Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes Vitanta, Chişinău Draft

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Efes Vitanta, Chişinău Draft

    Barwa jasnozłota, piana dość gęsta, trwała; zapach chmielowy; smak bardzo przyjemny, wyważony chmielowy; średnio gazowane. Ogólnie duże zaskoczenie, całkiem udane piwko.Zaw. ekstr. 12%, zaw. alk. 5%
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    parametry piwa te same, całkowicie odmieniona szata graficzna.
    kolor jasno słomkowy, piana, biała, krzaczasta, dość szybko opada, w zapachu dominuje dojrzewający słód. W smaku wyczuwa się dobre nachmielenie, dość zdecydowaną pełnię i treściwość przemieszaną z lekko goryczkowymi nutami.
    Ogólnie dobre piwo, lekkie, dobre na szybkie ugaszenie pragnienia i nie tylko
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Puszka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Hrustgurd
        Senior
        • 05-2007
        • 431

        #4
        Piana: dobra, drobna
        Kolor: bardzo jasny, zlocisty
        Zapach: slodowy, nie dofermientowany
        Smak: "zielony" smak, chmielu prawie nie ma, bardzo przewaza slod

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Opakowanie jak na zdjęciu u Becika.
          Piana mizerna, grube pęcherzyki.
          Zapach typowy dla piwa unijnego: Heineken, Carlsberg i Stella Artois (brrr chroń nas Panie Boże od takich Belgów).
          Piwo zdecydowanie zbytnio nagazowane.
          Smak nieprzyjemny. W składzie jest ryż. To ja już wolę chińskie Tsingtoa.
          Bardzo trudno opisać smak. Skosztujcie Perłę to zrozumiecie.

          I znów ten sam importer- De Gusta Beer.
          Tyskie jest dwa razy tańsze i trochę mniej ohydne.
          Takich piw do Polski nie sprowadzajcie

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Takich piw do Polski nie sprowadzajcie
            Bez przesady, dla mnie aż tak ohydne nie jest. Po prostu Euro lager, taki styl, wypiłem z taką samą przyjemnością jak inne nasze koncerniaki. Cieszę się że jest możliwość spróbowania europejskiej egzotyki i nie będę miał nic naprzeciw jak Da Gusta sprowadzi coś jeszcze z Macedonii, Czarnogóry, Serbii. Gruzji...

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              To trzecie degustowane przeze mnie piwo Kiszyniów. Po Blonda i Aurie mogę powiedzieć tylko tyle, że te trzy piwa praktycznie niczym szczególnym się od siebie nie różnią. Z całej trójki wyróżniała się tylko Aurie, bo była wadliwa i nieprzyjemna. Draft, to zwykły koncernowy eurolager, bez większych wad, bez żadnych uniesień. Zwykłe piwo, jakich wiele. Barwa słomkowa, piana w porządku, zapach ledwie wyczuwalny, typowo koncernowy,słodowy, smak nijaki, słodowy bez praktycznie żadnej goryczy.

              Jeśli miałbym się silić na porównania, to najlepsza z całej trójki jest Blonda - lekka i chyba najbardziej goryczkowa. Draft smakuje jak Tyskie, czy każdy inny Żubr czy Żywiec, natomiast Aurie, to taki Połczyn, ew. Głubczyce.
              Last edited by wrednyhawran; 07-06-2013, 23:15.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #8
                Butelka brazowa, przypomina troche granat reczny z zawleczka
                Wysoka piana, sredniopecherzykowa. Kolor jasnozloty. Zapach slodowy. Smak: slodowy z lekka goryczka. Typowy koncernowy eurolager. Jedynie butelka ciekawa. Cena 7,20zl raczej nie skloni mnie do powtorki.
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎