Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamknięcie pałąkowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kustriner_brauerei
    Junior
    • 07-2007
    • 6

    Zamknięcie pałąkowe

    Witam, poszukuję zdjęć zamknięcia ceramicznego pałąkowego. Mam butelke i porcelanke i chcę sobie dorobić ten drut żeby był komplecik Mam nadzieje że pomożecie Panowie

    Pozdrawiam
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    A to zamknięcie obecnego typu czy tak jak na starych krachlach? Jak takie jak dziś to sklepy dla piwowarów domowych mają takie w asortymencie.
    Last edited by e-prezes; 05-07-2007, 20:06.

    Comment

    • Kustriner_brauerei
      Junior
      • 07-2007
      • 6

      #3
      Nie wiem ja się zbytnio jeszcze nie orientuję w tym ale chodzi mi o przedwojenne zamknięcie.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        A to trochę odmienne było. Trzeba znaleźć orginał i pokombinować i zrobić samemu.

        Comment

        • Kustriner_brauerei
          Junior
          • 07-2007
          • 6

          #5
          no właśnie o to chodzi, że chcę sobie dorobić ale nie mam oryginału Dlatego proszę o zamieszczenie zdjęć takiego zamknięcia jeżeli ktos takowe posada

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Sorry, nie doczytałem. Któreś z muzeów piwowarskich powinno mieć w zbiorach takie rzeczy.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              KB , weź tą flaszkę i porcelankę. Uderz na jakikolwiek bazar ze starociami. Chyba i w Kostrzynie coś takiego jest ? I dopasuj czy porcelanka i flaszka pasują do jakiejś innej starej flaszki z takim zamknięciem i już. Zamknięć pałąkowych było minimum kilka pospolitszych typów w masowym obiegu więc skąd możemy wiedzieć o jaki konkretnie typ zamknięcia Ci chodzi ? Ewentualnie obcinaj allegro.pl i może tam jakaś z najtańszych gładkich flaszek będzie miała identyczny typ porcelanki i szyjki butelki a więc jej pałąk (drut) będzie pasował do Twojej flaszki.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Sorry, ale wy to na poważnie???

                Jeśli tak, to moim zdaniem trzeba wziąć dowolne zmknięcie i dogiąć kombinerkami końcówki pałąka, aż będzie dobrze. Ale jeśłi nie ...

                ...to chyba dałem się nabrać.
                Last edited by Krzysiu; 27-10-2007, 23:47.

                Comment

                • Kustriner_brauerei
                  Junior
                  • 07-2007
                  • 6

                  #9
                  Już znalazłem na allegro, kupiłem i okazało się dobre tyle ze bez gumki, bo jak gumke założe to juz nie zamknę, za krótkie ramie ma ale to nic i tak super sie prezentuje jak bed miał czas to dam zjdęcia Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

                  Pozdrawiam

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎