

MARIAWILK
02-07-2007, 21:13
A co ma Mieszko do Wschowy?
Już prędzej Zygmunt, bo nawiązuje tez do historii Wschowy .
To własnie Zygmunt Stary król polski zabrania mieszkańcom miasta Wschowy wyszynku wina zezwalając jedynie na wyszynk piwa w domach prywatnych.

mark33
02-07-2007, 21:18
Witam!
Rozważając wszystkie propozycje na nazwę naszego piwa, Twoja nazwa najbardziej mi przypada do gustu.Zgadzam się co do nawiązania do historii i myślę ,że na etykiecie też mógłby być umieszczony wizerunek Króla Kazimierza.
Zastanawiam się tylko czy nie pominąć słowa Król i nazwać piwo po prostu Kazimierz.
Podoba mi się też HETMAN, MAGNAT, KORONNE.
Chciałabym zakończyć konkurs na imprezie we Wschowie 7 lipca , będzie JARMARK MIESZCZAŃSKI, na który gorąco zapraszam.
Maria Wilk

Czekamy na info na forum jaką nazwę uznano za najlepszą.
Ps. Kazimierz kojarzy mi się z wujkiem Kazkiem, dzielnicą Krakowa oraz Kazimierzem Dolnym:D

arcy
02-07-2007, 21:23
Mestwin?

arcy
02-07-2007, 21:28
A co ma Mieszko do Wschowy?
Już prędzej Zygmunt, bo nawiązuje tez do historii Wschowy .
To własnie Zygmunt Stary król polski zabrania mieszkańcom miasta Wschowy wyszynku wina zezwalając jedynie na wyszynk piwa w domach prywatnych.

Do Wschowy bezpośrednio nic. Już raczej do Cedyni.

Co do Kazimierza, to w lubuskiem może się raczej kojarzyć z Marcinkiewiczem. A moje pierwsze skojarzenie było związane z "Rejsem" - "Panie Kazimierzu, czy ma pan klucz od kabiny?"

huanghua
02-07-2007, 21:39
(...)
Ps. Kazimierz kojarzy mi się z wujkiem Kazkiem, dzielnicą Krakowa oraz Kazimierzem Dolnym:D
Mi się Kazimierz kojarzy z Bombadilem13, to może nazwać je Bombadil:D

Bombadil13
02-07-2007, 21:41
Mi się Kazimierz kojarzy z Bombadilem13, to może nazwać je Bombadil:D

No dobra niech będzie. Na Kazimierz też się zgadzam :cool:

pezet
07-07-2007, 12:22
To piwo będzie kosztowało około 8 zł za butelkę 0,75.
Może ci jeszcze wpadnie jakiś pomysł do soboty, bo w sobotę będzie zakończenie konkursu na JARMARKU MIESZCZAŃSKIM.
Gorąco zapraszam.

Pewnie już po konkursie. Ciekawy jestem jak to piwo nazwiecie :confused:
Moja propozycja nie dotyczy nazwy, a "opakowania".
Skoro to będzie butla 0,75l zamykana korkiem to może owinąć ją w ładny papierek/ etykietę. Wzorem wielu piw belgijskich np. to (http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=692438&postcount=3) lub to (http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=591970&postcount=1).
Zdaję sobie sprawę z dodatkowych kosztów i nie wiem czy w okolicy są jakieś świstaki co by zawijały.....;)
Na pewno każdy takie piwo na półce zauważy. Będzie to też wyraźny sygnał, że to nie jest "zwykłe" piwko :) i chyba żaden polski browar wcześniej takiego "opakowania" nie zrobił.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i czekam na NOWE PIWO :stout:

jacer
08-07-2007, 17:28
No ciekawe czy zostały wzięte pod uwagę propozycje gminy. ;)

kopyr
22-07-2007, 09:19
Maria Wilk

Już 2 tygodnie minęły od Jarmarku - jakie wieści odnośnie piwa?

MARIAWILK
07-08-2007, 19:59
Witam i bardzo przepraszam , że tak długo się nie odzywałam.
Otóż na Jarmarku Mieszczańskim nie rozstrzygnięto konkursu, była bardzo brzydka pogoda i impreza się nie udała, propozycji nowych praktycznie nie było- była jedna EDEN.
Na żadną z propozycji Forumowiczów się nie zdecydowałam , ale wczoraj podjęliśmy decyzję , że nasze nowe piwo będzie miało nazwę DWORSKIE.
Piwo już jest w butelkach nalane już zaczyna pięknie się klarować , oczywiście już otwieraliśmy wcześniejsze próbki , więc jak pierwszą otworzyliśmy nie schłodzoną , to wystrzeliła jak szampan i w butelce niewiele zostało , więc już wiemy , ze należy otwierać schłodzone. Drugą butelkę schłodzoną otworzyliśmy to jak nalałam do pokala , to 15 minut minęło a ono jeszcze pięknie perliło.
Myślę , że będzie Pan miał kiedyś okazję odwiedzić nasz browar i zdegustować naszego piwa.
Pozdrawiam
Maria Wilk

cororo
08-08-2007, 12:09
moje kolejne propozycje:

Hmmm dziwne przecież Sokół pisał o Dworskim to chyba on powinien być zwyciężcą w tym konkursie?:confused:

arcy
08-08-2007, 12:13
Słusznie Waszmość prawisz.

ART
08-08-2007, 13:08
ano faktycznie :D

poza tym nawet w przypadku gdyby nie zdecydowano się na żadną z zaproponowanych nazw - przynajmniej miłym akcentem byłoby rozlosowanie owej beczki wśród uczestników.

osobiście czułem po kościach że taki będzie finał tego konkursu ;)

jacer
08-08-2007, 15:27
Na żadną z propozycji Forumowiczów się nie zdecydowałam , ale wczoraj podjęliśmy decyzję , że nasze nowe piwo będzie miało nazwę DWORSKIE.

moje kolejne propozycje:

Czyli Sokół83 wygrał.

Wielki_B
08-08-2007, 19:40
Piwo już jest w butelkach nalane już zaczyna pięknie się klarować , oczywiście już otwieraliśmy wcześniejsze próbki , więc jak pierwszą otworzyliśmy nie schłodzoną , to wystrzeliła jak szampan i w butelce niewiele zostało , więc już wiemy , ze należy otwierać schłodzone. Drugą butelkę schłodzoną otworzyliśmy to jak nalałam do pokala , to 15 minut minęło a ono jeszcze pięknie perliło.

Nigdy, niestety, nie miałem możliwości spróbowania piwa od EDIego.
Z powyższego opisu wynika, że piwo zostało za szybko zabutelkowane, a przez to za mocno nagazowane. Zawsze butelkujecie piwa przed ich sklarowaniem?

A przy okazji może uchylicie rąbka tajemnicy, po co Wam tyle ekstraktów słodowych WES, które regularnie licytowaliście na Allegro?
Ja też zakupiłem co nieco tych ekstraktów, więc przyznaję się, że chciałem uwarzyć sobie coś latem - bez większego wysilania się i za dobrą (niską) cenę. :) Ostatecznie zrobiłem z nich dwie warki, a resztę (parę kilogramów :)) zostawiam sobie do podbijania ekstraktu w porterach.

PS. Przy okazji napiszę, że nie kupię już więcej innych ekstraktów WES, prócz jasnych (bo tylko wtedy wiadomo, jaki jest ich skład).

Sokół83
16-08-2007, 13:35
dostałem maila od p. Wilk, że nagroda mi się jak najbardziej należy już 11 sierpnia; z powodu wyjazdu i braku czasu dopiero dziś zadzwoniłem do browaru i poprosiłem o wymianę nagrody, na co bez problemu p. Wilk się zgodziła - i zamiast beczki dostanę z każdego piwa po butelce; zaproponowałem takie rozwiązanie, bo przyznam szczerze, że miałbym problem ze zdefraduowaniem 30 litrów piwa w KEGu; wolę mniej litrów, za to więcej różnorodności:)

dziękuję Browarowi EDI za nagrodę, a forumowiczom za wsparcie :)