Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

UWAGA POTRZEBNA KREW !!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAQBA
    Senior
    • 08-2006
    • 1351

    UWAGA POTRZEBNA KREW !!!

    Mam prośbę do wszystkich mogących od jutra do piątku oddać krew dla mamy mojej przyjaciółki, która będzie w przyszłym tygodniu miała bardzo trudną operację. Warunkiem jej przeprowadzenia jest zabezpieczenie odpowiedniej ilości krwi.
    Podaję dane które należy podać wskazując biorcę krwi - dla:
    Wanda Dryjańska, pacjentka w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu ul Poniatowskiego, oddział chirurgii ogólnej.
    Jeżeli ktoś z Wrocławia zdecydowałby się przekazać krew do piątku popołudniu i ma zamiar przyjść na wieczorne piwo, to będę wdzięczna za zaświadczenie o jej przekazaniu.
    Krew można oddać na ul. Czerwonego Krzyża 5/7 od ul. Bujwida - boczna rozkopanej ul. Sienkiewicza (zielony budynek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa..., czynne od 7.30 do 18.00
    Wszystkim chętnym z góry serdecznie dziękuję
    Last edited by JAQBA; 19-06-2007, 20:03.
  • piwnik
    Junior
    • 01-2004
    • 29

    #2
    Spróbuj może podać jaka grupa krwi jest potrzebna, bo przecież dla konkretnej osoby nie każda się nada...
    Powodzenia!

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Spróbuj może podać jaka grupa krwi jest potrzebna, bo przecież dla konkretnej osoby nie każda się nada...
      Powodzenia!
      Nie musisz oddać konkretnej grupy. Nie do końca rozumiem logikę tego systemu, ale to polega na tym, że np. potrzeba do operacji 6l krwi grupy 0RH+, i teraz oni chcą, żeby rodzina, znajomi itd. oddali 6l krwi, obojętnie jakiej, a za to dostana z banku krwi 6l potrzebnej tej osobie do operacji krwi. Taka motywacja do honorowego krwiodawstwa. Podobno nawet zaliczają, jak ktoś chce oddać, ale nie może np. za wysokie leukocyty.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • mgiełka26
        Senior
        • 09-2006
        • 535

        #4
        Wszystko było już kiedyś wyjaśnione w temacie:
        Prywatne ogłoszenia aktywnych Browarowiczów. Spam oczywiście nie jest tu tolerowany. Ogłoszenia o pracy: Praca w branży

        Comment

        • radzia
          Senior
          • 05-2005
          • 280

          #5
          Niestety nie mogę pomóc gdyż krew oddawałam miesiąc temu w stacji....;-(

          Comment

          • JAQBA
            Senior
            • 08-2006
            • 1351

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radzia Wyświetlenie odpowiedzi
            Niestety nie mogę pomóc gdyż krew oddawałam miesiąc temu w stacji....;-(
            Dzięki za chęci

            Comment

            • dkrasnodebski
              cymbał
              • 05-2003
              • 2316

              #7
              Rano się dowiedziałem, że krwiodawcą być nie mogę i jeszcze długo, długo nie będę mógł.
              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

              www.radoslawstolar.pl

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Ja nie wiem, czy mogę, bo żadnego lekarza nie pytałam, ale przy moich skłonnościach do zawrotów głowy,osłabień a nawet omdleń, zwłaszcza w upały nie zgłaszam się bo się zwyczajnie boję o własne zdrowie Wpisuję się, bo aż mi głupio, że na apel Jagódki nie mogę pozytywnie zareagować
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Czy przed pobraniem krew nie powinna być zbadana?
                  Chyba nie może jej oddać każdy chętny, który przychodzi z ulicy
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • banaszek
                    SłabyUżytkownik
                    • 02-2005
                    • 617

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Czy przed pobraniem krew nie powinna być zbadana?
                    Chyba nie może jej oddać każdy chętny, który przychodzi z ulicy
                    Krew badana jest PO pobraniu. Jak wyobrażasz sobie zbadanie krwi PRZED jej pobraniem?


                    Comment

                    • dkrasnodebski
                      cymbał
                      • 05-2003
                      • 2316

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy przed pobraniem krew nie powinna być zbadana?
                      Chyba nie może jej oddać każdy chętny, który przychodzi z ulicy
                      Ja byłem dziś rano i mogę Ci opisać jak to wygląda.
                      Generalnie możesz wejść z ulicy i oddać krew. Najpierw musisz jednak wypełnić formularz z wywiadem o twoim zdrowiu obecnym i przeszłym, o kontaktach z osobami chorymi, czy robiłeś tatuaż, piłeś alko bądź uprawiałeś seks. Takie tam różniaste pytania. Potem siadasz na fotelik i tam o ile wszystko jest git pobierają od ciebie próbkę krwi, którą jest wstępnie badana. Następnie z wynikiem tego badania i formularzem udajesz się do lekarze, który ostatecznie podejmuje decyzje czy możesz być dawcą. Jeżeli uzyskasz aprobatę, siadasz na fotel i wypompowują z ciebie ok. 400ml. krwi. I wtedy czekolady są twoje
                      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                      www.radoslawstolar.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banaszek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Krew badana jest PO pobraniu. Jak wyobrażasz sobie zbadanie krwi PRZED jej pobraniem?
                        Normalnie, powinna moim zdaniem być wzięta próbka przed pobraniem i dopiero po dość jej dokładnym przebadaniu pobrana cała ilość. Nawet po kliku dniach. Jaki sens ma pobieranie krwi jeśli obecność np wirusa HIV czy podwyższonej bilirubiny wyjdzie PO?
                        Ok, piszę nie na temat więc się już zamykam w temacie
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • kot_z_cheshire
                          Senior
                          • 11-2005
                          • 2201

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jaki sens ma pobieranie krwi jeśli obecność np wirusa HIV czy podwyższonej bilirubiny wyjdzie PO?
                          Na początku pobierana jest tylko próbka, na podstawie której określa się dopiero zasadność pobierania większej ilości

                          Niestety, mimo najszczerszych chęci nie mogę wspomóc.
                          Last edited by kot_z_cheshire; 21-06-2007, 11:10.
                          Młode koty mają adhd, niestety.
                          Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                          Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                          Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                          Comment

                          • JAQBA
                            Senior
                            • 08-2006
                            • 1351

                            #14
                            Dzięki Wam wszystkim za odzew.
                            Zdaję sobie sprawe z tego, że wśród miłośników dobrego piwa najwięcej jest ludzi z dolegliwościami zdrowotnymi, w tym i moja druga połowa
                            Ale miło jest się przekonać, że są chętni i nieobojętni - WIELKIE PODZIĘKOWANIA za to, że wiara w ludzi nie upada.
                            Wasze zdrowie
                            P.S. Odciągają 450 ml, mnie to zajęło około 6 min. i pudełko czekolad + 2 bilety autobusowe były moje

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAQBA Wyświetlenie odpowiedzi
                              Odciągają 450 ml, mnie to zajęło około 6 min. i pudełko czekolad + 2 bilety autobusowe były moje
                              Nie zawsze, ilość ustalana jest indywidualnie.

                              PS. Niestety, moja krew mogłaby tylko zaszkodzić.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎