Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bautzen, Thomas-Mann-Straße 7, Bautzener Brauhaus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Bautzen, Thomas-Mann-Straße 7, Bautzener Brauhaus

    Browar w okazałym domu w dzielnicy willowej.

    Samo miasto zrobiło na mnie i znajomych niesamowite wrażenie. Całkowicie odrestaurowane. Spotkaliśmy może ze trzy kamienice, które jeszcze nie maja odnowionych fasad. Można zatem wyobrazić sobie jak wygladało za czasów okupacji przez komunistów.

    Wiele ciekawych zabytków, wiele wież, weszliśmy na jedna z nich (1,4euro - uwaga płatne po wejściu na sama górę), z której rozciagał się piękny widok na miasto. Z góry widać jakie to miasto jest piękne. Oprócz remontów elewacji cała starówka posiada nowe dachy.

    ehh, gdyby mój Milicz tak wyglądał.
    W mieście spokojnie można mówić po Polsku, za czasów Bolesława Chrobrego było to miasto polskie - jest to stolica serbołużyczan, którzy mówia językiem zbliżonym do naszego.

    ale do rzeczy.

    w browarze dostepne są: (wszystkie po 2,20euro za 0,5l)

    Zwickel
    rotepils - Kupfer
    Schwarz
    niefiltrowane - Krausen.

    Piwa smaczne. Piłem tylko małego Kupfera, bom kierował. Kolegom smakował Schwarz i Krausen niefiltrowany.

    Jedzenie poprawne, ale bez zachwytów.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #2
    Warto dodać, że po polsku to miasto nazywa się Budziszyn.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Stare butelki w browarze
      Attached Files
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)

        w browarze dostepne są: (wszystkie po 2,20euro za 0,5l)

        Zwickel
        rotepils - Kupfer
        Schwarz
        niefiltrowane - Krausen.

        (...).
        Ceny lekko poszły w górę. Za pół litra trzeba było zapłacić 2,3euro a za mały 1,8euro. Asortyment pozostał bez zmian. Warto dodać, że browar wszystkie te piwa butelkuje, które można kupić bez trudu w miejscowych "getrankach" (ceny oscylują w okolicach 60 eurocentów). W browarze można również zakupić firmowe szkło, za 2,5 euro, wafle gratis
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • tomala33
          Junior
          • 01-2008
          • 8

          #5
          Witam
          Wybrałem się ostatnio tam kolegami na wycieczkę piwną
          Najbardziej samkował mi niefiltrowany Krausen potem Kupfer
          Orginala oceniam na samym końcu.
          Na stołach stoi prażony słód do chrupania. Miła obsługa
          Można też pograc w kręgle.
          Browar warto odwiedzic.
          Minus : nieprzyjemny zapach w lokalu znikający po wypiciu dwóch piw .
          Die Bautzener Brauerei stellt sich vor mit ihren Bierspezialitäten dem Bautzener Original, dem Bautzener Kupfer oder dem Bautzener Weizen. Lassen Sie sich im Bautzener Brauhaus mit ausgewählten Gerichten unserer Speisekarte kulinarisch verwöhnen.

          Pozdrawiam
          Attached Files

          Comment

          • AndrewZG
            Senior
            • 08-2009
            • 261

            #6
            Witam.
            W przedświąteczną sobotę odwiedziłem dwa budziszyńskie minibrowary, pierwszy to opisywany powyżej Bautzener Brauhaus. Z tamtejszej oferty piwnej nic się nie zmieniło, najlepiej smakował mi bursztynowy Kupfer i jasne niefiltrowane. Piwo przegryzaliśmy solonym słodem, który dostępny jest "gratisowo" na każdym stole w miseczce.
            Ze sobą można zabrać butelkowane piwo (jasne, ciemne, bursztynowe) pojedynczo lub w sześciopaku (cena 4,50 Euro). Dostępne są też ozdobne butle 2-litrowe (kaucja 10 Euro), które można napełnić dowolnym gatunkiem.
            Jedzenia nie próbowałem (nasze panie jadły deser - apfelstrudel - podobno smaczny), było trochę za wcześnie na obiad, chociaż w sobotę jest tam dzień golonki - porcja tego mięsiwa z dodatkami + kufel dowolnego piwa za 9,99 ojro.
            Mieliśmy jednak w planie jeszcze jarmark świąteczny i wizytę w Pension Spree - drugi minibrowar.
            Podsumowując - trochę brakowało mi tam jakiegoś specyficznego, przytulniejszego klimatu - duży hall i główna sala konsumpcyjna przypominają trochę górskie schroniska, a piwo niczym specjalnym się nie wyróżnia (może oprócz Kupfera - czerwone ma u mnie zawsze fory).
            Dużo bardziej podobało nam się w Pension Spree, ale wpływ na to miało z pewnością grzane wino pite na jarmarku po drodze i wieczorowa świąteczna pora w pięknie ozdobionym zabytkowym mieście.
            Pozdrawiam

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎