Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Compañía Cervecera de Canarias, Tropical Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Compañía Cervecera de Canarias, Tropical Pils

    Buteleczka 250 ml, alkohol 4,7%.
    Kolejne piwo z wysp kanaryjskich.
    Słodkie, za słodkie. Goryczka w bardzo odległym tle choć po zapachu mogło by się wydawać że będzie nieco bardziej chmielowe. Dodatkowo w zapachu czuć leciutkie nuty cytrusów, czego zaś w smaku nie czuć zupełnie. Piana marna, zanikająca w tempie ekspresowym.
    W paszczy lwa kosztuje 0.65 Euro.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    W zasadzie najmocniejszą stroną tego piwa jest zgrabne opakowanie. Sądząc po otarciach technologicznych - wytłaczane butelki w stylu wyglancowane retro są na Wyspach Kanaryjskich opakowaniami wtórnymi. Samo piwo jest nijakie. Piany brak. W smaku lekko słodowe z małą goryczką. Słodkość kojarzy mi się z kukurydzą. Płytkie choć nie wytrawne. Zapach lekko chmielowy.

    Można sobie było darować
    Attached Files

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Kolejne świetliste, jasnozłote piwko. Piana - u mnie niezbyt trwała, ale z nalewaków barmani osiągali o wiele więcej.
      Pachnie... hm, nienachalną goryczką i duchem zielonej flaszki. W smaku słód i tępawa nieskomplikowana goryczka. Po ogrzaniu lekko zatrąca "chlebkiem".
      Sporo gazu, w końcu to napój orzeźwiający . Zielona flacha 0,75l. Zielona czytelna etykieta z głową psa typu ogar/wyżeł i napisem cerveza de canarias, takiż kapsel.
      Piwo nie powala, ale jest adekwatne do "okoliczności przyrody". Lali je od 10.00 do 01.00 z kija w moim "ol-ynkluzyf", więc gdybym prowadził DP, zajęłoby wysokie miejsce .

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        W podanym składzie – woda, słód jęczmienny, chmiel,

        Aromat – syropowy słód w takim koncernowym wydaniu na pierwszym planie
        Barwa – słomkowo-złota
        Piana – średnia, dość gęsta, trwałość średnia, ale nie niknie całkiem, nieco klei się do szkła
        Wysycenie – dość wysokie, pasuje
        Smak – całkiem solidna słodowa baza, choć trochę syropowa, znana z browarów wielkoprzemysłowych, stosunkowo wyraźna goryczka przyjemnie zalegająca w ustach
        Treściwość – całkiem wysoka, pełne piwo

        Po nazwie i w miarę niewysokim woltażu oczekiwałem wodnisto-goryczkowego napoju jakich wiele w południowej Europie. Tymczasem w tym piwie jest treść, jest też wyraźniejsza goryczka niż np. naszych koncerniakach. Nie oszałamia, ale pije się dobrze.
        Tych kilka większych łyków (butelka 0,75l.) kanaryjskich tropików zawdzięczam Wrojtkowi, który mi piwo sprezentował. Dzięki

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Wersja puszkowa:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎