Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Słupsk, Staszica 14, Bar Piwnica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptc
    Senior
    • 11-2001
    • 366

    Słupsk, Staszica 14, Bar Piwnica

    Było już o tym tutaj, ale dla porządku (no i na prawdę warto się tam wybrać), zakładam nowy temat.

    Lokal znajduje się, w budynku z czerwonej cegły - byłym magazynie lub czymś podobnym (podaję bo ulica jest dosyć kręta).

    Specjalność to oczywiście niefiltrowany Sambor w cenie 3/0.5 (najdroższe piwo z beczki :-), z beczki także Kanclerz 2.7?/0.5, (Martina nie było).
    Z butelki także Porter i inne.

    Wnętrze bogato zdobione piwnymi pamiątkami, klimat prawdziwej piwiarni :-)

    Ogólnie nr 1 w Słupsku :-)

    Tylko ten dym .... uff

    Poleca

    ptc

    Piwo tylko ciemne - Towarzystwo milosnikow piw ciemnych
  • wojtas66
    Member
    • 11-2001
    • 60

    #2
    Piwnica

    Zgodzę sie z Tobą. Miejsce naprawdę przepojone atmosferą piwną. W czasie mojej sobotniej wizyty można było się napić Kanclerza za 2.70, Martina za 3.00 i oczywiście niefiltrowanego Martina za 3.00. POLECAM! Trzeba jednak wpłynąć na właściciela, by odkurzył przepiękne historyczne butelki w gablocie.
    Ciepłemu piwu zdecydowane - NIE!!!

    Comment

    • wojtas66
      Member
      • 11-2001
      • 60

      #3
      Sambor w Piwnicy

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtas66 Wyświetlenie odpowiedzi
      Zgodzę sie z Tobą. Miejsce naprawdę przepojone atmosferą piwną. W czasie mojej sobotniej wizyty można było się napić Kanclerza za 2.70, Martina za 3.00 i oczywiście niefiltrowanego Martina za 3.00. POLECAM! Trzeba jednak wpłynąć na właściciela, by odkurzył przepiękne historyczne butelki w gablocie.
      Oczywiście, że chodziło mi o Sambora niefiltrowanego. Przepraszam...
      Ciepłemu piwu zdecydowane - NIE!!!

      Comment

      • Kamień
        Senior
        • 07-2007
        • 361

        #4
        Czy ktoś wie od której jest czynny ten przybytek?

        Comment

        • Kamień
          Senior
          • 07-2007
          • 361

          #5
          Wybierając się na obóz naukowy do Słowińskiego Parku Narodowego, wiedziałem, że czeka mnie niemal dwugodzinny pobyt w Słupsku. Dzięki naszemu wspaniałemu Forum dowiedziałem się o wzmiankowanym pubie i już wiedziałem, gdzie można będzie przeczekać, oczekując na kolejny środek transportu .
          Po nieprzespanej nocy i prawie dziesięciogodzinnej jeździe pociągiem, około 11:30 wysiadłem z koleżanką w Słuspku i dziarsko pomkneliśmy szukać ulicy Staszica. Trafiliśmy bez większych problemów a szczęście uśmiechało się do nas - mimo wczesnej pory, Piwnica była czynna. Wtoczyliśmy się z trudem - albowiem byliśmy wprost objuczeni bagażem - i zamówiliśmy po niefiltrowanym Broku. Kosztuje tam 3,20zł za 0,5 litra i jest najdroższym lanym piwem w tym lokalu. Lanych piw mają tam chyba pięć rodzajów, na pewno jest też Sambor i Kanclerz. Siedziało nam się tam tak dobrze, że postanowiliśmy zostać w Słupsku kilka godzin dłużej . Słupsk ogólnie jest bardzo ładnym miastem.
          Wystrój wnętrza jest bardzo ciekawy, zbiór etykiet jest wart obejrzenia, a stojąca za barem, kolekcja szklanek, kufli i pokali robi wrażenie. Znakomita większość eksponatów dotyczy dorobku piwowarskiego z najbliższych okolic.
          Dziwi tylko fakt, że damska toaleta jest zamknięta na klucz, o który specjalnie trzeba prosić przy barze .
          Podczas powrotu, takze chciałem tam zajrzeć, a byłem wtedy już z większą ekipą. Okazało się jednak, że ciągnąłem ich wszystkich na próżno... Lokal był zamknięty. A był to wtorek, godzina wcale nie tak późna - 21:30. Dziwne. Nie znam godzin otwarcia tego przybytku, być może po prostu wcześnie się otwiera, to i wcześnie zamyka...

          Żal, że nie ma w Łodzi takiego lokalui... ktoś powie, że jest przecie Peron 6. Podobieństw jest wiele. Oba lokale mieszczą się w piwnicy, w obu lokalach ściany to ceglany mur, w obu wszędzie czają się okołopiwne gadżety jak etykiety, kapsle, szkła lub butelki. Jednak jeśli chodzi o wystrój, to w Peronie mam wrażenie, że wieje kiczem natomiast w Piwnicy poczułem prawdziwie "piwny" klimat. Na korzyść Peronu może przemawiać proponowana oferta piw, która jednak ma niestety swoją cenę. Można i by próbować skonfrontować lanego niefiltrowanego Broka za 3,20zł z lanym Łódźkim Mocnym za 7zł ale to przecież nie takie proste... Ponadto obsługa w Piwnicy jest bardzo miła a czekanie na kelnerki w Peronie daje podobny skutek jak czekanie na brytyjsko-francuską odsiecz w trzydziestym dziewiątym roku

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Jest nadal niefiltrowany Brok? Ktoś coś wie?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Nie ma. Z kija zwykły brok i kanclerz.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎