Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dawnych audycji czar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • banaszek
    SłabyUżytkownik
    • 02-2005
    • 617

    Dawnych audycji czar

    Tak sobie pomyślałem. Trochę mnie to zabolało. Ale Nie Tylko Dla Orłów pojawiające się epizodycznie w naszych dyskusjach, zainspirowało mnie.

    Czego słuchaliście kilkanaście (-dziesiąt) lat temu? Ja będąc młodą... brzdącem nagrywałem na kasety Nie Tylko Dla Orłów i czwartkowe (chyba) audycje Jerzego Kordowicza (muzyka elektroniczna, całe płyty Jarre'a, Vangelisa, Iana Hammera, Oldfielda można było nagrać). Takie były pirackie czasy, kiedy radio publiczne puszczało to co kupiło na ebayu... Nie, ebaya nie było i nikt o nim nie słyszał. Bo nie mógł bo go nie było. Programy do Atari nagrywało się po południu z Polskiego Radia, program IV. A po Dziennik Bałtycki i Razem ustawiało się w kolejce o 6 rano. Chyba, że ktoś miał teczkę u pani kioskarki.

    Dobra, moi faworyci to NTDO (Trójka od 10 do 13 w niedziele powtarza fragmenty, duże części dostępne w internacie, Trójka nie wyda NTDO na CD ponieważ w audycjach wykorzystywali nagrania, z których korzystali niezgodnie z obecnym prawem), Kordowicz w czwartki wieczorem (22:00), Zapraszamy do Trójki i Powtórka z rozrywki (teraz wraca do swoich dobrych wzorców).

    Ech... wzruszyłem się.
    Last edited by banaszek; 28-06-2007, 21:22.


  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #2
    Ilustrowany Magazyn Autorów (kocham pana, panie Sułku)
    60 minut na godzinę (dyrekcja cyrku w budowie, fajny film wczoraj widziałem i inne)
    Wszystko w trójce.

    Comment

    • banaszek
      SłabyUżytkownik
      • 02-2005
      • 617

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
      60 minut na godzinę
      I głos Fedorowicza - "szeŚĆdzieciąt minut na godzinĘ". I tekst Marii Czubaszek (Irena Kwiatkowska w duecie chyyyyyba z Wojciechem Pokorą albo z Jerzym Dobrowolskim) o grze w szachy. "Ale pan ma znaczone szachy".


      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        #4
        Ja pamiętam właściwie wyłącznie PR III. Oprócz ww. audycji oczywiście wciąż jeszcze istniejącą Listę Przebojów, która kiedyś była w soboty. A po liście - Teatrzyk Zielone Oko... Te powolne kroki z czołówki, skrzypienie drzwi i makabryczny krzyk pamiętam do dziś - zawsze mi się włosy jeżyły na głowie.
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • banaszek
          SłabyUżytkownik
          • 02-2005
          • 617

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
          Teatrzyk Zielone Oko... Te powolne kroki z czołówki, skrzypienie drzwi i makabryczny krzyk pamiętam do dziś - zawsze mi się włosy jeżyły na głowie.
          Też się tego bałem. Jednak po kilku audycjach deszedłem do tego, że Teatrzyk Zielone Oko to jednak audycja humorystyczna. Panie, komu to przeszkadzało?!


          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #6
            Teatrzyk Zielone Oko też pamiętam - szczególnie interpretacje przygód Sherlocka Holmesa. Poza tym audycje ś.p. Tomasza Beksińskiego - Romantycy muzyki rockowej i inne jego programy, oraz audycje Piotra Kaczkowskiego.
            Aha - takie programy w IIPR gdzie prezentowano całe płyty ("płyta z płyty") i można było je sobie nagrywać - nawet do tego zachęcano publicznie w radio podając czas i inne dane techniczne...
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • sergioP
              • 09-2005
              • 1261

              #7
              "Trójka" zawsze była ( i jest ) The Best.
              Oprócz tego :
              Program II PR, niedziela, 22:00, Wieczór płytowy
              Program II PR, poniedziałek, 22:00 Romantycy Muzyki Rockowej nieżyjącego już, niestety, Tomasza Beksińskiego
              - Wiesz Luciu, co ci powiem?
              - ???
              - ...napiłbym się piwa.

              ------------------------------------------
              Dzień dobry panu.
              Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

              Comment

              • sergioP
                • 09-2005
                • 1261

                #8
                Kolega snorre mnie ubiegł
                - Wiesz Luciu, co ci powiem?
                - ???
                - ...napiłbym się piwa.

                ------------------------------------------
                Dzień dobry panu.
                Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #9
                  Wieczory Płytowe pamiętam, łącznie z zachęcaniem do nagrywania. Ale nie pamiętam, że były one w PR II...
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • maleństwo
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 847

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja pamiętam właściwie wyłącznie PR III. Oprócz ww. audycji oczywiście wciąż jeszcze istniejącą Listę Przebojów, która kiedyś była w soboty. A po liście - Teatrzyk Zielone Oko... Te powolne kroki z czołówki, skrzypienie drzwi i makabryczny krzyk pamiętam do dziś - zawsze mi się włosy jeżyły na głowie.
                    Podpisuję się pod tym. Tylko dodam, że całe wydanie listy przesiadywałam w wannie w kąpieli i dopiero na Teatrzyk wychodziłam Oprócz tego namiętnie słuchałam Powtórki z rozrywki. No i w pr. 1 Magazyn Muzyczny "Rytm". W późniejszych latach, zanim powstało RMF było FUN Radio. A w soboty rano zrywałam się z łóżka skoro świt i leciałam do kiosku po "Dziennik Ludowy", "Zarzewie", "Zielony Sztandar", bo były plakaty na cały środek gazety A do tego "Świat Młodych" (3 razy w tygodniu).

                    Comment

                    • banaszek
                      SłabyUżytkownik
                      • 02-2005
                      • 617

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wieczory Płytowe pamiętam, łącznie z zachęcaniem do nagrywania. Ale nie pamiętam, że były one w PR II...
                      Właśnie, to była Dwójka, za diabła nie mogę sobie przypomnieć nazwy audycji (każdego dnia tygodnia prowadziła inna osoba, każdego dnia inny gatunek MYZYKI, wtedy nie znano hip-hopu i umpa-umpa).


                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        #12
                        Z tego co pamiętam, to Wieczory Płytowe były na dwójce, ale tylko w niedzielę, za to prezentowane były głównie nowości - różna muzyka, od 22-giej prawie do rana.

                        We środy (chyba) - Muzyka Młodych - metal - Tomasz Ryłko i Marek Gaszyński na dwójce lub czwórce

                        No i w Zapraszamy do Trójki - poniedziałek - piątek - codziennie płyta w dwóch odsłonach - w poniedziałki metal

                        No i na czwórce - lista przebojów rozgłośni harcerskiej - scena alternatywna wyłącznie.

                        Dziwne ale fajne (muzycznie) to były czasy...

                        A jeśli chodzi o NTDO to zupełnie inna historia... którą Wam opowiem jak zjem zupę
                        podpisano: baron von Szlochen i baronowa von Chlipen
                        oraz czarny jak węgiel służący Walczak
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)Teatrzyk Zielone Oko... Te powolne kroki z czołówki, skrzypienie drzwi i makabryczny krzyk pamiętam do dziś - zawsze mi się włosy jeżyły na głowie.
                          Chyba jerzyły
                          Last edited by iron; 28-06-2007, 22:32.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • banaszek
                            SłabyUżytkownik
                            • 02-2005
                            • 617

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chyba jerzyły
                            Nie mówiąc już o włosach (jakich włosach???), które miały się jerzyć...
                            Last edited by banaszek; 28-06-2007, 22:39.


                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              ZGRYZ - Magazyn MAcieja Zembatego. PR 3

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎