Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka Pywowarnia, Chmilne Micne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Lwiwśka Pywowarnia, Chmilne Micne

    Piwo otrzymane na Giełdzie Żywieckiej. Butelka PET 1l. Moc 7%, ekstrakt 15. Takie samo piwo jak to: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=56878, tylko że z Lwowa a nie z Kijowa. Kolor ciemno złoto bursztynowy, ładny. Piana słaba. Właściwie tylko kożuch, ale dość trwały. Do końca pozostają niewielkie resztki. Zapach nienajgorszy. Nie czuć alkoholu. Dominuje słód (mnie kojarzył się z kukurydzianym zapachem, ale nic nie pisze o kukurydzy) i typowy zapach dla PETów. Smak o dziwo również bez nut alkoholowych. Chociaż pod ciężkim słodowym smakiem wyczuwa się moc. Do tego mocna gorzkość, raczej nie goryczkowa. Posmak słodowy. Wyczuwa się również w smaku te PETowe nuty z zapachu. Całość średnio słodka. Wysycenie słabe. Pod koniec wyraźnie go brak. Opakowanie takie same jak w piwie z Kijowa. W sumie wzornictwo przeciętne i typowe dla tanich piw. Ale kolorystyka odpowiednia i duży plus za podanie wszelkich parametrów. Podsumowując ocenił bym to piwo jako przeciętne mocne, tak na 3 (1 – 6). W stosunku do robionego w Kijowie wydaje mi się mniej treściwe i gorsze, no ale tamto oceniałem 1,5 roku temu.
    Dzięki meja za piwo.
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    PET i parametry jak u MarcinKa. Zawiera "matlozną patokę" - ki ciort? Trwałość 4 miesiące.
    Kupione od przemytników za 4zł...
    Piana - trudna do "pojawienia", ale potem nadspodziewanie trwała - korzuszek przez 15min, obrączka nawet po ponad pół godziny. Jak na mocne daję mocną 4.
    Nasycenie - spore i dość trwałe, na początku za duże na tą moc, potem coraz mniejsze. 3,5
    Zapach - bardzo wyraźnie chmielowy, intensywny, prawie nie czuć słodowych nutek. Lekki odorek chemiczno-plastikowy (pet?). 3
    Kolor - bardzo ładny bursztyn. 5
    Smak - słodki bardzo gładko wykończony wyraźną goryczką. Brak posmaku alkoholowego, za to czuć to coś co w zapachu - jakąś obcą sztuczność. Poza tym OK. 3,5.
    W sumie piwko całkiem niezłe. Myślę, że gdyby było w butelce byłoby całkiem dobre!
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • kony
      breweriarz
      • 08-2005
      • 1701

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Kupione od przemytników za 4zł...
      Przepłaciłeś, normalnie sprzedają po 3zł

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #4
        W okolicach Radzynia w stałej ofercie tutejszych "importerów". Zapach sztuczny, piany prawie brak. W smaku zdecydowanie słodowe z leciutką goryczką. Podczas picia nie czuć alkoholu w smaku, ale już w połowie pierwszego kufla czułem ten alkohol w sobie. Bez rewelacji, ale raz można wypić.
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • Leopolis
          Member
          • 12-2008
          • 34

          #5
          Lepsze piwo z tych gorszych Jak komus trzeba sie schlac w sposob budzetowy - calkiem odpowiedni napoj. Ulubieniec akademikow - i robotnikow Faktycznie jak na taka moc to alkohol w smaku jest prawie niezauwazalny.

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #6
            Miałem kiedyś całkiem dobre zdanie o tym piwie ale po ostatnich doświadczeniach (2-3 miesiące temu) muszę stwierdzić, że wyraźnie spadła jego jakość. Owszem, jest wypijalne ale dużo straciło i w najbliższym czasie nie skuszę się na kolejny zakup pomimo śmiesznie niskiej ceny.
            Wszystkie Chmilne jakie piłem pochodziły z browaru we Lwowie, ciekawy jestem czy ktoś miał okazję pić egzemplarz z innego browaru i jakie różnice ewentualnie zauważył.

            Comment

            • Leopolis
              Member
              • 12-2008
              • 34

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
              Miałem kiedyś całkiem dobre zdanie o tym piwie ale po ostatnich doświadczeniach (2-3 miesiące temu) muszę stwierdzić, że wyraźnie spadła jego jakość. Owszem, jest wypijalne ale dużo straciło i w najbliższym czasie nie skuszę się na kolejny zakup pomimo śmiesznie niskiej ceny.
              Wszystkie Chmilne jakie piłem pochodziły z browaru we Lwowie, ciekawy jestem czy ktoś miał okazję pić egzemplarz z innego browaru i jakie różnice ewentualnie zauważył.
              Kryzys ekonomiczny niestety piwa tez dotyczy... Moje aktualnie ulubione piwa z browaru w Berdyczewie (jak bede mial pare chwil to zrobie nowy post o nich) zaczeto rozlewac w plastyk 0,45 zamiast szkla 0,5. Co prawda jakosc zostala na poziomie - a to jest najwazniejsze.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                Wszystkie Chmilne jakie piłem pochodziły z browaru we Lwowie, ciekawy jestem czy ktoś miał okazję pić egzemplarz z innego browaru i jakie różnice ewentualnie zauważył.
                Miał, ze Sławutycza.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎