Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Noclegi na Morawach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    Noclegi na Morawach

    Tym razem wybieramy się do Słowenii przez m.in.Morawy. I w związku z tym mam do was pytanie czy ktoś może podzielić się sprawdzonymi adresami hoteli/pensjonatów w Frydek-Mistek, Pribor, Stramberk, Koprivnice, Hodonin lub Uhersky Brod.
    Z góry dziekuję.
    Piwna turystyka według abernackiego
  • ZIOMEK2
    Gość
    • 09-2004
    • 2523

    #2
    W okolicy Frydka- Mistka znajdziesz dobre lokum na zaciszu - polecam: Hotel Freud na Ostravici - tanio, czysto i moc atrakcji !
    W pobliżu skanseny, minibrowary, i inne.

    O wszystkim dowiesz się tu: www.beskydy.cz
    Last edited by ZIOMEK2; 14-06-2007, 20:05.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Raczej odpada. Hotel musi być położony w pobliżu minibrowarów.
      Last edited by abernacka; 14-06-2007, 20:19.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • ZIOMEK2
        Gość
        • 09-2004
        • 2523

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
        Raczej odpada. Hotel musi być położony nie dalej jak 2/3km od minibrowarów.
        ale masz wymagania , takiego wariantu raczej nie znajdziesz aby wszystkie minibrowary np w Beskidach, były położone 2-3km od Twojego hotelu, ale szukaj także: www.beskydy.cz

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          #5
          Pamietaj, że Morawy to tylko krótki przystanek w naszej podróży. Na zwiedzanie Moraw po prostu nie będziemy mieli czasu. Dlatego zależy mi na dobrym adresie abym po pokonaniu 700 km nie szukał hotelu a następnie jakiegoś środka komunikacji który zabierze mnie do browaru.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • ZIOMEK2
            Gość
            • 09-2004
            • 2523

            #6
            Dałem propozycje i już nic nie piszę - będę pamiętać !

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Stramberk - świetny hotelik obok samego browaru. Nie był bardzo tani ale też nie zbyt drogi a komfort bardzo wysoki. Nocowaliśmy jeszcze w Novym Jicinie skąd ruszaliśmy na zwiedzanie browarków. Miejsca niestety nie pamiętam ale był to pensjonat położony trochę dalej od centrum pod górę.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                #8
                Co prawda sam sobie muszę odpowiedzieć na moje pytanie ale może komuś w przyszłości przydadzą się te informacje:
                Wybór padł na Hodonin: http://www.hotelpanon.cz/htmls_pl/index.htm
                i Stramberk: http://www.penzionstaraskola.wz.cz/anglicky/indexA.html
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • bastion
                  PremiumUżytkownik
                  • 10-2006
                  • 1117

                  #9
                  Witam !
                  Sam często tak układam swoje wojaże piwne, aby mieć jakieś strategiczne połozenie noclegu blisko minibrowarów, i stacji , bo jeżdże prawie zawsze koleją.
                  W tym wypadku, mam dwa sprawdzone miejsca, z których korzystałem już kilka razy.
                  Pribor- Tuż koło dworca, u podnóża miasteczka, prawie obok domu Freuda ( do minibrowaru idzie się 10 minut) jest hotel ''U Nadrazi''. Oficjalny adres to ul. Frenstatska 132
                  tel. 0420 556 725 328 . Nie był mi nigdy potrzebny, bo zawsze było wolne miejsce.
                  Pokoje są z łóżkami podwójnymi, cena 200 Kc. od osoby. Tanio i czysto. Recepcji, jako takiej nie ma, a płaci się u barmanki w restauracji.(niestety tylko Radegast)
                  Pribor ma strategiczne połozenie, bo z pobliskiej stacyjki, położonej zaledwie 100 metrów od hotelu, praktycznie co godzine jedzie motoraczek który w 8 minut dojeżdża do Koprivnic, a w 15 do Stramberku (mała wspinaczka pod górke do rynku) gdzie są minibrowary, które na pewno interesują kolege.
                  Dodatkowo polecam w Prziborze, knajpke Mexico, gdzie dają dobrze zjeść, i mają nalewanego Freudov lezaka, oraz m.in. Maestro z Litovela (efekt lawinowy).
                  W Hodoninie już niemal kultowym wśród moich kolegów, którzy korzystali jeżdżąc po Morawach, ale nie tylko, bo można zrobić jednodniowy wypad do Bratysławy, czy Wiednia, jest hotel Grand. Niech nazwa nie myli, bo to mały i skromny hotel naprzeciwko drzwi wyjściowych, z dworca kolejowego. Dodatkowo na parterze jest market.
                  Ceny śmieszne 130 Kc. za osobe. Zdarza się że z TV w pokoju. Na krótkie pobyty w sam raz.
                  Nigdy nie rezerwowałem wcześniej, bo zawsze było wolne, ale podaje oficjalny namiar: Hotel Grand ul.Wilsonova 6 tel. 0420 518 354 097 Do Kunce z pysznym piwem, idzie się głowną ulicą w dół ok.10 minut, a jakby piwko się znudziło, to można poszukać jakiejś piwniczki winnej, gdzie podaje się Morawskie wino, albo podjechać do Mutenic (liczne kursy) gdzie w piwnicach winnych też można miło spędzić czas.
                  Życzę miłych wrażeń ! (Również w Słoweni, którą miałem przyjemnośc całą objechać, Warto !)

                  Comment

                  • ZIOMEK2
                    Gość
                    • 09-2004
                    • 2523

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co prawda sam sobie muszę odpowiedzieć na moje pytanie
                    Pamiętaj ! Zawsze szukaj sam, później piwo lepiej smakuje !

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎