Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szeroka 125 (wejście od Pańskiej), Jadalnia pod Zielonym Smokiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Gdańsk, Szeroka 125 (wejście od Pańskiej), Jadalnia pod Zielonym Smokiem

    Nie mogliśmy nie wejść do lokalu o takiej nazwie I okazało się to strzałem w dziesiątkę. Pyszne i bardzo tanie jedzenie (obiad można spokojnie zjeść za 10-12 PLN), wystrój to drewniane niewielkie stoliki i ciężkie drewniane krzesła. Do picia lany Amber Żywe i Koźlak po 5 PLN. Piwo świeże i bardzo dobre. Naprawdę mile spędzony czas. Knajpka nie jest może na długie posiadówy piwne (szczególnie w porze obiadowej) ale naprawdę polecam.

    Obok był adres Pańska 9/11 ale nad jakimś sklepem więc nie jest to dokładny adres lokalu.

    Czynne
    pon-sob: od 10..., ndz: od 12...

    www.jadalnia.com.pl
    Last edited by Pendragon; 05-11-2012, 19:47.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Żywe i Koźlak już po 6 zł (0.5) i 4.50 (0.3). Do tego Żywiec i Specjal.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • tomek35
      Senior
      • 02-2007
      • 497

      #3
      Ceny piw pozostały bez zmian, obiady w granicy około 16 zł. Obiadki bardzo dobre, a piwo świeżutkie

      Comment

      • BrowarBrother
        Junior
        • 03-2009
        • 15

        #4
        Polecam

        Ceny w dalszym ciągu bez zmian. Ważne jest to, że sala podzielona jest na część dla palących i niepalących (niestety widać to jedynie po popielniczkach). Jedzenie bardzo dobre - dla wegetarian i mięsożerców. Fajna obsługa.

        Dla zainteresowanych - możliwość wystawienia swoich prac (głównie fotografie) - po uzgodnieniu z obsługą (bardziej z właścicielem)

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Od dłuższego czasu do zestawu piwnego dołączyły też Złote Lwy (5 zł za duże).

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Qbric
            Senior
            • 04-2001
            • 427

            #6
            Polecam

            Lokal zdecydowanie warty polecenia. Dziekuję, kolegom z Trójmiasta za skierowanie mnie do niego Żywe z beczki (6zł/0.5L) wyśmienite, poza tym widziałem jeszcze Koźlaka, Żywca i Speciala jak pisano wcześniej. W środku schludnie i przyjemnie. Ładne drewniane stoły i krzesła, ściana z cegieł dodaje klimatu, jak na lokal typu "jadłodajnia" rzadko spotykana elegancja Obsługa bez zarzutów. Dwie dziewczyny uwijały się szybko i z uśmiechem. Jedzenie smaczne. Dobra sałatka z kurczakiem (11zł), zestaw z naprawdę dużym udkiem kurczaka 12zł.
            Niestety trochę ciężko zuważyć wejście i przy pierwszym przejściu ulicą przegapiłem. Pewnie dlatego gdyż nie wiedziałem, że lokal znajduje się w piwnicy a nie na poziomie ulicy.

            Polecam
            Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Adres lokalu to ul. Szeroka 125, ale wejście jest od Pańskiej (powiedzmy, że to Pańska 11), więc dla ułatwienia znalezienia niech już tak zostanie, tym bardziej, że pod adresem Szeroka 125 jest też jakaś pizzeria, co by mogło wprowadzać w błąd.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Zapomniałem napisać, że w lokalu pojawiła sie klimatyzacja, co ma obecnie swoje zalety, ale może skutkować nie najprzyjemniej.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Byłem tam w czasie ubiegłorocznego rekonesansu przed Zlotem & Koźlakami.
                  Pan za barem próbował przekonać mnie do zalet niepasteryzowanych piw beczkowych z Ambera, a ja akurat byłem lekko niechcący słuchania...
                  Ale jedzenie było OK, a piwo (po przetestowaniu przez w/w pana) świeże.

                  Comment

                  • WojtekW
                    Member
                    • 03-2011
                    • 73

                    #10
                    Lokal moim zdaniem na plus dla turysty. W trakcie chodzenia po starówce wpadłem na obiad za 9 zł( danie dnia), które było naprawdę smaczne i syte. Przy okazji wypiłem Złotego Lwa za 6 zł, dostępne również Koźlak i Żywe za 7 zł. Wystrój ładny, obsługa miła, sala klimatyzowana.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Miejsce doczekało się swojej strony www.jadalnia.com.pl

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Tapir
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 730

                        #12
                        Zajrzałem tam podczas urlopu trochę przypadkiem a miejsce okazało się warte powrotu.
                        W nalewakach Koźlak, Żywe i Złote Lwy, próbowałem tylko 2 pierwszych, Żywe średnie za to Koźlak pyszny.
                        Miejsce warte zapamiętania przede wszystkim za naprawdę dobre i dość przystępne cenowo jedzenie, szczególnie makarony (np. spaghetti z borowikami i boczkiem za 17zł).
                        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #13
                          Też polecam miejsce. Raczej na szamanko i jedno piwo, ale jak dla mnie można posiedzieć i przy Amberze.

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Też polecam miejsce. Raczej na szamanko i jedno piwo, ale jak dla mnie można posiedzieć i przy Amberze.
                            Co mają tam do jedzenia?
                            Rzuć jakieś przykładowe ceny.
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              W pierwszym wpisie masz adres ich strony, a tam menu. Ceny są w pliku .doc
                              Ceny od 10 do 24 zł. Jadałem tam często i byłem zadowolony, zwłaszcza gdy miałem zniżkę z tytułu karty stałego klienta. Gdy ta się po kilku latach skończyła, to przeniosłem się do sąsiedniego baru mlecznego.
                              Last edited by Pendragon; 11-06-2014, 10:15.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎