Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Niezdara, Śląska 41, Bar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    Niezdara, Śląska 41, Bar

    Niezdara to wieś przy drodze z Bytomia,Piekar,Tarnowskich Gór do lotniska w Pyrzowicach i dalej do Siewierza.Bar znajduje się przy głównej drodze w domku jednorodzinnym.Zwykłe dwa pokoje wygospodarowane z mieszkania.Co ciekawe żeby dojść do baru trzeba wejść do drugiego pomieszczenia w którym znajduje się też stół bilardowy.
    Na budynku wisi kaseton Kasztelana ale myślałem,że to pozostałości z minionych czasów.Na szczęście okazało się,że leja tam Kasztelana i to już od co najmniej 10 lat.Pani barmanka mimo słusznego wieku bardzo miła i skora do rozmów.Zdaje się,że będę tam częściej zaglądał.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Zapomniałem dodać,że Kasztelan kosztuje 2.80 i jest podawany w firmowym szkle.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • strzelczyk76
      Senior
      • 11-2003
      • 823

      #3
      Nie no - Kiszot - teraz to piszesz - w sobotę byłem tak blisko - jeździłem rowerem nad Jeziorem Świerklanieckim - a to o rzut kamieniem - następnym razem na pewno przez Niezdarę będziemy wracać

      Dodam tylko, że piękny park w Świerklańcu i wspomniane już jezioro - jest dodatkowym atutem do zrobienia wycieczki w te okolice
      NORMALNOŚĆ



      Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76 Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie no - Kiszot - teraz to piszesz - w sobotę byłem tak blisko - jeździłem rowerem nad Jeziorem Świerklanieckim - a to o rzut kamieniem - następnym razem na pewno przez Niezdarę będziemy wracać

        Dodam tylko, że piękny park w Świerklańcu i wspomniane już jezioro - jest dodatkowym atutem do zrobienia wycieczki w te okolice
        Kilkanaście razy tam jeździłem i nawet widziałem ten kaseton ale jakoś na czynna knajpę mi to nie wyglądało.Dopiero w sobotę się odważyłem zajrzeć tam.
        Co do parku to jak będziesz miał zamiar pojeździć na rowerku w Świerklańcu to daj znać,dołączę się.A park jest naprawdę wart zwiedzenia.Kiedyś stał tam pałac spalony przez naszych "wyzwolicieli",zwany Wersalem Północy.Niestety do dzisiaj został tylko Pałacyk Kawalera i brama wjazdowa która stoi w chorzowskim ZOO.
        Przepraszam jest jeszcze stary drewniany pałacowy kościółek.
        Last edited by kiszot; 27-08-2007, 16:33.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • boku
          Senior
          • 09-2002
          • 444

          #5
          bizja

          Nie do wiary ! KIszot za granicą. Czy aby na pewno to wiedział
          Właścicielka lokalu przypomina sobie tego gagatka. Tak na serio nie spodziewałem się tak przyjemnego lokalu, w tym miejscu. Zaraz zacząłem rozmawiać z właścicielką. Nawet powiedziała mi komplement, że chyba już u niej byłem. Ja nic takiego sobie nie przypominam.
          W samym wnętrzu najbardziej zainteresowałem się malowidłami. Niestety pozostali piwosze patrzyli na sport w telewizji, więc rozmowa krążyła wokół tego tematu.
          Attached Files

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
            ...Co do parku to jak będziesz miał zamiar pojeździć na rowerku w Świerklańcu to daj znać,dołączę się.A park jest naprawdę wart zwiedzenia.Kiedyś stał tam pałac spalony przez naszych "wyzwolicieli",zwany Wersalem Północy.Niestety do dzisiaj został tylko Pałacyk Kawalera i brama wjazdowa która stoi w chorzowskim ZOO.
            Przepraszam jest jeszcze stary drewniany pałacowy kościółek.
            Park rzeczywiście piękny, pałacyk Kawalera wart odwiedzin.
            Wyzwoliciele spalili "Mały Wersal". Dodatkowo dodam iż prócz zarysów pałacu, fragmentu schodów do niego prowadzących i fontann, można jeszcze odszukać resztki "Starego Zamku", także spalonego w 1945 a ostatecznie rozebranego w latach 60-tych.

            http://www.gornoslaskie-dziedzictwo.com
            Last edited by adam16; 29-08-2007, 19:21.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • bronek1953
              Junior
              • 08-2007
              • 1

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie do wiary ! KIszot za granicą. Czy aby na pewno to wiedział
              Właścicielka lokalu przypomina sobie tego gagatka. Tak na serio nie spodziewałem się tak przyjemnego lokalu, w tym miejscu. Zaraz zacząłem rozmawiać z właścicielką. Nawet powiedziała mi komplement, że chyba już u niej byłem. Ja nic takiego sobie nie przypominam.
              W samym wnętrzu najbardziej zainteresowałem się malowidłami. Niestety pozostali piwosze patrzyli na sport w telewizji, więc rozmowa krążyła wokół tego tematu.
              No chyba nie do końca wokół tego tematu.piwosz

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                Dziekuję Bronek1953 za odpowiedź. Czuję się zaszczycony, że znowu kogoś udało mi się wciągnąć do tej zabawy. Mam nadzieję, że przytoczysz jakieś ciekawostki o tym miejscu. Ja będąc pierwszy raz prawie nic nie wiem. Czekam na Twoje treściwe opisy
                Pozdrowienia rówieśniku !

                Comment

                • boku
                  Senior
                  • 09-2002
                  • 444

                  #9
                  schron

                  Bronek1953 nie zabrał głosu, więc zrobię to ja. Rozmawialiśmy oprócz sportu o "Obszarze Warownym Śląsk". Jest to największy i najlepiej zachowany Polski kompleks fortyfikacyjny. Mniej więcej tutaj się zaczyna i ciągnie przez 30 km na południe. Jest to 160 obiektów w tym schrony na działa ppanc. 37 mm i schrony tradytorowe na 1-2 działka 75 mm. Jest to unikat na skalę europejską. Polska budowała te obiekty od 1933 do 1939 roku. W okolicy Niezdary jest kilka tego typu schronów.

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku Wyświetlenie odpowiedzi
                    ciągnie przez 30 km na południe.
                    Dodaj bo masz co.OWŚ zaczyna sie chyba w okolicach Ożarowic a kończy na Pszczynie.Jest to jakieś 60 - 70 km.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      Proszę się trzymać tematu. To nie dział historyczny.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎