Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piła, Powstańców Wielkopolskich 9a, Świat Piwa 3

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Piła, Powstańców Wielkopolskich 9a, Świat Piwa 3

    Sklep oczywiście nazywa się Świat Piwa, bez 3, ale tak jest na paragonie, więc tak podaję. Sklep czynny jest do 22, w niedziele do 16. Sklep znajduje się w głębi parkingu/placyku pomiędzy blokami, w niewielkim pawilonie (baraku). Doprowadziły mnie do niego tablice z napisem Świat Piwa 50m.

    Wybór naprawdę imponujący, myślałem, że jestem w przedsionku raju (oczywiście jak na polskie warunki).
    Z piw polskich:
    Czarnków: Noteckie, Eire, Pils Noteckie
    Brok: Sambor, Export, Wiking, Strzelec
    Amber: Złote Lwy chyba był też Koźlak i Żywe
    Krajan: Porter i Mocne Irlandzkie
    Co mnie zdziwiło to brak Fortuny.

    Z zagranicznych:
    m.in.
    Anglia: Marston's Pedigree, Oyster Stout, Twisted Thistle IPA
    Niemcy: Becks, DAB, Veldensteiner
    Litwa: Svyturysy w tym Kwietnis Alu oraz Baltjos
    Belgia: sporo z Belgium's Best w tym butelki 0,75l korkowane np. Marsedous, La Gaulois,
    Holandia: La Trappe

    Niestety, w tej beczce miodu zdarzyła się łyżka dziegciu - na 7 piw importowanych, które kupiłem, aż 4 były przeterminowane. I jeżeli w przypadku Pedigree nie miałem pretensji, bo moją podejrzliwość wzbudziła cena 3,5zł (i sprawdziłęm datę przed zakupem), to w przypadku pozostałych zapłaciłem cenę regularną, a dostałem produkt niepełnowartościowy. Oczywiście zauważyłem to po fakcie. Najdłużej bo 6 miesięcy po terminie był Baltijos, ale na szczęście poza zmętnieniem był ok, gorzej wkurzyło mnie przeterminowanie Veldensteiner Zwickl, za którego wybuliłem 9,20zł (data 05.04.07r). Był wypijalny, ale wydaje mi się, że stracił na smaku.
    Ponieważ, zakupiłem te piwa w drodze nad morze, to miałem w planie po powrocie złożyć reklamację i dać szansę na rehabilitację - ale mi sie nie chciało . Cóż, jak to mawiają "reklamacja to prezent od klienta" tym razem prezentu nie było.

    Mimo wszystko polecam ten sklep, ale bacznie oglądajcie datę przydatności do spożycia. Na plus można poczytać, że Baltijos mimo półrocznego przeterminowania był wypijalny, czyli mają niezłe warunki przechowywania piwa.

    Konstatacja jaka się jeszcze nasuwa, to niestety smutny fakt, że skoro te piwa się przeterminowały, to pewnie nie cieszą się wielkim uznaniem wśród klientów tego sklepu. Smutne to, bo w końcu wybór moze sie drastycznie skurczyć.
    blog.kopyra.com
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎