Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niech się święci 1 Maja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Niech się święci 1 Maja

    Pamiętam, że za tzw. "komuny" podczas imprez towarzyszących pochodom pierwszomajowym, piwo (i nie tylko) lało się strumieniami Czy członkowie Klubu Seniora mają jakieś wspomnienia związane z tym dniem?
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #2
    Był tylko jeden warunek: najczęściej trzeba było się zaopatrzyć trochę wcześniej. W tym dniu a czasami nawet w przeddzień był zakaz sprzedaży alkoholu
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • Qbric
      Senior
      • 04-2001
      • 427

      #3
      Ja tam pamietam tylko tyle, że przywiązywałem flagę na balkonie
      A jutro umówiony jestem na piwko z bardzo miłą osóbką pod pewnym dębem... ))
      Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

      Comment

      • Radegast
        Senior
        • 02-2001
        • 1124

        #4
        Pijaństwo 1 majowe, jasne, pewnie, szkoda tylko, że za tego prawdziwego 1 maja byłem za młody.
        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Zakaz sprzedaży alkoholu 1 maja (a także w dniach "wyborów") to wg mojej pamięci wynalazek obowiązujący dopiero od 1997r. Jednym słowem już po wydarzeniach radomskich, gdy istniała zorganizowana opozycja (KOR, ROPCiO). Wcześniej w moim miasteczku w niektórych zakładach lali przydziałową setę przed i po pochodzie. Do sklepów spożywczych (jak najbardziej czynnych) dostarczano piwo i jabole w butelkach od oranżady. Właśnie te małe butelki z jabolami dziwiły mnie najbardziej. Przez cały rok czegoś takiego nie było w sklepach a 1 maja było.

          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #6
            Dzisiaj we Wrocławiu była piękna pogoda, wszyscy młodzi ludzie (w tym ja ) pili sobie piwko w parku, na wyspie, w ogódkach (pozaklejanych). Jednym słowem wielki piwny dzień. I nie wiem jaki miałby obowiązywać od 97 roku zakaz sprzedarzy, chyba został zniesiony. Święto pracy jest jednym z przyjeniejszych dni w roku.
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #7
              pieczarek napisal/a
              Zakaz sprzedaży alkoholu 1 maja (a także w dniach "wyborów") to wg mojej pamięci wynalazek obowiązujący dopiero od 1997r. Jednym słowem już po wydarzeniach radomskich, gdy istniała zorganizowana opozycja (KOR, ROPCiO).
              Haniebna literówka z mojej strony. Chodzi oczywiście o rok 1977.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Co do zakazu handlu alkoholem, w tym piwem, nie obowiazywał w WPKiW czyli w parku w Chorzowie. Tam, 1 maja można zawsze było kupić piwko. Zresztą majowe piwko w parku to już moja mała tradycja
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Originally posted by pieczarek

                  Haniebna literówka z mojej strony. Chodzi oczywiście o rok 1977.
                  To była cyfrówka
                  Last edited by adam16; 02-05-2002, 09:39.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Qbric
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 427

                    #10
                    Wczoraj także wylegiwalem sie w parku z browarkiem w miłym, pięknym towarzystwie Dzis jednak dzień minął mi raczej na pracy, bieganiu i na zakupach więc czas na piwko mam dopiero teraz, wieczorem. Otworzyłem więc sobie browarka, którego wcześniej wstawiłem do małego, czerwonego wiadereczka z zimna woda. Wiadereczko postawiłem sobie na dworze i patrzyłem sie na nie wielkimi oczyma gdy jeździłem kosiarką po trawniku
                    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                    Comment

                    • Cordel
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 1087

                      #11
                      Wiadereczko postawiłem sobie na dworze i patrzyłem sie na nie wielkimi oczyma gdy jeździłem kosiarką po trawniku [/B][/QUOTE]Masochista jeden się znalazł, ja bym pozbawił to wiaderko jego jedynego atrybutu
                      "Mam powody
                      Powstrzymywać się od wody.
                      Od wody mnie w brzuchu kole:
                      Pijam tylko alkohole."
                      Jan Lemański

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎