Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o ICE

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    Przy piwie o ICE

    Temat jest poruszany obecnie w wielu kręgach, więc chyba można podyskutować o nim również przy piwie
    In Case of Emergency ("w nagłym wypadku"), w skrócie ICE - to słowo, pod którym zapisujemy w komórce numer najbliższej osoby. Takiej, która zna naszą grupę krwi, wie, jakie przyjmujemy leki i czy w przeszłości mieliśmy kłopoty ze zdrowiem, ale jeśli tak, to jakie to były kłopoty. Dzięki temu, kiedy ulegniemy wypadkowi, ratownicy nie będą musieli niczego się domyślać , ale będą mogli uzyskać stosunkowo szybko potrzebne im informację.
    W grę wchodzi również możliwość powiadomienia najbliższych osób o zaistniałej sytuacji.
    Dodatkowym plusem tego skrótu jest to, że skrót znany jest przez ratowników niemal na całym świecie.
    W praktyce nie musi to być tylko jeden numer , można zapisywać kilka np. ICE 1 , ICE 2 itp., najlepiej według ich ważności. Powinny to być numery dostępne , więc należy pamiętać o ich aktualizacji w razie zmian. Pamiętać też należy o dodaniu nr kierunkowego do Polski ( lub kraju w którym znajduje się osoba zapisana) , co jest szczególnie ważne podczas pobytów poza granicami kraju.
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    #2
    Inicjatywa słuszna.
    Kilka chwil temu w zwiazku z tym tematem zapytałem kolegę - ratownika medycznego, co to jest ICE. Wzruszył ramionami
    Ja mam zapisane numery TATA, MAMA, SIOSTRA, więc póki co powinno wystarczyć. Oby nie było potrzebne.
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #3
      Akcja w zasadzie dopiero się rozkręca we wszystkich służbach związanych z ratownictwem , więc być może jeszcze nie dotarła do owego ratownika
      Znając życie nie wszyscy będą jej entuzjastami , ale wydaje mi sie że pomysł nie jest głupi i warty rozpropagowania m.in. podyskutowania przy piwie

      Comment

      • grzes_ch
        Senior
        • 10-2003
        • 612

        #4
        Ja już mam ICE w swoim telefonie. Przeczytałem o nim kilka miesięcy temu na jednym forum motoryzacyjnym w którym uczestniczę.
        Pomysł godny uwagi pod warunkiem , że będzie rozpropagowany wśród służb ratowniczych .

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch Wyświetlenie odpowiedzi
          Pomysł godny uwagi pod warunkiem , że będzie rozpropagowany wśród służb ratowniczych .
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
          Akcja w zasadzie dopiero się rozkręca we wszystkich służbach związanych z ratownictwem
          Pytanie do Remfire: czy dobrze wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, że pomysł jest propagowany oficjalnie i drogą służbową? Czy ktoś prywatnie próbuje skopiować coś co się sprawdziło zagranicą?

          Comment

          • sergioP
            • 09-2005
            • 1261

            #6
            Moim zdaniem pomysł jest jak najbardziej słuszny.
            Nie ma tu nad czym dyskutować przy piwie tylko przejść do następnego piwa.
            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
            - ???
            - ...napiłbym się piwa.

            ------------------------------------------
            Dzień dobry panu.
            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

            Comment

            • remfire
              Senior
              • 03-2004
              • 1334

              #7
              Oficjalnie to chyba za duże słowo - nie ma tego jeszcze w programach szkoleń, nie ma stosownych wytycznych, zaleceń itp. Niemniej zaczynają krążyć pisma informujące że coś takiego istnieje i można sie z tym zetknąć w telefonach osób którym udziela sie pomocy.
              Sądzę że ma to szanse wejść na drogę bardziej oficjalną, pod warunkiem uzyskania społecznego poparcia - bo po co uczyć ratowników czegoś z czym nie będą mieli okazji sie zetknąć ?

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sergioP Wyświetlenie odpowiedzi
                Moim zdaniem pomysł jest jak najbardziej słuszny.
                Nie ma tu nad czym dyskutować przy piwie tylko przejść do następnego piwa.
                I o to chodzi , aby wpisać to do telefonu i spokojnie przejść do następnego piwa

                Comment

                • Wielki_B
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 1968

                  #9
                  Wczoraj otrzymałem od miejscowych krwiodawców takiego e-maila:

                  PCK apeluje: wypełnij Kartę I.C.E (In Case of Emergency) i zapisz telefon do ważnej osoby
                  2007-07-31
                  Wzorem ratowników Czerwonego Krzyża w innych krajach Europy (Anglia, Włochy) apelujemy do wszystkich o podjęcie prostych działań pomocnych w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, w czasie klęski żywiołowej lub katastrofy:
                  • Wypełnij Kartę I.C.E. – mały kartonik wielkości wizytówki, który mieści się w każdym portfelu; wpisz tam telefon do bliskich, którzy będą wiedzieli najwięcej na temat zwłaszcza Twojego zdrowia. Pobierz kartę.
                  • Wpisz numer I.C.E. w swoim telefonie komórkowym - numer najbliższej Ci osoby pod hasłem „ICE” (co ważne jest w przypadku podróży zagranicznych), a także np. „mama” czy „brat”; to pozwoli w razie potrzeby na uzyskanie ważnych dla Ciebie informacji.
                  Informujemy jednocześnie, że na stronie internetowej Polskiego Czerwonego Krzyża jest do pobrania zarówno Karta I.C.E., jak i krótkie instrukcje dotyczące przygotowania i zachowania się w czasie klęski żywiołowej bądź katastrofy.
                  Prosimy Państwa o pomoc poprzez jak najszersze poinformowanie o tej akcji, a pisma i czasopisma prosimy o wydrukowanie Karty I.C.E. – tak, żeby każdy mógł ją sobie wyciąć, wypełnić i zachować. Pobierz kartę.
                  Chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji:
                  Krzysztof Kędzierski, Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, tel.: 0 603 861 744
                  Najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych.

                  Comment

                  • JAQBA
                    Senior
                    • 08-2006
                    • 1351

                    #10
                    Akcja ICE

                    Witam

                    Przekazuję dalej informację, która dotarła do mnie z Akademii Medycznej z prośbą o
                    rozpropagowanie.
                    Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
                    W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie...

                    Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency) .
                    Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.
                    Oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.
                    Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje , a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.
                    Trzeba to zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    Pozdrawiam serdecznie

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wczoraj otrzymałem od miejscowych krwiodawców takiego e-maila:

                      PCK apeluje: wypełnij Kartę I.C.E (In Case of Emergency) i zapisz telefon do ważnej osoby
                      Może na początek PCK powinien bardziej rozreklamować tą akcję w terenowych punktach krwiodawstwa a potem niech wychodzi dalej.Ja jeżdżę oddawać krew do Bytomia i w punkcie żadnej informacji na ten temat nie widziałem.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Może na początek PCK powinien bardziej rozreklamować tą akcję w terenowych punktach krwiodawstwa a potem niech wychodzi dalej.Ja jeżdżę oddawać krew do Bytomia i w punkcie żadnej informacji na ten temat nie widziałem.
                        W Katowicach w Stacji, taka informacja jest, choć nie jakoś bardzo wyeksponowana.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • remfire
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1334

                          #13
                          Wspominałem, że sprawa rozkręca się stosunkowo wolno, ale jednak przybiera bardziej oficjalną formę.
                          Na stronach Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej znalazłem taka informację:
                          ICE - pozwól sobie pomóc


                          Ideą ICE jest zachęcenie wszystkich użytkowników telefonów komórkowych, do umieszczenia w swoich aparatach telefonicznych, pod hasłem ICE, numeru telefonu osoby bliskiej, do której chcielibyśmy, aby służby ratownicze zadzwoniły w przypadku powstania nagłego wypadku z naszym udziałem. Bardzo często zdarza się, iż w związku z zaistniałem wypadkiem lub innym niebezpiecznym zdarzeniem osoby poszkodowane nie są w stanie same skontaktować się z najbliższą rodziną np. są nieprzytomne. Nie są również w stanie same przekazać jakichkolwiek informacji. Bardzo często zdarza się również, iż właśnie podczas tego typu zdarzeń niezbędny jest szybki i niezwłoczny kontakt z kimś bliskim osoby poszkodowanej. W takich sytuacjach mogli by to wykonać ratownicy będący na miejscu zdarzenia, gdyby tylko wiedzieli, z kim mają się skontaktować. Wprowadzenie pod hasłem ICE numeru telefonu do bliskiej nam osoby, wskazywało by bardzo precyzyjnie w obszernej liście kontaktów naszych aparatów telefonicznych na osobę, z którą (zgodnie z naszą wolą) mogą skontaktować się służby ratownicze.

                          Jednak to my sami w znaczny sposób możemy ułatwić pracę przybyłym na miejsce zdarzenia ratownikom. Ideą ICE jest ułatwienie im w dotarciu do rodziny (znajomych, bliskich) poszkodowanej osoby. Sytuacje konieczności i potrzeby skorzystania przez ratowników z szybkiego kontaktu z kimś bliskim osoby poszkodowanej mogą być bardzo różne. Może to być potrzeba uzyskania informacji na temat jej stanu zdrowia, w przypadku gdy zaistnieje konieczność udzielenia tej osobie szybkiej pomocy medycznej. Może to być również sytuacja, gdy zaistniała potrzeba zabezpieczenia i tymczasowego zaopiekowania naszym domem lub mieszkaniem w którym miał miejsce pożar, w wyniku którego zostaliśmy poszkodowani i przewiezieni do szpitala. Może to być również np. potrzeba zaopiekowania się naszym małym dzieckiem, w sytuacji gdy do zdarzenia doszło w czasie kiedy byliśmy np. w sklepie na zakupach i zostaliśmy w jakimś zdarzeniu poszkodowani (jesteśmy nieprzytomni) a naszemu dziecku nic się nie stało i potrzebuje szybkiej opieki osoby bliskiej. Takie sytuacje mogą być bardzo różne. Światowe statystyki wykazują, iż niejednokrotnie pozyskane przez służby ratownicze, w ten właśnie sposób informacje od najbliższej rodziny, znajomych, bliskich osoby poszkodowanej miały bardzo istotne znaczenie. Również z psychologicznego punktu widzenia, wskazując w ten właśnie sposób numer telefonu, świadomie i jednoznacznie wskazujemy osobę, którą chcemy aby jako pierwszą poinformowały służby ratownicze o zaistniałym zdarzeniu - może nie zawsze chcielibyśmy z różnych względów aby byli to nasi najbliżsi np. żona czy córka (nie chcemy np. skazywać ich na nagły stres). Może wolelibyśmy aby był to ktoś inny np. brat lub siostra - ktoś kogo dobrze znamy, mamy pełne zaufanie i wiemy, że pomimo otrzymania informacji o tym, iż zostaliśmy poszkodowani, zachowa zimną krew, nie ulegnie panice i będzie mógł udzielić niezbędnych informacji i powziąć wynikające obowiązki i zadania. Ponadto wskazując w ten właśnie sposób osobę, dajemy jak gdyby świadome przyzwolenie służbom ratowniczym na kontakt z tą właśnie osobą (a nie inną z szeregu kontaktów w naszym aparacie telefonicznym) i poinformowanie jej o niejednokrotnie bardzo tragicznych wydarzeniach z naszym udziałem.

                          Cała akcja ICE zrodziła się w strukturach służb ratowniczych we Włoszech.
                          W krótkim okresie czasu została bardzo pozytywnie przyjęta i szybko rozpowszechniła się nie tylko w krajach Europejskich.



                          JAK TO ZROBIĆ:

                          W funkcji „Kontakty" naszego telefonu, w polu „Nazwa" lub „Opis" wpisujemy skrót ICE i osobę którą chcemy, aby jako pierwszą poinformowały służby ratownicze o zaistniałym zdarzeniu. Potem wpisujemy numer telefonu kontaktowego do tej osoby np.

                          ICE siostra

                          599348713



                          Jeśli osób takich jest kilka można wpisać w sposób uporządkowany (ICE1, ICE2 ...) kilka takich kontaktów np.:



                          ICE1 siostra

                          599348713



                          ICE2 marek

                          599348714



                          Skrót ICE jest znany przez ratowników prawie na całym świecie. Warto pamiętać, że jedyne co trzeba zrobić, to zapisać w swojej liście kontaktów skrót ICE, przy numerze osoby, która może udzielić służbom ratowniczym informacji na nasz temat.



                          W IMIENIU WSZYSTKICH SŁUŻB RATOWNICZYCH APELUJEMY DO PAŃSTWA
                          O WPROWADZENIE POD HASŁEM „ICE" NUMERU TELEFONU WASZYCH BLISKICH.



                          JEDNOCZEŚNIE PROSIMY

                          O POPULARYZACJĘ TEJ IDEI WŚRÓD WASZYCH RODZIN, ZNAJOMYCH I BLISKICH



                          TO JEST BARDZO ŁATWE W REALIZACJI, NIC NIE KOSZTUJE,

                          A MOŻE OKAZAĆ SIĘ BEZCENNE !



                          To właśnie w Radomiu z inicjatywy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, przy współudziale Komendy Miejskiej Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz przy wsparciu Prezydenta Miasta, podjęto w ostatnich dniach na terenie miasta akcję mającą na celu propagowania idei ICE (In Case of Emergency - w tł. w nagłym wypadku).

                          Jest ona skierowana zarówno do lokalnego społeczeństwa jak i również do innych osób, nie tylko mieszkańców Radomia, ale także np. osób przejeżdżających przez nasz region, które mogą uczestniczyć w różnego rodzaju nagłych wypadkach i niebezpiecznych zdarzeniach.

                          Mottem przewodnim organizowanej przez nas akcji będzie hasło „POZWÓL SOBIE POMÓC".

                          Jeśli akcja zostanie pozytywnie przyjęta w naszym regionie, chcemy ją promować w większym zakresie i na większym obszarze, aby dotarła do jak największej rzeszy osób.

                          Wsparcia finansowego akcji udzieliła Fundacja Edukacji i Techniki Ratownictwa „EDURA".

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎