Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Higienizacja w browarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • glizduha
    Junior
    • 07-2007
    • 27

    Higienizacja w browarze

    Hej!
    Piszę pracę inż. dotyczącą higienizacji w browarze, zastanawiam się czy znajdę u Was jakąś pomoc naprawdę byłabym wdzięczna za każdą pomoc. Interesuje mnie mycie i dezynfekcja pomieszczeń i urządzeń, CIP no wszystko co z tym związane.

    Dziękuję za każdą odpowiedź! Pozdrawiam
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    #2
    Kontaktowałaś się z firmą?

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      mozna spróbować jeszcz z np. Alfa Laval
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • dori
        Senior
        • 10-2004
        • 320

        #4
        Jeśli masz jakieś konkretne pytania w tym temacie, to pytaj. Postaram się wspomóc zarówno wiedzą praktyczną jak i teoretyczną

        Comment

        • glizduha
          Junior
          • 07-2007
          • 27

          #5
          Wielkie dzięki, napewno coś ciekawego znajdę na tych stronach. A może znacie jakąś tyczącą się tematu literaturę? Wybieram się do brwowaru może tam się czegoś dowiem, tzn jestem na etapie załatwiania wycieczki, prawda taka, że trudno pisać o czymś jak się tego nawet nie widziało.

          pozdr

          Comment

          • dori
            Senior
            • 10-2004
            • 320

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
            A może znacie jakąś tyczącą się tematu literaturę?
            pozdr
            Z tego co pamietam to w "Technologii Piwowarstwa i słodownictwa" Kunze temat ten był dość szeroko omówiony.
            W "Browarnictwie" Pazery i Rzemieniuka też coś powinnaś znaleźć

            Comment

            • glizduha
              Junior
              • 07-2007
              • 27

              #7
              "Browarnictwo" mam już zamówione, ale ciężko będzie dostać "Technologia Piwowarstwa i słodownictwa" Kunze, szkoda bo wydaje mi się, że bardzo by mi się przydała

              Comment

              • dori
                Senior
                • 10-2004
                • 320

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
                "Browarnictwo" mam już zamówione, ale ciężko będzie dostać "Technologia Piwowarstwa i słodownictwa" Kunze, szkoda bo wydaje mi się, że bardzo by mi się przydała
                Kunze jest faktyczne trudno osiągalny. Ale jeśli bedziesz w browarze to spytaj. Zwykle browary mają "biblioteczkę" więc może Ci udostępnią.

                Comment

                • glizduha
                  Junior
                  • 07-2007
                  • 27

                  #9
                  Dzieki, zobaczymy. Wybieram się do Tych z tego co wiem jest tam sklepik może oprócz pamiątek mozna kupić tam też jakieś ksiażki. A czy mogłabyś mi coś polecić jeżeli chodzi o historię piwa?

                  Comment

                  • dori
                    Senior
                    • 10-2004
                    • 320

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dzieki, zobaczymy. Wybieram się do Tych z tego co wiem jest tam sklepik może oprócz pamiątek mozna kupić tam też jakieś ksiażki. A czy mogłabyś mi coś polecić jeżeli chodzi o historię piwa?
                    Powiem szczerze, że historią się za bardzo nie interesuję, ale w większości książek o piwowarstwie jest też rozdział poświecony historii piwa i myślę, że do pracy powinno Ci wystarczyć.
                    A tak przy okazji - co studiujesz?

                    Comment

                    • glizduha
                      Junior
                      • 07-2007
                      • 27

                      #11
                      Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność inżynieria żywności ATH w B-B

                      Comment

                      • dori
                        Senior
                        • 10-2004
                        • 320

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność inżynieria żywności ATH w B-B
                        Z B-B do Cieszyna po książki masz całkiem blisko .
                        Jeśli byłabyś zaineresowana - daj znać, to udostępnię Ci to co mam w swojej "piwowarskiej biblioteczce"

                        Comment

                        • glizduha
                          Junior
                          • 07-2007
                          • 27

                          #13
                          Byłoby super! Wielkie dzięki napewno dam Ci jeszcze znać

                          Comment

                          • huanghua
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 1910

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
                            Byłoby super! Wielkie dzięki napewno dam Ci jeszcze znać
                            W sieci można zassać torrenta wg. mnie świetnej książki D. E. Briggsa, C. Boultona i innych pod tytułem "Brewing Science and practice" o wadze ok 11MB.
                            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                            Comment

                            • glizduha
                              Junior
                              • 07-2007
                              • 27

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                              W sieci można zassać torrenta wg. mnie świetnej książki D. E. Briggsa, C. Boultona i innych pod tytułem "Brewing Science and practice" o wadze ok 11MB.
                              poszukamy, zobaczymy co w sieci złapię dzięki

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎