Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Plzeň - Černice, Selská náves 21/2, Purkmistr Pivovarský dvůr Plzeň

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Czechy, Plzeň - Černice, Selská náves 21/2, Purkmistr Pivovarský dvůr Plzeň

    O tej inwestycji pisało się na czeskich stronach poświeconych piwu od dawna. Potężny kompleks mieszczący minibrowar, czterogwiazdkowy hotel, ekskluzywną restaurację z winiarnią, pomieszczenia konferencyjne oraz bowling miał być - z tego co wiem - największym tego typu w Czechach. Od razu zrodziło się pytanie czy ten kombinat będzie miał przyjazny dla miłośników piwa klimat i przede wszystkim - czy piwowar uwarzy dobre piwo. Purkmistr został otwarty 6 czerwca.

    Dojazd z centrum Pilzna jest wygodny, jedzie się ok. 20 minut trolejbusem nr. 13 a poźniej kilka minut na piechotkę i już widać ciemnożółte zabudowania Pivovarskiego Dworu. Szrzerze mówiąc, w rzeczywistości wszystko to wygląda bardziej ludzko i przytulnie niż na zdjęciach. Na dziedzińcu ulokowana jest częśc stółow, w południe w dzień roboczy był komplet klientów. W środku piwiarni na szczęscie nie tak tłoczno. Ładnie prezentują się umieszczone na przeciwległych krańcach sali miedziana warzelnia i półkolisty výčep.
    Piwna oferta Pukmistra prezentowała się następująco:

    světlé 12 - ciemnozłota barwa, rozczarowująca, niezbyt drobna piana. W smaku dobre, bez żadnych nieprzyjemnych posmaków. Solidny kvasnicovy lezak.
    tmavé 12 - pierwsze wrażenie jak najlepsze: czarna barwa i gęsta beżowa piana. A potem jest już tylko...lepiej! Uderza delikatność smaku w którym wyczuwa się wanilię. Posmak jak najbardziej przypalany. Piwo przypomina stouta ale nie jest mocno wytrawne. Zadziwiające jak piwowar potrafił w piwie o tak delikatnym charakterze zawrzeć całą esensję tego typu piw. Dla mnie poezja!
    polotmavé 13 - jasnobursztynowa barwa, gęsta piana. Pełne w smaku co nie jest regułą w przypadku tego stylu. Obecna goryczka, w moim odczuciu lekko owocowa. To pierwsze czeskie polotmave które było orzeźwiające!
    borůvkové - rubinowy kolor, gesta i obfita piana. Wspaniały zapach leśnych owoców. W smaku lekkie, z wyczuwalnym posmakiem jagód, który nie jest ani słodki ani dominujący. Rzadko się zdarza w przypadku tego typu piw, żeby tak dobrze odwzierciedlić zapach w smaku piwa.
    Pszeniczne niestety już się skończyło.
    Piwa są w b.dobrej cenie 25 Kc/0,5. Dostępne są również wzorki 0,1 za 10 Kc.

    No ale żeby nie było tak pięknie musiał byc jakiś zgrzyt. Tym razem nie miałem ochoty na podstawowe dania z czeskiej klasyki (70-80 Kc) więc zamówiłem veprovy steak na grillu zapeceny z hermelinem za stówkę. Dostałem dość cienki kotlet z położonymi na nim plasterkami sera. Kotlet zamiast grillowanym stekiem był zwykłym, w dodatku żylastym rizkiem. Żenada...

    Koniecznie trzeba będzie tu wrócić aby odbić sobie kulinarny zawód i sprawdzić czy piwa trzymają swój wysoki poziom, bo z tym jak wiadomo, różnie bywa...
    Attached Files
    Last edited by docent; 16-08-2007, 13:22. Powód: fot z www.purkmistr.cz
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    #2
    Ponieważ napisane zostało już prawie wszystko, dodam, że wystrój tego lokalu zrobił na mnie sympatyczne wrażenie, a obsługa którą stanowili uczniowie szkoły gastronomicznej, była bez zarzutu.
    Dwór który został zbudowany w 1603 roku, został gustownie odnowiony, i dostosowany na hotel, kręgielnie.
    Podczas mojej wizyty dostępne piwa:
    Svetle 12* 25 Kc(0,5l) 17 (0,3)
    Tmave 12* 25 Kc (0,5) 17(0,3)
    Polotmave 13* 25Kc(0,5) 17(0,3)
    Pszeniczne ''Pisar''12* 25 Kc(0,5)
    Ochucene (smakowe) w tym przypadku Boruvkove 19Kc (0,3)
    Dla mnie najlepsza pszenica, i boruvkove.
    Reszta taka sobie, ani dobra ani zła.
    Lokal czynny : Poniedziałek- Czwartek i Niedziela 11-23
    Piątek -Sobota 11-24

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Też sie nadziałem na niespecjalny kotlet za 120kc. Natomiast co piwa, to było dobre, zwłaszcza 12.
      W recepcji hotelu można kupić podstawki, tylko 2,5kc za sztukę , kufle chyba po 70kc, a nawet zapalniczki i koszulki.

      Comment

      • Jurandofil
        Senior
        • 10-2007
        • 976

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
        Podczas mojej wizyty dostępne piwa:
        Svetle 12* 25 Kc(0,5l) 17 (0,3)
        Tmave 12* 25 Kc (0,5) 17(0,3)
        Polotmave 13* 25Kc(0,5) 17(0,3)
        Pszeniczne ''Pisar''12* 25 Kc(0,5)
        Ochucene (smakowe) w tym przypadku Boruvkove 19Kc (0,3)
        1.05.2008 ochucene było visnove. Śmiem twierdzić, że najlepsze wiśniowe jakie dotąd piłem. Na pierwszym planie nie było słodkości, ale gorzkość piwa. Tego dnia było też medove, ale zgodnie z pozostałymi uczestnikami wizyty stwierdziłem, że piwo to niewiele miało wspólnego z miodem - wyszła taka śmieszna, delikatna dziesiątka w ogóle bez wyczuwalnego miodowego posmaku.
        Svetle 12 uważam za rewelacyjne i godne polecenia!


        Zamówiłem pozycję z jidelnicku pt. ochutnani piva - 1 vzorek (0,1l) - 10Kc. Bradzo dobre rozwiązanie pozwalające spróbować każdego gatunku piwa przez osobę, która nie lubi wypić sześciu dużych w półtorej godziny
        Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

        Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
        Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

        Comment

        • Jurandofil
          Senior
          • 10-2007
          • 976

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
          Też sie nadziałem na niespecjalny kotlet za 120kc. Natomiast co piwa, to było dobre, zwłaszcza 12.
          W recepcji hotelu można kupić podstawki, tylko 2,5kc za sztukę , kufle chyba po 70kc, a nawet zapalniczki i koszulki.
          To ja przełamałem tę złą passę pokarmową...
          Rewelacyjny kotlet z kurczaka z... łososiem i zapiekany serem.
          Bardzo mi smakowała ta potrawa
          Attached Files
          Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

          Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
          Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Rewelacyjne miejsce, duży wybór piwa i to nawet smacznego, bardzo mila obsługa.
            W recepcji hotelu dostępne gadżety i piwo butelkowe. Mozna kupić tez etykiety ale jedna sztuka kosztuje tyle ile pełna butelka z taka sama etykieta wiec wybór był prosty i kupilem 10 czy 11 rożnych piwek. Sporo maja piw smakowych które są nawet nieźle. Piwa butelkowane należny spożyć do miesiąca od daty na etykiecie. Kuchnia chyba się wyrobiła bo ja zamówiłem wyśmienitą gulaszowa w chlebie - naprawdę rewelacja
            LP

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              #7
              jeszcze parę słów

              Piwa butelkowe po 2 tygodniach od daty rozlewanie nie nadają się do picia bo kwaśnieją!
              Składowałem buteleczki jak należy w lodowce ale niestety natura zrobiła swoje

              Jeszcze trochę cen
              Butelka piwa na wynos 32KC
              Lezak 0,5 na miejscu 30KC
              Degustacja 0,1 L 10KC
              Piwo 0,3 pszeniczne21KC
              gulaszowa w chlebie 59KC
              specjalna 14 0,4L 31KC
              Attached Files
              Last edited by karol1000; 04-09-2011, 12:33.
              LP

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Słowa uznania należą się właścicielom tego miejsca, za to że od samego początku trzymają tę samą cenę vzorka piwa czyli 10 Kč za 100 ml. A inaczej tych wszystkich piw nie da się spróbować, no chyba że chce się poświęcić co najmniej pół dnia na posiadówkę tutaj.

                Dostępnych było 7 rodzajów piwa (wszystkie 12°). I tak:

                světlý ležák - świeże, z wyczuwalną kwiatowością w zapachu i smaku
                tmavý ležák - ładny zapach paloności i czekolady. Niestety w smaku zbyt cienkie.
                polotmavý ležák - barwa ciemnozłota, zapach karmelowy. Lekko słodkawe, w typie marcowego.
                pšeničné Písař - całkiem przyzwoita pszenica, choć trochę za dużo "tektury" w smaku.
                jantarový speciál Radní - jedyne mocniejsze piwo o ekstrakcie 14°. O tyle dobre, że było mniej słodsze od półciemnego.
                cannabis speciál - piwo marihuanowe, ale bez THC. Można je traktować jako smakowy wynalazek. W zapachu perfuma, w smaku cukierki.
                Ale - wyczuwalny aromat chmieli amerykańskich. Piwo bardzo lekkie, wręcz wodniste.

                Tak więc piwa okazały się solidne, ale to za mało jak na oczekiwania. Wiem, że nie warzy tu już Josef Krýsl tylko jego syn Petr, jednak receptury opracowane były przez niego. Szczególnie zawiódł ejl - ostatnio piłem świetne piwa tego typu uwarzone przez czeskie minibrowary, a tu prekursor tego gatunku w ČR firmuje takiego cienkusza. Mam nieodparte wrażenie, że Krýsl spuścił z tonu i jego piwa nie są już tak charakterystyczne, w przeciwnym wypadku nie podpasowały by szerszej klienteli. A chyba taką chce przyciągnąć do uruchamianych przez swoją firmę minibrowarów. A może po prostu moje oczekiwania wzrosły...

                Foty do obejrzenia na Piwnych Czechach.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1415

                  #9
                  W styczniu 2012 asortyment był podobny do tego, co opisał w ostatnim poście Docent, z tym że zamiast piwa Ale było Wiśniowe 12%.
                  Do tego w czasie naszego piwkowania w warzelni przygotowywało się piwo chrzanowe.
                  Spośród wszystkich minibrowarów w Pilznie ten oceniam najlepiej pod względem oferty piwnej, kulinarnej, miłej obsługi i ciepłej atmosfery. Do tego bardzo dobra rockowa muzyka.
                  Na uwagę zasługuje olbrzymi wybór piw butelkowych, które można kupić w recepcji hotelu. Ja wybrałem waniliowe, gorzką pomarańcz, figowe i cannabis.

                  Kilka fotek:




                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    tak daj pozniej znac czy tez byly kwasne jak u mnie
                    LP

                    Comment

                    • pebejot
                      Senior
                      • 01-2010
                      • 1415

                      #11
                      Wypiłem już wszystkie i żadne nie było kwaśne, mimo tego że od zakupu minął ponad tydzień. Z tym że, najpierw leżakowały w lodówce w hotelu w Pradze, a potem w kolejnej lodówce u mnie w domu

                      Comment

                      • arturroxx
                        Member
                        • 10-2002
                        • 94

                        #12
                        A jakie wrażenia smakowe ?

                        Comment

                        • pebejot
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 1415

                          #13
                          Raczej średnie

                          Comment

                          • StefanP
                            Member
                            • 02-2012
                            • 71

                            #14
                            Wszystkie produkty Purkmistra przypadły mi do dzioba. Wystrój wnętrza extra, kelnereczki extra no i ta muzyka...nie każdy jest na tyle odważny, aby puszczać klasycznego rocka w miejscach publicznych. Polecam!

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StefanP Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wszystkie produkty Purkmistra przypadły mi do dzioba. Wystrój wnętrza extra, kelnereczki extra no i ta muzyka...nie każdy jest na tyle odważny, aby puszczać klasycznego rocka w miejscach publicznych. Polecam!
                              Akurat w Czechach nie stanowi to problemu i często można trafić rockową muzę w knajpach, szczególnie w czeskojęzycznej wersji. A najbardziej hardcorowo jest w ostravskim Biovarze - podczas moich wizyt zawsze leciał metal.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎